reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to hipotrofia, strasznie się boje

Iksa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Marzec 2022
Postów
66
Dziewczyny! Co sądzicie o tych wymiarach? Może któraś z Was ma doświadczenie/zna się na tym? Mój wiek ciążowy to 24+3. Strasznie się boje ze moj synek to hipotrofik ;( lekarz niby mówił że mieści się w jakichś dolnych normach i na razie nie ma co się martwić na zapas ale ja już normalnie dostaje do głowy bo to duży odchył od norm podanych np na internetowych stronach ;( Zobacz załącznik IMG_20220707_143251~3.jpg
 
reklama
Ja bym się nie martwiła jeszcze. Te ich pomiary nie są 100% miarodajne, inny lekarz by inną wagę policzył. Moim zdaniem mieści się w normie, każde dziecko rośnie inaczej.
 
Dziewczyny! Co sądzicie o tych wymiarach? Może któraś z Was ma doświadczenie/zna się na tym? Mój wiek ciążowy to 24+3. Strasznie się boje ze moj synek to hipotrofik ;( lekarz niby mówił że mieści się w jakichś dolnych normach i na razie nie ma co się martwić na zapas ale ja już normalnie dostaje do głowy bo to duży odchył od norm podanych np na internetowych stronach ;( Zobacz załącznik 1421284
Pójdź do innego lekarza na USG rozszerzone - akurat teraz to jesteś pomiędzy temrinem na połówkowe a III trymestru, ale profesjonaliscie z odpowiednim oprogramowaniem to nie szkodzi. Powinnaś dostać wydruk z umiejscowieniem na siatkach centylowych oraz z szacowaniem wieku wg parametrów. Hipotrofie diagnozuje się, gdy wymairy nie pasują o 2 tygodnie.
 
Pójdź do innego lekarza na USG rozszerzone - akurat teraz to jesteś pomiędzy temrinem na połówkowe a III trymestru, ale profesjonaliscie z odpowiednim oprogramowaniem to nie szkodzi. Powinnaś dostać wydruk z umiejscowieniem na siatkach centylowych oraz z szacowaniem wieku wg parametrów. Hipotrofie diagnozuje się, gdy wymairy nie pasują o 2 tygodnie.
O 2 tygodnie to już hipotrofia? Pytam z czystej ciekawości, bo mój syn to miał nawet 3-4 tygodnie do tyłu i nikt nic o hipotrofii nie mówił.
 
Przy hipotrofii dostałbyś skierowane do szpitala z rozpoznaniem,na badania,obserwację+leki.Przegrzebałam stare teczki z badaniami ,bo byłam w szpitalu z tego powodu,ale u mnie był 28 tydz.wtedy, córka ważyła 1360 g.Termin porodu 3 razy zmieniany i pewnie stąd te przypuszczenia.Ja przytyłam w sumie 13 kg.(przy wadze 57 kg.)19 lat.1 ciaża,z małym problem(wyciety wyrostek robaczkowy w 5 miesiącu)Miałam też robiona amniopunkcje,ktora wyszła ok.Moja młoda urodziła się po terminie,2,5 kg.10 pkt.cała,zdrowa,chorowała sporadycznie,a teraz jest prawie 18-latką,bez żadnych problemów zdrowotnych czy innych.Każdy maluszek rośnie w swoimi tempie 🙂
 
Iksa mam bardzo podobne wyniki do TWOICH (tydzień 24 +6):
BPD 6,18 cm
HC 22,74 cm
AC 18,09 cm
FL 4,65 cm
Waga 673 g
Lekarz stwierdził że brzuszek maleństwa jest mniejszy o 2 tygodnie (23 + 0). Reszta wymiarów jest w normie. Dowiedziałam się że to może oznaczać początek hipotrofii (dziecko przestaje rosnąć) ale na chwilę obecną wynik obwodu brzuszka jest w dolnej granicy normy. Jestem pod obserwacją ponieważ mam nadciśnienie i przepływy w tętnicach macicznych nie są prawidłowe. Dlatego lekarze boją się że maluszek przestanie rosnąć. A jak jest u Ciebie? Chorujesz na coś? Wcześniejsze wyniki były w normie czy dziecko od początku jest mniejsze? Pozdrawiam
 
Wcześniejsze wyniki i badania prenatalne w normie ale nigdy nie były to górne granice normy, dziecko od początku raczej drobne ale nie aż tak jak teraz. Przepływy miałam sprawdzane i wszystko ok. Nadciśnienia również nie mam, jedynie lekka anemię :( Lekarz mówił Ci co dalej jeśli okaże się że to hipo?
 
Iksa mam bardzo podobne wyniki do TWOICH (tydzień 24 +6):
BPD 6,18 cm
HC 22,74 cm
AC 18,09 cm
FL 4,65 cm
Waga 673 g
Lekarz stwierdził że brzuszek maleństwa jest mniejszy o 2 tygodnie (23 + 0). Reszta wymiarów jest w normie. Dowiedziałam się że to może oznaczać początek hipotrofii (dziecko przestaje rosnąć) ale na chwilę obecną wynik obwodu brzuszka jest w dolnej granicy normy. Jestem pod obserwacją ponieważ mam nadciśnienie i przepływy w tętnicach macicznych nie są prawidłowe. Dlatego lekarze boją się że maluszek przestanie rosnąć. A jak jest u Ciebie? Chorujesz na coś? Wcześniejsze wyniki były w normie czy dziecko od początku jest mniejsze? Pozdrawiam
Wcześniejsze wyniki i badania prenatalne w normie ale nigdy nie były to górne granice normy, dziecko od początku raczej drobne ale nie aż tak jak teraz. Przepływy miałam sprawdzane i wszystko ok. Nadciśnienia również nie mam, jedynie lekka anemię :( Lekarz mówił Ci co dalej jeśli okaże się że to hipo?
 
O 2 tygodnie to już hipotrofia? Pytam z czystej ciekawości, bo mój syn to miał nawet 3-4 tygodnie do tyłu i nikt nic o hipotrofii nie mówił.
Tak mi mówil lekarz a w sumie 2 lekarze, bo zaczęłam wtedy chodzić równolegle do drugiego na USG. U mnie na początku była zgodność terminow z OM i USG, dopiero po połówkowych zaczęło się rozjeżdżać w kierunku hipotrofii asymetrycznej.

@Iksa Ja miałam zalecony lek/suplement diety.
 
reklama
Do góry