reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to zapalenie piersi?

mamaEmika

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Kwiecień 2018
Postów
84
Mam pewien problem, od dwóch dni czuję coraz większy ból w prawej piersi (karmię piersią), jednakże nie mam gorączki, ani innych żadnych objawów. Zaczyna boleć tylko podczas karmienia (takie kłucie(. I stąd moje pytanie, czy to może być zapalenie piersi?
 
reklama
Rozwiązanie
Okazało się, że to były zatkane kanaliki i macie rację, muszę znaleźć jakieś alternatywy dla słodyczy. Ale te ciasta, czekolada, ciasteczka, a tak to kusi... szczególnie że mąż wciąż zajada się słodyczami...
Mam pewien problem, od dwóch dni czuję coraz większy ból w prawej piersi (karmię piersią), jednakże nie mam gorączki, ani innych żadnych objawów. Zaczyna boleć tylko podczas karmienia (takie kłucie(. I stąd moje pytanie, czy to może być zapalenie piersi?
a ile ma dziidzia?ząbkuje?nie przytkał Ci się kanalik?
 
jeśli nie masz zgrubień na piersi, czerwonych miejsc, temperatury i boli tylko podczas karmienia, to raczej nie zapalenie. kłucie często występuje przy karmieniu, nie musi być niepokojące jak nie towarzyszą mu inne symptomy
 
Przy zapaleniu raczej jest temperatura, dreszcze itp. Takie objawy jak przy grypie.
Teoretycznie mógłby jeszcze być zatkany kanalik, ale wtedy raczej piersi bolały by cię cały czas, czułabyś zgrubienie itp.
Jeśli pobolewa tylko przy karmieniu, to moim zdaniem wszystko jest ok.
 
Ja mam tak jak piszesz (2 razy już się zdarzyło) po okresach kiedy córa cały dzień wisi przy piersi i ciumka, coumka, ciumka - robią się takie maleńkie pęcherzyki wypełnione płynem na samej brodawce - i ten ból trzyma mnie 5-6-7 dni i przechodzi, a boli tylko orzy karmieniu - myślę że to taki mechanizm jak odcisk :)
 
Zapalenie to gorące miejsce na piersi , robi się też twarde miejsce. podczas brania prysznicu pole ciepła woda pochylenia się pokonasz piersiami (tak ki w poradni laktacyjne kanały) i jeśli są jakieś małe zastoje to puszcza.
 
Dziękuję za odpowiedzi:)nie mam gorączki, ale w nocy zaczęła mnie boleć mocniej pierś, ale próbowałam także odciągnąć pokarm i dosłownie prawie nic nie leciało, a ból jakby większy... Ta pierś jest jakby twardsza..., jak sądzicie może to problemy z laktacją tak wpływają na piersi?
 
reklama
Byłam u lekarza i okazało się, że jednak to zatkane kanaliki:/lekarz stwierdził również, że dobrze, aby popracować nad laktacją:/ a często miałyście zatkanie kanaliki i jak sobie z tym radzić?
 
reklama
Do góry