znalazłam na duuuuużo wczesniejszej stronie, może nowym dziewczynom się przyda, czy byście coś poprawiły?
Jest 7 czynników wplywajacych na plec dziecka: pH, mineraly, dieta, hormony, suplementy, odleglosc od owulacji, jony.
Bardzo wazny jest tez sluz ale wziecie pod uwage przy staraniach wszystkich podanych powyzej 7 czynników spowoduje,
ze sluz bedzie odpowiedni. Jesli tak sie jednak nie stanie to nalezy zwracac uwage by przy staraniach o chlopca sluz byl rzadki i rozciagliwy
a przy staraniach o dziewczynke kremowy az do suchego.
Podobno dieta jest najwazniejszym czynnikiem wplywajacym na zaplanowanie plci dziecka i wplywa na wszystkie powyzsze czynniki.
Przy planowaniu dziewczynki musi byc bogata w wapn i magnez. Zapotrzebowanie dzienne na mineraly przy planowaniu dziewczynki:
Na++ (Sód) 700-1000 mg
K+ (Potas) 2 500-3 500 mg
Ca (Wapn) 1 200-1 800 mg
Mg (Magnez) 200-300 mg
Diete nalezy rozpoczac na minimum 6 tygodni przed staraniami. Przykladowe produkty spozywcze mozna znalezc tutaj: Planowanie plci.
Nalezy jesc jak najwiecej goracych posilków – podnosza pH.
Zalecane suplementy przy planowaniu dziewczynki, które powinna lykac kobieta:
- wapn w postaci cytrynianu wapnia (nie weglanu wapnia gdyz ten podnosi pH) 1200 mg dziennie, wapn obniza pH
- magnez 300 mg dziennie (ten w postaci cytrynianu czy asparaginianu jest lepiej przyswajalny jak tlenek magnezu)
- witamina C 500-1000 mg dziennie, obniza pH
- tabletki zurawinowe, ekwiwalent 1500-10000 mg swiezych owoców dziennie, obnizaja pH
- witamina B6 100 mg dziennie, podnosi progesteron, najlepiej przyjmowac ja w preparacie typu B-Complex gdyz witaminy B powinny byc ze soba w równowadze,
nadmiar jednych moze powodowac niedobór innych a np. niedobór witaminy B12 moze byc przyczyna poronienia
- wszelkie zakwaszajace preparaty typu Sylk (lubrykant stosowany tuz przed staraniami), Replens, Rephres, globulki zakwaszajace, kwasne irygacje itp.
- kwas foliowy 800 mcg dziennie
Mezczyzna powinien lykac Ca, Mg (w takich samych dawkach jak powyzej), witamine C, zurawine i kwas foliowy.
Co ho hormonów to sa 3 glówne hormony majace wplyw na plec dziecka: progesteron, estrogen i testosteron.
Jesli starasz sie o dziewczynke to powinnas miec niski testosteron, niski estrogen i wysoki progesteron,
Twój partner powinien miec niski testosteron i wysoki estrogen. Preparaty majace wplyw na hormony to np.
LicoRice Root (mezczyzna powinien lykac 450 mg 3 razy dziennie, moze brac tylko 6 miesiecy a potem potrzebuje 4 tygodni przerwy,
ten specyfik podobno obniza u mezczyzn testosteron i podnosi estrogen) oraz Saw Palmetto (kobieta powinna lykac dziennie 320 mg,
podobno obniza testosteron i estrogeny a podwyzsza progesteron, nalezy lykac tylko do owulacji, nie nalezy brac jesli zazywa sie Clomid).
Optymalne pH dla starajacych sie o córke jest nastepujace:
- dla kobiety: 4-4.5 (pH sluzu szyjkowego)
- dla mezczyzny: 7-7.5 (pH spermy)
Niskie pH sluzu unieruchamia ogonki plemników z chromosomem Y i i ponadto sprzyja dodatniej polaryzacji komórki jajowej.
Metoda O+12:
Kobieta, która opracowala metode O+12 miala 6 synów, w tym 5 planowanych jako dziewczynki zgodnie z metoda Shettles'a, doczekala sie córki stosujac wlasnie
"wynaleziona" przez siebie metode, robila badania i podobno na 41 kobiet stosujacych ta metode 37 poczelo córki a 4 chlopców, co daje 90% skutecznosci.
Ta metoda ma wieksza skutecznosc jak metoda Shettlesa. Nalezy zachowac wstrzemiezliwosc przez minimum 7 dni a nastepnie odbyc jeden stosunek w okolicy 12 godzin po owulacji.
Metoda ta jest lepsza gdyz mozna lepiej kontrolowac swoje pH. W tej metodzie mamy tylko jeden dzien na przypilnowanie niskiego pH,
w przypadku metody Shettlesa jest to kilka dni a pH moze np. podniesc sie w nocy kiedy bedziemy spac i nie bedziemy nawet o tym wiedziec.
Najpierw nalezy wyczekiwac pozytywnego testu owulacyjnego, testów nie nalezy robic z rana gdyz po nocy zawsze bedzie LH w moczu.
Jesli test wychodzi pozytywny to owulacja moze nastapic w przedziale 8-48h. Nalezy teraz rozpoczac obserwacje sluzu oraz szyjki macicy.
W czasie owulacji zazwyczaj sluz jest rozciagliwy a szyjka miekka (jej wysokosc moze byc jednak rózna u róznych kobiet wiec nie nalezy brac jej pod uwage).
12 godzin po owulacji szyjka zaczyna sie robic twarda a sluz zmienia sie z plodnego na kremowy badz od kremowego do suchego.
Starania powinny byc w przedziale O+12 do O+20. Zaleca sie mierzenie temperatury gdyz to jedyny sposób by okreslic czy owulacja wystapila.
Po staraniach nalezy zadbac o niskie pH. Nalezy zrobic kwasna irygacje 1 godzine przed staraniami jesli pH wynosi 5 lub powyzej,
co pól godziny po staraniach nalezy sprawdzac czy pH wciaz jest niskie. Jesli pH wzrosnie to nalezy zrobic irygacje z 1-3 ml plynu by je obnizyc.
4 godziny po stosunku nalezy wlozyc tampon nasiakniety kwasnym roztworem (np. roztwór wody i cytryny, tampon nalezy namoczyc bez wyjmowania go z oslonki/aplikatora)
i pozostawic go w srodku na 4 godziny. Nalezy utrzymywac pH na poziomie 4-4,5 dopóki nie nastapi skok temperatury na wykresie (co potwierdzi przebyta owulacje).
W metodzie Shettlesa przy planowaniu córki nalezy starac sie 2-3 dni (nie wiecej, badania pokazaly, ze przy wiekszym odsunieciu rodzilo sie juz wiecej chlopców)
przed owulacja i utrzymywac niskie pH az do owulacji (nalezy zatem czesto sprawdzac pH i w razie co je obnizac). Nalezy ta metode polaczyc z dieta,
suplementami i innymi wymienionymi czynnikami. W okolicy owulacji zazwyczaj pH rosnie,
sluz o cechach plodnego ma wysokie pH i sprzyja poczeciu chlopca – przy planowaniu córki nalezy zatem zadbac o niskie pH az do owulacji
(trzeba je jeszcze pilnowac przez kilka godzin po niej) gdyz nawet przy staraniach np. 3 dni przed owulacja moze sie zdarzyc, ze w okolicy owulacji pH wzrosnie,
komórka jajowa zatem naladuje sie ujemnie i przyciagnie meskie plemniki (które to podobno zyja tak samo dlugo jak zenskie i sa tak samo szybkie,
glówne zalozenia powstalej kilka dekad temu metody Shettlesa, mówiace o tym, ze meskie plemniki zyja do 24 godzin a zenskie dluzej oraz, ze meskie sa szybsze,
zostaly obalone). Bardzo skuteczna metoda jest metoda „O+12”. W metodzie tej nalezy zachowac wstrzemiezliwosc przez minimum 7 dni
a nastepnie odbyc jeden stosunek w okolicy 12 godzin po owulacji. Metoda ta jest lepsza gdyz mozna lepiej kontrolowac swoje pH.
W tej metodzie mamy tylko jeden dzien na przypilnowanie niskiego pH, w przypadku metody Shettlesa jest to kilka dni a pH moze np.
podniesc sie w nocy kiedy bedziemy spac i nie bedziemy nawet o tym wiedziec.
Aby wysuszyc sluz o konsystencji bialka jaja mozna lykac Sudafed. Nalezy go polknac minimum godzine przed wspólzyciem a w okolicach samej owulacji nawet co 4 godziny.
Irygacje:
Do wody destylowanej nalezy dodawac tyle soku z limonki by pH roztworu wynioslo 2 (babydust z forum in-gender robila roztwór z 16 ml wody destylowanej i 4 ml soku z limonki).
Roztwór musi postac minimum 10 minut. Zaleca zrobic irygacje godzine przed staraniami jesli pH jest wyzsze jak 4-4,5 i wystepuje sluz plodny.
Nalezy ja zrobic irygatorem albo strzykawka (nalezy je powoli i delikatnie oprózniac z roztworu), najlepiej w pozycji lezacej by uzyskac najlepszy efekt.
Przed staraniami mozna robic irygacje np. ze strzykawki 12 ml, nalezy wymyc sluz plodny. Co pól godziny po staraniach nalezy sprawdzac czy pH wciaz jest niskie.
Jesli pH wzrosnie to nalezy zrobic irygacje z 1-3 ml plynu by je obnizyc. Nie trzeba robic irygacji przed staraniami jesli pH jest ponizej 4,5 i nie ma sluzu o cechach plodnego.
4 godziny po stosunku mozna wlozyc tampon nasiakniety kwasnym roztworem (np. roztwór wody i limonki) i pozostawic go w srodku na 4 godziny.
Nalezy umiescic roztwór wody z limonka w plastikowym kubeczku a nastepnie umiescic w nim tampon ale nie wyjmujac go z plastikowego aplikatora.
Kiedy tampon nasiaknie to nalezy wyjac go z kubeczka i wlozyc - nalezy to zrobic ostroznie by nie wyplynela sperma.
Wartosc pH mierzymy albo przy pomocy pasków pH do sluzu (np. firmy Merck) albo przy pomocy miernika cyfrowego
(ten drugi jest niezbedny gdy w sluzie wystepuje "low ionic strength" - wówczas paski pH nie dzialaja a wskazuja caly czas ten sam, zazwyczaj niski wynik,
"LIS" moze sie pojawic przy niewlasciwych proporcjach Ca:Mg, powinny one wynosic 2:1). Zaleca sie mierzyc pH bardziej zasadowego sluzu szyjkowego,
sluz na sciankach pochwy ma czesto duzo nizsze pH.