reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Aga gratulacje córeczki !!! Mam nadzieję ze szybko przywykniecie do nowej informacji i będziecie spokojnie czekać na narodziny nowej gwiazdeczki. Która pewnie będzie oczkiem w głowie całej rodziny po narodzinach :-) Jak mają wogole na imię Twoje córeczki?

Milla masz rację, niektóre kobiety mają tak że uważają ze lepiej mieć córkę. Mnie też to trochę drażni np moja koleżanka ma jedną córkę i teraz mówi że nie chce mieć syna, tylko kolejna córke, jakby chłopcy byli gorsi. A poza tym jakby dało się to tak zaplanować :-)
my z mężem mamy plan aby poznac płeć przy narodzinach dopiero albo po prostu nikomu nie mówić. Bo kurde mnie to wkurzalo jak bylam w pierwszej ciazy ze niektorzy pierwsze co pytali sie czy znamy plec, jakby to bylo najważniejsze, zamiast zapytać jak się czuje czy jak maleństwo rośnie.
Mam 12 letnią Emilke i 10 letnią Julkę.
 
reklama
Aga30+ pierwszy szok minie i bedziecie sie cieszyc nowym czlonkuem rodziny i kochac go tak samo jak starsze corki... ja tez chcialam syna bardziej niz maz, mam 3cia corke wiec rozumiem Ci doskonale tylko ze my liczyliśmy się od początku z tym, ze moze sie planowanie nie powieść i jeszcze nim piznalismy plec to nie raz sobie z mezem gadalusmy co bedzie jak sie nie udalo... no i maz mowil, nic nie bedzie, bedziemy kochac corke :) dziecko nie jest bublem wiec nie ma reklamacji ;) bedzie dobrze, zobaczysz... no i nie jestes sama w takiej sytuacji, duzo jest nas rodzicow dzieci jednej plci :) pogodzicie sie z sytuacja, zaakceptujecie i bedzie wszystko dobrze...
 
hej

Aga my planowaliśmy córkę a mamy 4 synka, oczywiście rozczarowaniu u mnie też było no bo jak skoro plan był w 100 % wykonany? pozniej ochłonęłam , bardzo się cieszyłam, ze mały zdrowy , że wszystko dobrze, M był szcześliwy od samego poczatku bo dla niego płeć nie miała znaczenia, zawsze mi mówił, ze dziecko to dziecko a to planowanie to dla mnie robi,teraz jak patrze na mojego małego to najchętniej bym się po głowie popukała, ze w jakieś planowanie płci się bawiłam, mały jest cudowny, grzeczny, jesteśmy zakochani w nim po uszy a ja gdyby mnie było stać chciałabym jeszcze 1 dziecko i może być kolejny chłopczyk, bez planowania, bez nastawiania,bez rozczarowania. I pisze, to szczerze od serca a nie po to żeby Cię tylko pocieszyć. a ludzie zawsze gadali i gadac będą taka ich natura i nie ma się co przejmować , i pamiętaj doświadczasz po raz kolejny największego cudu,zostaniesz mamą po raz kolejny
 
so_happy dziękuję za trochę otuchy. No u mnie 4 dzidzi też by było pewnie dziewczynką.

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka
 
Aga30 ja mam dwie siostry i wcale mi brata nie brakowało. Głównie przez otoczenie i zdanie gdzieś z tyłu głowy, że każdy powinien mieć parkę, powoduje planowanie. Po tygodniu ochłoniecie. Jak zobaczycie córeczkę, to i tak będziecie kochać ją najmocniej na świecie.
Nie wiadomo, co byłoby za 4 razem. Na pewno kochany maluszek.

Airfix rodzina potrafi być brutalna. Na szczęście nasi rodzice cieszyli się nawet z córeczki, bo sprawdziliśmy specjalnie.

Mój dzidziuś rośnie jak na drożdżach. Jeszcze dwa miesiące.
 
Aga szkoda że Ci się nie udało, ja Ci ogromnie gratuluję dziewczynki i szczerze zazdroszczę:-) Wierz mi nie jesteś sama może rozczarowanie nie minie po 2,3 dniach i może pojawiać się później za każdym razem jak będziesz widziała mamy z maleńkimi chłopcami. Ja jak się dowiedziałam że drugi synek to nawet cieszyłam się ale jak widzę kobitki z córeczkami to coś kłuje w serduchu takie uczucie zazdrości nie w złym sensie po prostu im zazdroszczę. Wierz mi u mnie w rodzinie to będzie 6 chłopak nawet nie wiesz jakie było parcie na dziewczynkę, wszyscy dookoła a najgorsze są ciotki, zdziwiłam się reakcją mojej mamy bo pomimo że czułam że była rozczarowana to mi tego oszczędziła mówiąc że cieszy się że jak na razie wszystko z maleństwem ok i to jest najważniejsze, gorzej reagowała teściowa która ma wnuczkę u siostry mojego m była zła że w ogóle zaszłam w ciąże kwitując że to na pewno kolejny syn więc widzisz ludziom i rodzinie nie dogodzisz.
Ja też mam 2 siostry i też nie odczułyśmy braku brata dla dzieci jest lepiej jak jest ta sama płeć a to tylko my oczekujemy i pragniemy tego czego nie mamy po prostu taka natura :-) Twój mąż też za chwilkę ochłonie, mój się uśmiechnął do mnie i tylko skwitował masz to swoje planowanie hehe a ja do niego następnym razem będziesz tak przebadany że zobaczysz heheh
 
Ostatnia edycja:
Magic Super podejście chociaż mamy Twojej ,ale teściowa jakby nie wtrąciła swoich trzech groszy to by chyba teściowa nie była ;) Dobre podejście masz Ty i maz, bo planowanie to tylko planowanie, a co wyjdzie to wyjdzie...fajnie podejść do tego z uśmiechem i nie boczyć sie na siebie .
 
Aga po tych gorszych dniach przyjdą lepsze, nie wiem co Ci mam doradzić, ale chyba w tym wszystkim to otoczenie jest najgorsze i jakaś presja babć znajomych itd... Na pewno malutka da Wam dużo radości widocznie ten z góry tak chcial byście mieli trzy córeczki ...
Ciesz się ciążą i nie przejmuj uwagami innych. Dzieci są kochane niezależnie od płci, marzenia zawsze mamy, ja mimo że jestem spełniona jako mama chciałabym czasami trzecie, ale wiek i warunki finansowe już nie pozwalają. Mąż się do mnie śmiał że miałby imię dla synka. Wiem że może Cię nie do końca zrozumiem, ale jak się maluszek urodzi to już kompletnie nie ma znaczenia jaka płeć, bo czasami patrzę na malutką i przecież tak samo bym kochała chłopczyka. Uczucie rozczarowanie na pewno przejddzie tylko trzeba czasu... Sciskam mocno
Airfix ja na operacje zatok czekałam 2 mce w trybie pilnym, ale u nas po prostu warunkiem było to że tk musi wykazać całkowita niedrożność. Moze popytaj w prywatnych klinikach bo one też mają często kontakty na NFZ
 
Hej:) Jestem po kolejnej wizycie i jeżeli chodzi o płeć usłyszałam od lekarza raczej DZIEWCZYNKA:-) :) eh teraz trzeba miesiąc czekać czy to się potwierdzi:hmm:
( Planowaliśmy dziewczynkę, ale raczej niewiele czynników spełniłam, nie traktowałam tego aż tak serio)
 

Załączniki

  • 20160202_191035.jpg
    20160202_191035.jpg
    417 KB · Wyświetleń: 56
reklama
Suzi gratuluję dziewczynki :) w którym tc jesteś?

Rodzina zazwyczaj potrafi "pocieszyć". Tak jakby się miało wpływ, jaka płeć będzie.
 
Do góry