reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
O jak fajnie dużo dziewczyn się odezwało :-).
Marzycielka86trzymam kciuki za II kreseczki i dziewczynkę :-)
Magda maść nie powinna zaszkodzić tylko nie wiem co ma w składzie, może wejdź pod prysznic i skieruj strumień ciepłej, nie gorącej wody w miejsce bólu po dłuzszej kąpieli połóż sie do łóżka najlepiej jakbyś zastosowała sobie odpowiednią pozycję i ciepło się utulić:
w leżeniu na plecach podłóż coś pod kolana - tak by były lekko ugięte;
w leżeniu na boku nogi powinny być zgięte i w biodrach i kolanach, między nogi włóż sobie wałek. Pod talię podłóż np. zwinięty ręcznik. Takie pozycje odciążają kręgosłup i minimalizują ból :-)
 
Magda Nadwyrezylas kręgosłup po prostu...Ale ja bym nie ryzykowala rozgrzewania okolic krzyża.. mam koleżankę która wylądowała w szpitalu z krwawieniem;ot chciała sobie ulżyć w chorobie na początku ciąży i banki sobie kazała postawić. Ja nie jestem za tym ale Twoja decyzja co zrobisz.Lepiej polez, odpocznij mi to pomaga.

Marzycielko To wracamy obie do boju ;) Mam cyclotest baby i ovu-comp, któryś będę chciała sprzedać ale jeszcze nie dokonałam wyboru.
 
Magic dziekuje :-)
Airfix tak wracamy do boju ale ja juz nie zażywam suplementów ani nie prowadzę żadnej diety.tez myślałam o takim komputerze ale raczej mnie nie stać na to.narazie obserwuje swoje cialo i zapisuje na ovufriend.
 
Hej dziewczyny. Witam Was wszystkie. Suzi gratuluje dzidziusia. Wg mnie to chyba chłopiec ale ja się tak nie znam jak niektóre weteranki tutaj:-)
Magda wspolczuje bólu kręgosłupa i tak jak Airfix uważam ze to nie jest dobry pomysł z tym rozgrzewaniem tej okolicy. Lepiej chyba nie ryzykować.
Marzycielka witamy znowu. Oby się szybko udało.
No i rozpoczelam 14 stycznia 9 cykl starań. W 2 dniu cyklu zrobiłam część hormonów a mianowicie FSH 5,9 LH 6,2 estradiol 42,43 i testosteron 0,5. Teraz 7 dni po owu prolaktyna i progesteron no i ft3 i ft4 bo miałam TSH 2,14. Chce zacząć cos działać bo napewno jest cos nie tak. Z mężem mamy po 23 lata i moim zdaniem juz dawno powinno się udać.
 
Aaaaa i jeszcze opisze co biorę, może będziecie umialy mi doradzic co jeszcze dolozyc czy czegoś za dużo może.
No wiec wiesiołek 1000mg ( do owu bo ja swojego śluzu nie mam wcale), b-complex cały cykl, kwas foliowy, Inofem, wit. D 2000 j.m dziennie, vitaminer prenatal.
W męża wmuszam Salfazin ale jest ciężko bo brał regularnie juz ze 4 miesiące i nic wiec się zniechęcił:-(
 
Dziewczyny postawienie baniek a ciepła kąpiel to dwie różne historie :-) :), ja codziennie biorę ciepłą kąpiel i tak się składa że pod prysznicem, nie mówiłam o przegrzewaniu ale o ciepłej kąpieli (chyba nikt nie bierze zimnego prysznica) tej bolesnej okolicy, ciepło działa rozluźniająco a tym samym w takich sytuacjach przeciwbólowo. To może być zwykłe nadwyrężenie gdzie odpoczynek i odpowiednie pozycje przy leżeniu pomogą ale jak nie pomoże i przez dłuższy czas będzie Cię boleć to skieruj się do lekarza bo niestety w ciąży mało co można a ból też nie jest zbyt korzystny w ciąży. Dużo zdrówka i wypoczywaj.

Tynka myślę że już sporo bierzesz także powinno być ok :blink:
 
Dziękuje za odpowiedz Magic. Fakt sporo lykam szkoda ze efektów brak....muszę się zapisać do jakiegoś konkretnego ginekologa pójdę z wynikami to nie trzeba będzie zaczynać od zera.
 
Magic Mi również nie chodziło o ciepłe kąpiele Ale o maści rozgrzewające;) Nie ryzykowalabym. Raz miałam zapalenie korzonkow i smarowalam mascia i co chwila biegunka i biegunka. I okazało się ze rozgrzewanie coś podraznialo w środku stąd biegunka. Odstawiłam maść i jak ręka odjal;) także ja osobiście mascia bym się w ciąży nie smarowala;) taki ciepły prysznic jest lepszym pomysłem i odpoczynek.

Tynka Wyniki raczej dobre ale nie podalas norm i do końca nie wiem czy dobrze patrzę.
 
reklama
Tynka mi też się wydaje, że wyniki są dobre. Skoro nie masz swojego śluzu, to może żele typu pre-seed? Próbowałaś?

Magda ja w ciąży też miałam kręgosłup nadwyrężony i ratowałam się ciepłymi kąpielami, leżenie na płaskim czy ćwiczenia. Najgorsze pierwsze dni, potem będzie lepiej.
 
Do góry