reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Do samotnych mam, które partner zostawił w ciąży.

Ale może mogłaby chociaż przyjechać na weekend i ogarnąć większe zakupy, coś ugotować, zamrozić żebyś miała na pierwsze dni z dzieckiem w domu? A powrót ze szpitala-dogadaj się z byłym. Skoro nagle mu się odwidziało to niech chociaż powrót ze szpitala wam załatwi. Rozstanie nie zwalnia go z odpowiedzialności za dziecko.
Prawdopodobnie będzie to najlepsze rozwiązanie… Na ten moment wstydzę się przyznać przyjaciółce do tej sytuacji, a jego nieszczególnie mam ochotę „prosić o pomoc”.
 
reklama
Prawdopodobnie będzie to najlepsze rozwiązanie… Na ten moment wstydzę się przyznać przyjaciółce do tej sytuacji, a jego nieszczególnie mam ochotę „prosić o pomoc”.
Nie wstydź się, to żaden powód do wstydu. Pierwsze tygodnie będą ciężkie ale dasz sobie radę. Z czasem wszystko stanie się łatwiejsze.😉
A jego nie prosisz o pomoc bo to jego obowiązek. Te dziecko jest tak samo Twoje jak i jego więc powinien tak samo zadbać o jego bezpieczeństwo. Bo Ty nie prosisz o to żeby Cię zawiózł do kosmetyczki tylko odebrał ze szpitala razem z WASZYM dzieckiem.
 
Pomysł też o zabezpieczeniu alimentacyjnym dziecka, żeby nie okazało się że ojciec dziecka umyje ręce także od tego.
Raczej takiej opcji w tym wypadku nie ma, mamy dokument o wspólnej opiece wiec to pewnie tylko kwestia jego wymeldowania się z mieszkania. Muszę się dowiedzieć jak to wyglada, dziękuje za radę
 
Sprawdź czy dokument dotyczy opieki naprzemiennej czy wyłącznie wskazuje, że żadne z rodziców nie ma ograniczonej władzy rodzicielskiej. Jeśli chodzi wyłącznie o pełnię praw to jak najbardziej od ojca należą się alimenty.
 
reklama
Do góry