reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Wrozba z obraczka ani zadne inne w tym wrozka dawno temu tu polecana nie sprawdzily mi sie, nie sprawdzil sie tez zaden chinski kalendarz ani Jonas wiec w nic z tych rzeczy nie wierze :)
 
reklama
mama-michaszka Zacznij na poczatek mierzyć temperaturę, która pokaże kiedy miewasz owulację , jesli masz cykle nieregularne wtedy jest ciężej trafić w dziewczynkę bo nigdy nie wiesz kiedy akurat jest te 2-3 dni odstępu, chyba że zastosujesz metodę 0+12. Jesli nigdy nie korzystałaś z metody mierzenia temperatury i wyznaczania owulacji to może nie zadawaj sobie trudu, tylko jak wiekszość z nas załóż konto na ovufriend.pl , tam będziesz wprowadzać temperatury i objawy, oraz zaznaczać wyniki testów, program sam wyznaczy owulację. Mierzenie temperatury dobrze zaczac min 2 cykle wcześniej, co by zaobserwować jakie objawy wystepują u Ciebie przed owulacją...i czy owulacja jest kiedy jest spadek temperatury czy najpierw spadek a potem wzrost ( np. ja tak mam ) . Testy owulacyjne jeśli chcesz z allegro to weź te z różową końcówką , i też rób je ze 2 cykle wcześniej i obserwuj je- na teście pojawia się cień kreski który ciemnieje....ja już po 1,5 roku mam wyłapane od jakiego cienia musze się starać co by zachować odstęp 2-3 dni. Wszystko jest kwestią obserwacji.
Do mierzenia temperatury mozesz kupic termometr owulacyjny w aptece, ale może i być elektroniczny zwykły- ja takim mierze najzwyklejszym Little Doctor, lepiej żeby to był Twój już jeden termometr , żebyś nie zmieniała termometrów w trakcie cyklu. Temperature mozesz mierzyc pod językiem i waginalnie- mi lepiej się mierzy waginalnie, pamietaj że zawsze o tej samej porze mierzymy temperature i przed wstaniem z łóżka.


Suzi90 Ja bym tam chciała żeby mi się wróżba z obrączki sprawdziła ;) Wychodzi pierwszy syn, druga córka, a trzecie chyba bliźniaki hahah Ale już kiedyś tu rozmawiałysmy o niej i oczywiscie nie wszystkim się sprawdza :)


92Tynka92 Czyli jestes kolejna osobą która jest zadowlona z testów z rożową końcówką :)
 
Ja też miałam te z różową końcówką i pokazują mi pik 24 h przed owu :)


Ja mało się udzielam bo generalnie zrezygnowałam z planowania płci. Przez te wszystkie suplementy i seks na zawołanie wszystkiego mi się odechciewało, dosłownie... stało się to "projektem dziecko" zamiast przyjemnością.
Na dodatek rozwaliłam sobie metabolizm dietą i bóle żołądka po suplach to już standard, więc koniec.

Wszystko powierzam Bogu, on już wie jaka płeć mi pisana a ja nie mam zamiaru już wiecej mieszać mu w planach. :-)

Wczoraj miałam na rękach cudnego noworodka chłopczyka i aż sie rozpłynęłam, zdałam sobie sprawę z tego, że nie zależy mi tak bardzo jak myślałam na córce, bardziej to chyba presja otoczena i "parki" :-D

zajadam się właśnie owocami i kolorowymi koktajlami warzywnymi, szkoda mi lata na same białko. ;-)

miłego weekendu :*
 
Cocinella ja tez tez się nie nakrecam tak bardzo. Diety nie stosuje , nie umiem sobie odmowic zupy mlecznej co rano, suple lykam owszem ale nie w takich wielkich dawkach, temp nie mierze bo pracuje w dyzurach. Staram się trafić jak najbliżej owu ale i spontaniczne przytulanki tez są. Większość warunków nam spelnionych ale takich żebym mogła ,, normalnie" żyć:-) i liczne na cud i upragnionego syna.

Te testy naprawdę są fajne. Zobaczymy czy w tym cyklu tez owu będzie 24 h po pozytywie. No chyba ze się udalo za pierwszym razem w co wątpie.
 
Hej dziewczyny
Witam nowe i ściskam kciuki aby sie powiodły Wasze starania .

Marantha to Ty juz tuż tuż :)
Jak sie czujesz , jak dzidzia ?

małe liski co u Was ? Jak mała
Ile wazy ?
Miałaś juz szczepienia ?
My po szczepieniu w środę uf bolało okrutnie aż pierwsze łzy poleciały :)
Mała waży 5940 i ma 59cm o ile dobrze zmierzyła ;)

Dziewczyny dzis przymierzylam małą do spacerówki i mala była tak zadowolona, że może podziwiać świat ale czy to nie za wcześnie ??
ImageUploadedByForum BabyBoom1436649661.432996.jpgImageUploadedByForum BabyBoom1436649695.450477.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1436649661.432996.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1436649661.432996.jpg
    21,8 KB · Wyświetleń: 78
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1436649695.450477.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1436649695.450477.jpg
    21,8 KB · Wyświetleń: 82
Cocinella W takim razie trzymam kciuki za jak najszybsze zajście w ciąże &&& :)

Matik Nie wiem jak u Was, ale w Polsce raczej lekarze sugerują zmiane na spacerówkę jesli dziecko stabilnie siedzi, chodzi o to żeby nie wymuszać na dziecku siedzenia jeśli jeszcze nie jest do tego przygotowane. Z moim synkiem tez miałam problem, bo znów on nienawidził wózka głębokiego, ale w 4 -mcu próbował już siadać, w 5-tym - siedział z podparciem,ale nie długo....ale to był maj i nie widziałam innej mozliwosci jak kupienie spacerówki x-landera i włożenia go do niej, bo przeciez nie bede nosiła go na rękach na spacerach, a wózku głebokim nie było szans, wrzeszczał jak nie wiem.
 
Matik ależ rośnie twoja córeczka. Ja tez myślę że chyba jeszcze trochę zawczesnie na spacerówke. Ja miałam kupiona mała gondole i jak Oli miał 4 m to już była za mała. Kupiłam spacerówke mutsi i w niej na leżąco jeździł. A jak siedział to podnisilusmy żeby widział. Witam z pracy. Buuu.
 
Matik ale ona duza juz sie wydaje, naprawde wyglada na starsza niz jest.... ja bym na siedzaco nie wozila jeszcze jak juz to na pol lezaco :) alez Ci dziewczyna rosnie szybko... ja w poniedzialek zaczynam 29tc wiec jeszcze okolo 3 miesiace bo termkn mam na 5 pazdziernika ;) moja Malutka kopie ale ma co raz mniej miejsca i teraz to bardziej sie wypina ;) cukrzycy raczej nie mam bo polozne nie dzwonily avgdyby bylo cos nie tak mialy zadzwonic wiec wszystko dobrze, gdyby tylko jeszcze zgagi nie bylo to juz w ogole bylo by cudownie ;) no i wakacji moglo by tez nie byc bo dziewczyny chca mnie psychicznie wykonczyc hehe

Cocinelle &&&& bedzie dobrze na pewno niebawem sie uda i bedzie ludzik ;) powiem Ci, ze to cale planowanie to nie bez znaczenia dla zdrowia, dlatego dobrze, ze odpuscilas i tak co ma byc to bedzie, bo nawet spelnienie wielu czynnikow nic tak naprawde nie daje... znam wiele par co po 2 dziewczynkach maja syna i nic nie robili by wspomoc naturę w splodzeniu syna i tak samo w druga strone po 2 synach corka wiec planowanie to raczej tylko dla nas samych jest, ze cos "robimy" by niby wplynac na plec a w rzeczywistosci i tak natura, los decyduje... oby szybko sie udalo &&&&
 
Dziękuje za odp
To siedzenie ustawiłam na wpółleżąco , ona nie siedzi w nim , leży. ImageUploadedByForum BabyBoom1436693463.371064.jpg
Marantha tak jest większa bo rozmiar jaki kupuje to 68

Wozic nie bede ale w domu czasem położę Ona tak pieknie oglada świat . Jest bardzo silna.

Ana w niedziele w pracy ?? Uuuu wspolczuje

Marantha to najfajniejszy czas Cie czeka
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1436693463.371064.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1436693463.371064.jpg
    18,3 KB · Wyświetleń: 53
reklama
Matik moja Ala taka duza byla, rozmiar 68 nosila juz po pierwszym miesiacu, niektore ciuszki byly za małe od razu po porodzie... niektórych nie zdazylam jej ubrać, po tygodniu od urodzenia 5kg juz wazyla, no do roku to bardzo szybko mi rosla... ciekawe jaka bedzie ta malutk teraz ? Ta ciaza to bardzo szybko mi mija, juz ostatni trymestr zaczynam a dopiero co czekalam na pierwze usg...
 
Do góry