reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy to już cukrzyca ciążowa? Jest ktoś kto się na tym zna?

Datusia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2019
Postów
20
Dziewczyny, odebrałam wyniki testu obciążenia glukozą 75g. Jestem 25t2d ciąży. Czy te wyniki są złe?

glukoza na czczo 4,30 mmol/l (3,50- 5,80) tu jest w normie
po 1 h 8,06 mmol/l (<= 7,80 ) tu trochę za wysoko
po 2 h 5,87 mmol/l (<= 7,80) tu też w normie

Lekarza mam w przyszłym tygodniu dopiero. Co myślicie o tych wynikach?
Czy ta glukoza po godzinie ma znaczenie jeśli ta po dwóch jest w normie???
 
reklama
Rozwiązanie
Napiszę jak skończyło się u mnie, gdyby jakaś mamusia kiedyś szukała. No więc wg tych norm z mojego labolatorium po 1h mam glukozę za wysoką. Ale normy dla kobiet w ciąży są inne- tak jak w linku, który wkleiłam wyżej. Byłam rano u lekarza i wszystko jest ok. Niestety labolatoria zaznaczają normy dla wszystkich. Tak jak np z TSH. Norma jest do 4,2 a kobiety które się starają lub są w ciąży powinny mieć sporo niższy wynik.
Zdrówka dla wszystkich!
Dziewczyny zobaczcie co znalazłam. Wedłyg polskiego towarzystwa diabetologicznego są inne normy dla kobiet w ciąży i inne dla nie ciężarówek i mężczyzn. Według tych norm nie mam cukrzycy. Zobaczcie:
to pierwsza lepsza strona, ale jest wiele info na temat tych norm w ciąży. Są inne, wyższe.
Jutro idę do lekarza to się dowiem co i jak.

No musisz patrzeć na normy dla kobiet w ciąży. W ciąży na czczo powinno być do 90, po godzinie do 180, a po dwóch chyba do 153. Nie umiem przeliczać na te jednostki, w których ty podałaś swoje wyniki.
 
reklama
No musisz patrzeć na normy dla kobiet w ciąży. W ciąży na czczo powinno być do 90, po godzinie do 180, a po dwóch chyba do 153. Nie umiem przeliczać na te jednostki, w których ty podałaś swoje wyniki.
Mi diabetolog powiedziała, że norma na czczo w ciąży to do 90, a godzinę po posiłku do 140. Przy przekroczeniu 5 razy zapisuje insulinę
 
reklama
Napiszę jak skończyło się u mnie, gdyby jakaś mamusia kiedyś szukała. No więc wg tych norm z mojego labolatorium po 1h mam glukozę za wysoką. Ale normy dla kobiet w ciąży są inne- tak jak w linku, który wkleiłam wyżej. Byłam rano u lekarza i wszystko jest ok. Niestety labolatoria zaznaczają normy dla wszystkich. Tak jak np z TSH. Norma jest do 4,2 a kobiety które się starają lub są w ciąży powinny mieć sporo niższy wynik.
Zdrówka dla wszystkich!
 
Rozwiązanie
Do góry