reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Dziewczyny :* dziękuje za porady!
Nie było łatwo znaleźć miejsce z dnia na dzień,ale udało mi się umówić na jutro do profesjonalnego,drogiego gabinetu z bardzo dobrym sprzętem i certyfikatem. Myślę że badanie będzie już wiarygodne. Muszę sprawdzić jeszcze raz te markery,bo ze względu na mój wiek gdyby się okazało że tej kości nosowej brak,to ryzyko u mnie jest ogromne 1:30,wiec to jest dla mnie baaardzo ważne.
Baton już kupiony. A powiedzcie dziewczyny czy częste usg bardzo szkodzi maluchom?? :frown: u mnie się tak złożyło że wyjdą aż 3 w kilkudniowych odstępach.

Piranha ;-) dziękuje. Z takim nasieniem jak miał mój małż,to cud że się udało. I nie dziwie się że przetrwał jakiś mocniejszy X:-D. W klinice bezpłodności zaczęliśmy leczenie,tzn.całą procedurę,worek pieniędzy trzeba mieć przygotowany,a poza tym nie jest tak że przychodzę mówię: nie udaje nam sie zajść w ciąże przez ostatni rok,i w następnym cyklu robią inseminacje. Niestety są pewne etapy postępowania,i chyba dopiero na wiosne byśmy podchodzili do pierwszej insemi. :-) w każdym razie udało nam się i jesteśmy podekscytowani. A ja nie sądziłam że z taką łatwością przyjmę informacje o dziewczynce,:zawstydzona/y: chyba od początku było to dla mnie oczywiste. :-p dbaj o siebie bo kto nam tu bedzie doradzał:-D

ilaczek :-( współczuje tego stresu,bądź dzielna. Ja już mam to z głowy,bo u mnie była krótka piłka. Zaraz po wizycie oznajmiłam że dziewczynka-najpierw mężastemu,bo najbatdziej się nastawiał,a wieczorem dziadkom że następna wnuczka będzie. :-) i tym sposobem nikt się nie łudzi i emocje nie rosną.
:happy2: natomiast gdyby nam się udało zaplanować,to miałam drugi plan żeby jak najpóźniej oznajmić,trzymać w niepewności,i zrobić niespodziankę. :-D ale nie wyszło. ;-) w każdym bądź razie nie przejmuj się tak innymi,ciesz się tą ciążą.
 
Anufifi Oj tak, chlopcy potrafia dać popalić..ale i dziewczynki też ;) Mój robi taki hałas w domu, że jak weszlam do sali w szkole gdzie ich było 28 osób to w dalszym ciagu wydawalo mi się że jest cicho ;) Myslalam że tylko ja rzucam piorunami po sklepach hahaha


maran-atha Te histerie to tez chyba zalezy od charakteru, bo znam dziewczynki ktore są takie slodkie, i takie własnie ktore histeryzują...ale moj Alan potrafił przejść samego z siebie z histeriami, do tej pory tak jest i nigdy nie wiadomo kiedy mu się umyśli akurat - oczywiście najlepiej się histeryzuje jak jest pełno ludzi na około :D a ja się chce pod ziemię zapaść.
Ostatnio u okulisty dał popis jak się bał - to z jednej strony szkoda mi było go, ale Pani dokladnie tłumaczyła co będzie robić i kompletnie nie było to bolesne, a ten wrzask, szarpie się, a w domu tacie powiedział- że mu lekarka chciała rzęsy powyrywać.... ;)) Ale takie u lekarza ekscesy moge przezyć, ale jak zaczyna sie histeria w sklepie to pioruny lecą...

Ula Wyniki badań jak najbardziej dziewczynkowe :)
 
Anufifi - fajny artykuł :tak:

Piranha - ale dobrze, że wynik negatywny :happy2: teraz musisz się ostro wziąć za siebie Kochana! Tak jak pisała Zakręcia - zrób to dla swoich dzieciaczków :tak: a poza tym też dla siebie, no i dla nas :-)


Ilaczek
- 20 stycznia trzymam mocno kciuki za Ciebie &&& Nie smuć się Kochana - ciesz się ze zdrowej ciąży i Maleństwa, które nosisz pod sercem :tak: a tym co powiedzą inni (rodzina czy znajomi) i jaka będzie ich reakcja odnośnie płci dziecka postaraj się nie przejmować - przecież to jest Twoje życie, a nie ich!


Airfix
- pisałaś,że dziś jedziesz do Krakowa, więc udanych badań! Oby wszystkie wyniki były w normie &&&
po tych stresach związanych z tą "pseudo - ekipą" budowlaną, faktycznie przydałyby Ci się wakacje! Ale trzeba mieć tupet, żeby zepsuć robotę i jeszcze ukraść rzeczy z budowy!!! :no:

Maggie - współczuję mdłości! Ale najważniejsze, żeby z ciążą wszystko było ok, a resztę jakoś da się przeżyć ;-)

Ula - ale masz ładne wyniki - mogę Ci tylko pozazdrościć ;-) ja próbuję coś dietą i suplementami podkręcić, ale póki co z marnym skutkiem. Mój mąż zażywa licorice root - badania zrobi w sobotę, to zobaczymy jaki ma testosteron i estradiol, ale mimo to włączyliśmy ten suplement, bo spodziewam się, że niestety testosteron ma wysoki, więc można te plemniki trochę osłabić ;-)

Vviedźma - kciuki zaciskam za jutrzejszą wizytę &&&& wszystko będzie dobrze :tak:


Co do grzeczności dzieci, to mój syn również należy do łobuziaków, ale wydaje mi się, że dziewczynki też święte nie są, więc chyba to bardziej kwestia charakteru danego dziecka, a nie płci :happy2:

Czy któraś z Was zażywa może saw palmetto na obniżenie testosteronu? To jest przeznaczone dla mężczyzn czy dla kobiet, a może powinnam zażywać to i ja i mąż?
 
Katriina Ja jednak nie pojechałam dziś, bo mielismy dziś dopasc tego wykonawce zeby podpisał mi pismo że-zaplaci za te poprawki wszystkie i na razie cisza... Wiec pewnie pojade jutro dopiero :) Podejrzewam że wyniki nie beda rewelacyjne, bo ja nie spie po nocach, ogolnie mało jem przez to całe zamieszanie z ta budową. A jak u Ciebie ze zdrowiem ?
 
ula wklejam linki do stron z tego forum bądź tutaj polecanych na temat diety dziewczynkowej:
https://www.babyboom.pl/forum/staramy-sie-f66/czy-mozna-i-jak-zaplanowac-plec-dziecka-chlopiec-dziewczynka-1147/index8734.html#post10898910
A List of Worst Foods to Eat for TTC Girl? in Gender Swaying Forum
http://www.in-gender.com/cs/forums/storage/206/449382/girlCooking withTamara.pdf

a tu jeszcze dieta stosowane przez małe liski - odnalazłam w którymś poście więc pozwolę sobie te informacje umieścić:

"maślanka, kefiry, mleko, pieczywo (więcej pełnoziarnistego, żytniego), ser żółty, ser biały, trochę makaronu, trochę ryżu, mało mięsa (tylko kurczak), trochę ryb (pstrąg), do picia: woda muszynianka lub bodajże muszyna? z Ca i Mg ale z niską zawartością sodu, mięta (jeszcze dokupię sok z żurawiny 100%), z owoców: tylko mrożone truskawki, z warzyw: głównie zielone, czyli por, groszek, zielona fasolka szparagowa, natka pietruszki, koperek, sałata, ogórek (zupy przygotowuję również na marchewce, selerze i innych warzywach ale staram się nie wlewać do swojego talerza np. marchewki :) albo po prostu nie jem zupy, jeśli zrobiłam ją pod dzieci i ma w sobie ziemniaki, albo jest to pomidorówka)

Nie jem słodyczy, ciast, trochę gorzkiej czekolady 70%; z mleka, maślanki, kefirów i mrożonych truskawek przygotowuję koktajle, przygotowuję budynie czekoladowe, śmietankowe, waniliowe"
Powodzenia :-)

 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć dziewczyny myślę że mnie pamiętacie :)
Jestem juz w 13+1 tc ale ten czas leci.
Dzisiaj byłam na usg genetycznym dzidzia oczywiście nie chciała pokazać co ma między nogami :)
Chciałam się was zapytać kiedy najlepiej iść na usg 3D/4.D? Czyli w którym tc?
I oczywiście mam dla was zagadkę jak myślicie dziewczynka cy chłopczyk? Bo wy po brzuchu i po głowie tez poznajcie :D

Pozdrawiam was :)
 

Załączniki

  • 1421240348858.jpg
    1421240348858.jpg
    13,2 KB · Wyświetleń: 85
Do góry