reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Kochani, niech te Święta będą chwilą wytchnienia i zanurzenia się w tym, co naprawdę ważne. Zatrzymajcie się na moment, poczujcie zapach choinki, smak ulubionych potraw i ciepło płynące od bliskich. 🌟 Życzę Wam Świąt pełnych obecności – bez pośpiechu, bez oczekiwań, za to z wdzięcznością za te małe, piękne chwile. Niech Wasze serca napełni spokój, a Nowy Rok przyniesie harmonię, radość i mnóstwo okazji do bycia tu i teraz. ❤️ Wesołych, spokojnych Świąt!
reklama

Dogototerapia -terapia wspomagająca z udziałem psa.

Witajcie!

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w Konferencji „(Dogo)terapia czy pseudoterapia”, która odbędzie się 12 listopada 2010 roku.

Tematyka konferencji obejmuje zarówno zagadnienia etyczne, psychopedagogiczne jak i związane z bezpośrednią pracą ze zwierzętami biorącymi udział w zajęciach terapeutycznych i edukacyjnych.
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Chcielibyśmy aby konferencja była okazją do spotkania przedstawicieli wszystkich osób zainteresowanych metodą dogoterapii, szansą do wymiany doświadczeń i rozmów na tematy ważne dla osób zajmujących się wspomaganiem terapii i edukacji przy udziale zwierząt. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Organizatorzy:[/FONT]

  • Beata Kulisiewicz (Fundacja Jak mleczna czekolada)
  • Marta Lichnerowicz (Fundacja Dogtor)
  • Maria Habrowska (Fundacja Razem Łatwiej)
[FONT=&quot]Termin konferencji:[/FONT]
[FONT=&quot]12 listopada 2010 r[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Miejsce[/FONT]
[FONT=&quot]Sala konferencyjna Zajazdu Krystyna k/Krakowa
Wakacje w Jurze, integracja dla firm w Jurze oraz wypoczynek rodzinny[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Opłata za udział w Konferencji: 90 zł [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Uprzejmie prosimy o dokonywanie opłat za konferencję na konto Fundacji "Jak
mleczna czekolada" w Częstochowie

Nr konta: 43 1020 1664 0000 3102 0321 5183
Orkana 43 /37,
42-229 Częstochowa

Z dopiskiem "konferencja"



Program konferencji:[/FONT]
[FONT=&quot]9.30-10.00 Rejestracja uczestników[/FONT]
[FONT=&quot]10.00-10.05 Uroczyste otwarcie[/FONT]
[FONT=&quot]10.05-10.35 Wykład inauguracyjny: Zachowania samo uszkadzające o podłożu psychogennym u zwierząt analiza przyczyn - mgr Katarzyna Gnaszczyk[/FONT]
[FONT=&quot]10.35-11.00 Pies wspomagający terapię w teorii i w praktyce- mgr Marta Lichnerowicz[/FONT]
[FONT=&quot]11.00 -11.15 Dobre zwierzę w złym świecie - mgr Beata Kulisiewicz (Akademia Jana Długosza, Częstochowa)[/FONT]
[FONT=&quot]11.15-11.30 Przerwa kawowa[/FONT]
[FONT=&quot]11.30- 11.50 Granice między terapią a pseudoterapią- mgr Anna Ziółkowska (Uniwersytet Jagielloński)[/FONT]
[FONT=&quot]11.50-12.10 Etyka ogólna oraz kwestia tożsamości zawodowej terapeuty[/FONT]
[FONT=&quot]12.10-12.40 Dobrostan zwierząt - koncepcja pięciu wolności - prof. Czesław Klocek (Uniwersytet Rolniczy, Kraków)[/FONT]
[FONT=&quot]12.40-13.25 Dobrostan psów w AAA i AAT - dr Maria M. Habrowska (Uniwersytet Warszawski)[/FONT]
[FONT=&quot]13.25-14.10 Pułapki antropomorfizmu - mgr Andrzej Kłosiński (COAPE)[/FONT]
[FONT=&quot]13.10-14.30 Przerwa obiadowa[/FONT]
[FONT=&quot]14.30-15.00 Podstawy diagnozy psychopedagogicznej na potrzeby terapii z udziałem psa - dr Monika Włodarczyk-Dudka[/FONT]
[FONT=&quot]15.00-15.40 Dziecko i pies-wzajemne interakcje - Zofia Mrzewińska, instruktor szkolenia psów, międzynarodowy sędzia prób pracy i testów ZKwP[/FONT]
[FONT=&quot]15.40 Panel dyskusyjny[/FONT]

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu.


W imieniu organizatorów

Marta Czerwińska – Lichnerowicz

[FONT=&quot]marta@psy24.pl [/FONT]
 
reklama
Anah, As, napiszcie prosze konkretnie co sądzicie o hipoimmunoglobulinemii. Czy uważacie, że w takim przypadku należy zrezygnować z dogot (w jakiejkolwiek formie)?

Rozmawiałam dziś z Anah i opinia nasza jest wspólna.:tak:
Pomimo ,że pies być może pomaga w rehabilitacji małego ,należało by zrezygnować z tego typu spotkań ze względu na zdrowie dziecka.
Jest zbyt duże obniżenie odporności ,do tego typu zajęć.:-:)-:)-(

Więcej i dokładniej napisze Anah jak wróci z wyjazdu.


Edit.
Ta konferencja będzie świetna .
Informuję rodziców dzieci chcących rehabilitować dzieci tą metodą ,że warto się wybrać do Krakowa.

Ja jadę na pewno.:tak::tak::-):-):-)
 
Ostatnia edycja:
Drogie mamuśki, proszę Was o pomoc w następującym temacie: napiszcie proszę jakie kwalifikacje według Was powinien mieć dogoterapeuta. Kim powinien być z wykształcenia i czym się charakteryzować. Już dziękuję! Pozdrawiam
 
Nie wiem czy jako osoba, która nigdy nie brała udziału w dogot mam prawo sie w ogóle wypowiadać. Napiszę jak to widze na dzień dzisiejszy, po lekturze Twoich wypowiedzi.
Na pewno bazą powinno byc wykształcenie w kierunku fizjoterapia lub pedagogika specjalna. Jesli przyszły dogoterapeuta ma ukończony jeden z tych kierunków, drugi powinien stanowić przedmiot studiów podyplomowych. na pewno nie jakiegos szkolenia trwającego tylko 1 weekend. Te dwa moduły wydaja mi sie najwazniejsze. Potem oczywiście porządne szkolenie z zakresu dogot.
Czym sie charakteryzowac powinie? To najtrudniejsze pytanie..
Powinien przede wszystkim rzetelnie i odpowiedzialnie wykonywac swój zawód.. Ale to chyba ogromne zadanie dla szkoleniowców - żeby odpowiednio wyczulić dogoterapeutów.

Nie wiem Anah czy o to ci chodziło
 
Twoja odpowiedź - nie ukrywam- zgodna jest z moimi oczekiwaniami. Sadzę identycznie. A czemu pytam? 1 lipca wpisano do rejestru zawód:dogoterapeuta. osobiscie jestem za wykreśleniem tego zawodu, gdyż uważam, że powinna to robic osoba zawodowo przygotowana (mam tu na mysli studia wyższe) z pogłębioną wiedzą z zakresu metodyki pracy w dogo i poszerzona o zakres wiedzy o psie. Jednak pomysłodawcy w pracach nad standardami przewidują osoby ze średnim wykształceniem minimum i teoretycznym kursie. Uważam, że takie przygotowanie nie gwarantuje dobrej jakości "oferowanych usług". Uważam, że w procesie tworzenia wymogów powinno wziąć udział przede wszystkim środowisko osób, które jest zainteresowane(mniej lub bardziej) korzystaniem z tej metody.
 
Wiesz, rozmawiałam dzis z mama, która była obecna w czasie tego krótkiego spotkania Frania z psem (opowiadałam jej o Twojej reakcji, całej dyskusji itd). Ta mama ma dziecko 7letnie, choroba genetyczna, terapia od 7 mies życia, w tym także dogoterapia. Zrobiła wielkie oczy, bo powiedziała mi, ze jej dziecko zawsze miało takie zajęcia - tzn kładzenie na psie, nigdy nie było to łączone z ćwiczeniami.. Sądziła że TAK właśnie wygląda dogoterapia..
Jeśli więc teraz, przy - zakładam - rozbudowanym systemie szkolenia dogoterapeutów zdarzaja sie takie sytuacje, to co bedzie po okrojeniu standardów???
 
Chciałam lekuchno reanimowac wątek.

Miesiąc temu Franula dostał zielone swiatło od immunologów na dogoterapię:) Na turnusie kwietniowym mamy wiec ja w planie. Jestem baaardzo ciekawa tych zajęć:)
 
reklama
Do góry