reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych Maluszków

My z Kacprem mamy już unormowane posiłki, które zaakceptowała lekarka :tak:
Wygląda to tak:
godz 6 - mleczko 120ml
godz 9 - kaszka mleczno-ryżowa owocowa (teraz mamy malinową) - zawsze z Nestle - podawana łyżeczką
godz 11-12 - deserek ze słoiczka(dzisiaj były brzoskwinie). Gdy dostaje coś nowego to zjada pół słoiczka, te które już testowaliśmy znikają w całości.
godz 13.30 - obiadek
godz 16 - mleczko 120 ml
godz 19:15 - po kąpieli - kaszka mleczno- ryżowa (tak, tak, tak, dostaje kaszke 2 razy dziennie i nic mu nie dolega :tak:). Dostaje rozrobioną z butli, bo po 3 łyżeczkach usypia.. :-)

No i od 6 rano powtórka z rozrywki :-D

Póki co, zauwazyłam, że mały nie cierpi brokułów i seleru. Jak tylko wyczuje ich smak to pluje jedzeniem i jest ryk :-D

patra to twój kacperek dostaje samo mleko tylko 2razy dziennie? i czy to nie za mało? bo z tego co wiem 5miesiecznika powinien wypic dziennie przynajmniej 600ml samego mleka, tak mowil moj lekarz
 
reklama
adddaaa ale z tego co widzę to Patra podaje mleko 4 razy dziennie, w tym 2 razy z kaszką, więc uzbiera się mniej więcej te 600ml mleka.
A jeśli chodzi o to że mleczko ma być nie zagęszczone to nie widzę powodów, dla których miało by być bez kaszki. Czy twój lekarz jakoś to uzasadniał? Jestem ciekawa dlaczego tak powiedział.
 
Kacper dostaje 2x120ml samego mleka + 2x180ml kaszki, więc w sumie mleka dostaje 600 ml. Przybiera bardzo dobrze, jest zdrowy, pogodny, nie ma problemów z kupka, ani bólów brzuszka. Lekarka nasz system zaakceptowała, dodam, że nawet pochwaliła, że tak szybko mały sobie wszystko unormował i nie ma problemów z wprowadzaniem nowości :tak: Dodam, że ja godzin ani dawek Kacprowi nie narzucałam, sam tyle wypija i w tych godzinach woła o jedzenie. Co więcej samego mleka nie tknie więcej niż 120ml. Wcześniej podawałam mu 150 ml to ulewał. Po 120ml nie ma z tym problemów. Kaszki natomiast uwielbia i nieraz i 180 ml to dla niego za mało :happy:
Tak, więc ilu lekarzy tyle opinii :-D
 
chciałabym sie poradzić. Chciałam Julii zrobić pomidorową z ryżem, teraz moje pytanie. Czy mogę jej dać zwykłego ryżu odrobinę czy jakiegoś kleiku? W zupkach kupnych w składzie jest ryż, a ja mam akurat paraboliczny. Nie wiem czy taki można dodac? Co o tym sądzicie?
 
wlasciwie sama niewiem,musze zapytac, ja osttantnio teraz dodatkowo dosypuje miarke kaszki waniliowej bo wtedy zjada mleko dokonca chyba mu bardziej smakuije.
a w ogole od kiedy mozna dziecku podawac jogurty?? moja kuzynka dawala od m-ca bakusie ... i niby dziecku to słuzy, ale ja bym jeszcze na pewno nie dala, tylko od kiedy,
? i od kiedy wprowdzamy jajjko ? bo mi mama mówila,że wczesniej nie bylo zadnych [poradnikow zywnieniowych i jak juz kazdy znas mial ząbki (ok6mca) dawala nam jajecznice na masle :-) poza tym biszkopciki,herbatinki tarte już w 4m-cu ;-)a teraz ja cokolwiek wprowadzam to mam dylemat czyu nie za wczesnie
 
wlasciwie sama niewiem,musze zapytac, ja osttantnio teraz dodatkowo dosypuje miarke kaszki waniliowej bo wtedy zjada mleko dokonca chyba mu bardziej smakuije.
a w ogole od kiedy mozna dziecku podawac jogurty?? moja kuzynka dawala od m-ca bakusie ... i niby dziecku to słuzy, ale ja bym jeszcze na pewno nie dala, tylko od kiedy,
? i od kiedy wprowdzamy jajjko ? bo mi mama mówila,że wczesniej nie bylo zadnych [poradnikow zywnieniowych i jak juz kazdy znas mial ząbki (ok6mca) dawala nam jajecznice na masle :-) poza tym biszkopciki,herbatinki tarte już w 4m-cu ;-)a teraz ja cokolwiek wprowadzam to mam dylemat czyu nie za wczesnie

ja dostałam w spadku po mojej mamie książkę dotyczącą żywienia małych dzieci i starszych dzieci. Tam pisze że żółtko jajka wprowadza się od 6 miesiąca dodając np do zupy. Żółtko powinno być tak wymieszane i roztarte by stanowić jednolitą konsystencję. Podobno żółtko zdrowe dla dzieci.
 
reklama
Do góry