reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Ja też stwierdziłam, że na in vitro nie pójdziemy do Poznania chociaż byłoby na miejscu i bez dodatkowych kosztów ale boje się, że spieprdzielą coś w laboratorium, nie ufam im. Pojedziemy pewnie do Białegostoku do Kliniki Bocian, mają bardzo dobrą opinię, oprócz fachowości chodzi mi głównie o podejście do ludzi.
 
reklama
Tak Kachna mam, na początku stycznia mają mi przesłać wyniki, ale wiem ze wszystko w porządku, genetyka nam nie przeszkadza:tak: chociaż tyle:tak:
Jestem znowu na etapie czytania wszystkiego o laparo, endo i ivf
Dziwne, chodziłam do prof. R z Gamety i wyśmiał mnie z laparo a na stronie gamety pisze
"12 pacjentek, u których wykona się tego typu operację, uzyska się jedną dodatkową ciążę,"
Postępowanie operacyjne w leczeniu niepłodności •• Klinika Leczenia Niepłodności GAMETA • In Vitro • Histeroskopia • Endometrioza

czyli jak i tak mam obniżona szansę na ciąże to jeśli podniose choć kilka procent to już chyba znaczy wiele, prawda?
sama wyreguluję sobie TSH bo miałam blisko 3 i zrobili ivf to może uda się też zrobić lapar i dodatkowy procent szan jest:sorry2:
 
Sony, spoko mała. Jeśli lekarz tak mówi, to widzi duże szanse. Normy w takich sytuacjach to pojęcie względne. Także się nie martw. Pisz jak co przebiega. Ciekawa jestem. Słuchaj jest szansa, że nasze dzieciaczki będą z tego samego rocznika 2013:biggrin2::biggrin2::biggrin2:

Gatto mój gałgan waży 1,5kg i to co wystawia mi do drapania na jedną stronę brzucha to dupsko:-D:-D Po żebrem prawym mam jego kulaski, dlatego czuję jakby kto kołek mi pomiędzy żebra włożył i wyginał. :-D:-D Ustawił się już prawie prawidłowo, ale jeszcze ma czas. Podczas badania cały czas zaiwaniał kciuka. Śmiesznie ruszał ustami. Ale pucołowaty jest jak ja...hihihihihih no i wiercioch:biggrin2:
 
GizaS ja też muszę się wziąć za obniżenie TSH muszę namówić moją lekarkę żeby przepisała mi ten euthyrox, jestem tylko ciekawa w jaki sposób wpływa to podwyższone TSH na zajście w ciążę czy na zagnieżdżenie zarodka czy na utrzymanie ciąży, wiecie coś na ten temat?
 
Kachna ja ci nie pomogę, bo nie wiem. Nigdy nie miałam podwyższonego. Wiem tylko że wynik ok. 1-1,5 jest dobry na zajście w ciążę.
 
ja jak sobie przejrzałam moje wyniki TSH to na początku starań czyli ponad 4 lata temu miałam w normie czyli 1 a potem każde już ponad 1,7 a teraz ponad 2 ale żaden lekarz nigdy na to nie zwrócił uwagi ale wcale mnie to już nie dziwi bo pewnie bym musiała mieć wynik 16 żeby któryś zareagował, mam jakiś numer do poleconego ginekologa-endokrynologa ale iść i zapłacić 150 zł za przepisanie euthyroksu to lekka przesada.
 
ja teraz podchodzac do crio mialam tsh 2,7 i sie udalo, najwazniejsze jest ft4...a ja ft4, ft3, anty TPO i anty TG mialam w normie, dodatkowo robilam sobie usg tarczycy i bylo OK...
takze sam poziom tsh na nic jeszcze nie wskazuje:tak:
 
Samo tsh wysokie nie powinno przeszkadzac w zajsciu, choc lepiej jak jest w granicy 2. Najgorsze to anty TPO, jesli sa wysokie to zwalczaja ciaze na wczesnym etapie (czasem tak szybko, ze sie nie mozna zorientowac nawet:-()

Miliaa sliczny suwaczek!!!
 
reklama
Gatto...dzieki!! mnie tez sie podoba! :-D tylko juz bym chciala, zeby byl tak zaawansowany jak u ciebie:tak:;-)
jak ty sie ws ogole czujesz? dawno zdjec nie wstawialyscie...wiec ja czekam na brzuszki tere fere i twoj!
co do tarczycy to na pewno anty tpo? mnie gin mowila ze ft4...ale ja sie nie znam:-p
 
Do góry