reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

male liski Nie mogło być inaczej :) Uwierzyłaś w końcu??? Bardzo, bardzo się cieszę :)

Mrooowka Kciuki za ten cykl &&&&

Anufifi Łykasz ten Agnus Castus?? To w kapsułkach jest? da się to wysypać na łyżkę ?? Ja nie połknę hehe

Jeszcze Wam napiszę newsa dotyczącego mojej sytuacji osobistej- jak co nie które pamiętają nie odzywamy się z teściami 5 lat, ani żeśmy się te 5 lat z nimi nie widzieli, pech chciał że w niedziele oni byli w gościach, tam gdzie myśmy się wybrali hehe Stwierdzam że ja sie umiem zachować nie najgorzej ( nawet nic im nie powiedziałam z tego co chciałam, w myślach sobie dopowiadałam hehe ) ale oni dalej nie wiedzą jak się ludzie zachowywać powinni- do swojego syna ani słowa nie rzekli choć siedzielismy przy jednym stole i nikogo procz nas nie było. Szok był jak dziecko po 5 latach zobaczyli, tak nachalnie tesciowa się przymilała do niego, dosc ze go łaskotała i głupio gadała to jeszcze podszczypywała go , on odsuwał ja kilka razy, po czym nie wytrzymał i uderzył ją w sam środek twarzy heheh myslalam ze sie spale ze wstydu , no ale co dziecko miało zrobic, prosiłam zeby odeszła bo mały miał az łzy w oczach..oczywiscie nie zniecheciła się tym aktem szaleństwa mojego syna hahah

Nie odpiszę więcej bo głowa mi pęka od wczoraj że nie wiem jak się nazywam, dobrze że mąż w domu bo by dziecka nie miał kto do szkoły rano zaprowadzić
 
reklama
Airfix ...łykam łykam ... nie wiem czy to o nie zaszalał w moim cyklu który jest conajmniej dziwny ...nie jest duzy ...dasz rade , ale wysypać tez sie chyba da ...

Z tesciami akcja widzę piekna ...chyba bym nie dałą rady tak ...i wyszła ;/
 
anufifi Ja dzieki Castagnusowi mam cykle bardziej przewidywalne, najpierw jeden może być dziwny,bo u mnie owulacja zawsze była w 14-15dc, po castagnusie 16dc, czasem nawet i 18dc...potem się to wszystko układało i czesto owulacja była własnie w 16dc. Jak odstawiłam wszystko to znow owulacja 13dc, a w tym 15dc - takze bez castagnusa owulacje sa u mnie różnie. Teraz mój cykl znów się dostosował do faz księzyca- nie lubię tego ;) czyli owulacja w nów, a @ przychodzi w samą pełnie, wiec dość że pełnia i nie spie, to jeszcze brzuch boli hehe
 
Małe liski raz jeszcze GRATULUJĘ córci!!!! Też poproszę fotkę teściowej;-)i jej reakcji oczywiście:-)
Jak minęła nocka - przymknęłaś chociaż oko z wrażenia - ja bym chyba nie mogła zasnąć:tak:

Piranhiu pamiętam o fotkach kotka ale mam komputer ze zdjęciami w naprawie - jak tylko go naprawią to je wrzucam

Airfix a próbowałaś farb do włosów z firmy Sayos mi one bardzo odpowiadają - miałam ten sam problem co Ty - ta farba którą nałożyła mi fryzjerka nigdy mi nie odpowiadała - ja od kilku lat nosiłam bardzo jasne pasemka przy swoim naturalnym średnim blondzie i chciałam do niego wrócić - tyle tylko żeby nie był taki matowy i nie wpadał w żółty odcień - i farbach z tej firmy nie pozostaje mi żółty odcień tylko taki naturalny średni blond
To niezłe spotkanie mieliście z teściami:tak:

Macy dużo zdrówka dla Ciebie - w 2 ciąży też przerabiałam zatoki i zatkane bolące uszy więc wiem o czym piszesz
Pierniczki upieczone?

Kate jak chłopcy? U nas ostatnio Ali załapał jakiegoś wirusa - bolały go mięśnie i głowa - pierwszy dzień cały leżał (co jest do niego nie podobne), następnego dnia popołudniu wstał ale nadal coś było nie tak wiec zadzwoniłam do lekarza i poprosiłam żeby przyjechała na wizytę domową bo nawet z pokoju do łazienki musiałam go nosić a jak już go miałam podnieść i brałam go za żebra to krzyczał. Lekarz powiedziała że widać że coś mu dolega ale ona nic nie może stwierdzić i kazała nawet nie podawać leków przeciwbólowych. Zadzwoniłam jeszcze do koleżanki żeby zapytać o zdrowie jej synka który chodzi z moim do klasy i ona powiedziała mi że 2 tyg temu ona miała takie objawy jak Ali i że przez 6 dni nie wychodziła z łóżka i też nie miała gorączki i bolała ją głowa i mięśnie (jak u synka) i mówiła że jej to bardzo grypowo wyglądało tyle że moja lekarz twierdziła że przy grypie zawsze jest gorączka - sprawdziłam jeszcze mocz u synka i był ok więc nie wiem co to było ale na szczęście już przeszło - chyba wystraszyło się szpitala:tak:

Maran
&&& cały czas zaciśnięte. Proszę mi się tu nie poddawać - zobaczysz że będziesz miała synka - tyle że trzeba jeszcze troszkę widocznie na niego poczekać. Przypomnę Ci coś co już tu kilka razy pisałam "jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło to widocznie jest duże i idzie małymi kroczkami" - i tego proszę mi się trzymać!!!!!

Pozdrawiam wszystkie i życzę miłego dnia
 
Maran, Aljul dobrze gada. Polać jej. :-D
Małe liski, ja muszę najpierw takie zdjęcie mieć, bo samostrzałek robić nie lubię. Ale dzisiaj kupiłam sobie dwie sukienki, bo już nie mam gdzie brzucha pakować. :-D
Aljul, ja muszę chyba do laryngologa się wybrać, żeby moje uszy zobaczył. W zeszłym roku miałam dwa razy zapalenie ucha. Raz musiałam wziąć antybiotyk, bo ból utrzymywał się przez trzy tygodnie! NIe działały żadne środki przeciwbólowe, wyłam z bólu. nie spałam. Teraz kroplami i olejkami poszło, ale ciagle mi w uszach dzwoni. ;-) Pierniczki jutro piekę. Na razie piernik staropolski w lodówce, a jeden już na szybko mamy za sobą. Całkiem smaczny. :tak: Jutro odpalam pierniczki, bo mamy świąteczne imprezy w szkole razy dwa.
Kate, eeeee tam. Drobiazg przecież. Odzyska się. Chyba? :eek::laugh2:
Maran, uda się. Zobaczysz, że się uda. :tak:
Mrówka, trzymam kciuki. Sto razy miałam Ci pisać, że filmik z brzuszkiem jest cudowny. :tak:
 
Maran usg 18tego, dobrze pamiętam?&&&&& i tego się trzymamy - idzię duże szczęście Adasiowe, małymi kroczkami. Aljul muszę to zapamiętać, pięknie ujęte
Matik myślałam że tylko ja denerwuję się w ciąży - ja również czekam i uspokajam się jak Malutka poruszy się, kopnie. Czasem są dni kiedy prawie w ogóle jej nie czuję ale tłumaczę sobie wtedy, że jest to jeszcze wczesny etap, chyba dopiero po 25 tc powinnyśmy codziennie odczuwać ruchy dziecka i je liczyć. Nasza Maleńka waży około 220 g, jest chudziuteńka na filmie, wszystkie wymiary prawie o tydzień mniejsze niż wskazywałby na to wiek ciążowy, ale mieścimy się w normach. wszystko jest w porządku, jedynie w głowce ma małą torbiel, która powinna wchłonąć się do 30 tc. Zazdroszczę ci takiego wsparcia od rodziny :) Mnie wspiera mama, czasem różnie nasze kontakty wyglądają, ale pod tym względem mogę na nią liczyć, cieszyła się również wczoraj :)
Airfix kochana wierzę już :) - na dole dowód, pierwszy zakup :) ...współczuję teściowej ;) widzę, że tak jak ja próbujesz zdzierżyć takie sytuacje - i bardzo dobrze, że synek tak zareagował, dobitnie już pokazał że ma dosyć, a ona wcześniej ignorowała wszystkiego sygnały od niego, absolutnie nie powinno ci być wstyd. To teściowa powinna wyciągnąć lekcje z tej sytuacji
Anuffifi nie wiedziałam, że zaczełaś brać castagnusa, czyli to prawdopodobnie namieszało w tym cyklu. Ja również pierwszy cykl z castagnusem miałam inny - u mnie owu przyszła 2,3 dni wcześniej, a miałam regularne cykle. Może już za chwile będzie pik &&&. Staracie się już w tym cyklu?
Aljul zdrówka dla synka, czyli te bóle głowy o których wcześniej pisałaś, były pewnie od grypy? ...Spałam 5 godzin :-D

...zobaczyłam dziś bluzeczkę z liskami, musiałam ją wziąć. Obok ta sukienka którą kupił m. w maju :)

liski.jpg
 

Załączniki

  • liski.jpg
    liski.jpg
    35,8 KB · Wyświetleń: 53
Ostatnia edycja:
Macy ja właśnie też musiałam brać antybiotyk na te uszy tylko tak jak pisałam najpierw laryngolog zleciła mi badania z krwi czy nie robi mi się jakiś stan zapalny, sczytałam z nią wyniki przez tel i kazała wykupić antybiotyk bo bez niego nie dam rady - bardzo się bałam o maluszka wtedy ale wzięłam go i dzięki Bogu z nim też wszystko jest ok ale przyjemność z zatkanymi uszami w ciąży + 5 letnie dziecko = średnia atrakcja
Laryngolog mi tłumaczyła że organizm w ciąży cały nabiera wody i puchnie (ja wtedy tez już puchłam - to był około 6 m-c)
Macy zasuwaj do laryngologa bo z uszami nie ma żartów!!!!
Jak lubisz serniki to mogę Ci śmiało polecić sernik bez dodatku sernika:tak: - moi wszyscy goście się nim zajadają
Ale Babka!!! i robi to co lubi:): Śmietanowiec - ciasto I panieńskie:)

Maran - zobaczysz że w Twoim przypadku to powiedzenie się sprawdzi - naprawdę w to wierzę - gdyby tak nie było to bym tego nie pisała:tak::tak::tak:

Małe liski śliczne ubranka - szalej kobieto!!!! Tyle czasu na to czekałaś!!!
A wiesz że miałam do Ciebie napisać czy nie buszujesz przypadkiem po dziale z ubrankami dla córci:-D.
Tak te bóle głowy ustąpiły po 4 dniach - tylko dla mnie jakaś dziwna ta grypa u niego była - ale koleżanka przechodziła ją identycznie jak on i jej objawy potwierdziły się z tymi które podejrzewałam u synka.
Piszę z innego komputera i szlak mnie trafia:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:bo mam wrażenie że to zajmuje mi wieczność...co za sprzęt...człowiek się do dobrego szybko przyzwyczaja...
 
Ostatnia edycja:
Małe liski ...tak biore pierwszy cykl ...kurcze M wraca 21 grudnia ...do tego czasu to wątpię zeby sie owu przesuneła ..bylby cud ...wiec raczej w tym cyklu nie ...a przyszły w tej sytuacji staje pod znakiem zapytania bo M ma byc gdzies do połowy stycznia ...jeśli znów sie wszystko przesunie to klapa na całego !
wiecznie pod górkę no masz !!!!!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
reklama
Aljul, serniki uwielbiam, ale tu nie ma sera. Buu, buuu... Do laryngologa pójdę, ale na pewno nie po antybiotyk. Wiem, że ryzykuję, ale dałam sobie kilka dni. Na razie nie boli. Teraz jeszcze słuch odzyskać. Tutaj antybole nawet na katar pakują...
Małe liski, cudne! Ja też kupiłam dwie rzeczy. ;-)
 
Do góry