reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mydło i woda zabija plemniki?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Boże. Kobiety. Ja zadałam pytanie odnośnie żywotności plemników. Nie o leżeniu w coca-coli. Litości. To nie jest zabawne
 
reklama
Ale ten peeling to chyba musi być drobnoziarnisty? Bo na gruboziarnistym plemnik nie złamie kręgosłupa tylko się przeturla jak na kuli śniegowej
O Kriste, wyobraziłam to sobie! Mój mózg potrzebuje wakacji po tym wątku 😂
Od żołądka do macicy bliska droga. Ja bym się bardziej obawiała tych połkniętych plemników
Ja też, będą w żołądku tańczyć cza-cze albo sambę i bum, ból brzucha gwarantowany!
 
No właśnie - na nich mało co robi wrażenie

Big Brother Reaction GIF by MOODMAN
 
Mam 17 lat, więc jeszcze nie jestem pełnoletnia.. Przecież pisalam, że połknęłam tylko troche nasienia, bo wytrysk się wydluzyl i troche polecialo mi na reke, niewielka ilosc, ale zawsze coś. No reszta na brzuch mojego chłopaka, ale to juz potraktował chusteczkami nawilżanymi i żelem antybakteryjnym.
ale biologię w szkole miałaś, prawda?
 
reklama
ale biologię w szkole miałaś, prawda?
Tak, ale ciężko nazwać to konkretną dawką informacji o zapłodnianiu. Jest tyle niedomówień. Nauczycielka mówi, że ciąża jest wynikiem połączenia plemnika z komórką jajową. No wiadomo, ze plemnik jest w spermie, ale mało, która nauczycielka biologii zgłębia temat. Nikt na lekcji nie powie czy ciąża jest możliwa tylko w wyniku seksu czy tez może ten głupi plemnik z palca może zapłodnić. No nie ma czegoś takiego na lekcjach. Jest omijanie tematu zeby przypadkiem tylko nie musiec powiedziec slowa"penis" albo "cipka" albo "seks". Więc młodzi pytają na forach, bo widziałam, ze nie tylko ja miałam obawy, co do ciąży z pettingu. No ale w tym wątku pytam o żywotność plemników - o tym to juz na pewno żaden nauczyciel biologii nie mówi. Po prostu czegoś takiego nie ma w podstawie programowej. Jest 1 temat przeznaczony zazwyczaj na ciąże. A na rozszerzeniu to raczej skupiać się trzeba na etapach już po zapłodnieniu i co się dzieje dalej. Nie ma tematów stricte jak do ciąży dochodzi. Po prostu to jest temat tabu.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry