reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

piranha haha ale co Nam to da znaczy sie jak to sie ma do 6 temperatur sprzed owulacji ?? Pytam o terazniejsze :-D Bo teraz to to tak jakby zafalszowane mozna rzec :-D Podrobilas moj wykres ja Cie !! ;DDD
Ale ja Ci powiem, ze mnie sie nie podoba - za duza odeglosc miedzy serduchami :-D
Strasznie mnie dzis lewy jajnik boli , kluje, pulsuje o w ogole :baffled:
 
reklama
Nuśka- znajdź dobrego endokrynologa. To jest podstawa. Endokrynologa, który spojrzy na cały Twój organizm. Tarczyca to taki dziad,który chory wpływa dosłownie na wszystko. Zrób poziomy TSH, FT3, FT4. Tylko zestawienie całej trójki tarczycowej może coś powiedzieć. Ja odkąd mam właściwą dawkę Euthyroxu schudłam 8kg-bez wyrzeczeń, mam dużo lepsze samopoczucie, nie złoszczę się tak bez powodu. Same plusy :)
 
Nuuuśka, hahaha :-D, a takie serduszka mogą być? :-D:laugh2::-p


481955bb25c8e7a7.jpg



A tak poważnie to jak najbardziej takie porównanie ma odniesienie bo te obecne tempki po prostu świadczą o jakimś tam układzie hormonalnym a ciężko się sugerować wstawioną teraz linią podstawową gdyż ona jest zafałszowana przez ten długi cykl i jego zawirowania hormonalne.
 
Piranha dziekuje za rady.:-) Nie wiem czy to zboczenie czy czysty przypadek ale zapisywalam i sprawdzalam po porodzie jak sie zachowuje moj organizm i mialam juz trzy owulacje potwierdzone testem owulacyjnym w odstepach okolo 28-30 dni.
Myslisz ze mierzenie temperatuki teraz nie ma senu bo po odstawienu piersi moze mi sie wszystko rozregulowac?:zawstydzona/y: Chcialam obserwacje zaczac juz teraz aby miec jak najwiecej cykli do porownania.
Moim zmartwieniem jest fakt ze u mnie w rodzinie rodza się od jakis 40 lat same kobietki… moja mama miala tylko siostry, u mojego taty było pomieszane. Ja mam tylko siostry i siostry maja tez tylko dziewczynki. Mój maz ma mieszane rodzeństwo pol na pol myslicie ze to może w genach u mnie jest??:baffled: Czy po prostu taki przypadek

Kurcze z jednej strony chciałam karmic córeczkę dlugo piersia ale znowu nie chce czekac Az tak dlugo na nastepna kruszynke :-p może będziecie uważać ze z konia spadlam ale strasznie niecierpliwy ze mnie rocznik :baffled:

W pierwsz ciaze zaszlam przy pierwszym cyklu staran,niestety jak już wspomniałam po 17tyg moja kruszynka nas opuściła… nie wiem czy to chłopczyk czy dziewczynka bo mieszkam za granica a tu sa robione USG tylko w 12,20 i 30 tyg ciazy
Po poronieniu odczekalam tylko jeden okres pijac ziolka na odbudowe macicy i na regulacje hormonalna oraz wcieralam zolka w brzuch i…. zaszlam znowu po pierwszym cyklu..
Może było to szczescie i czysty przypadek

Elmo super ze jestes taka wytrwala w postanowieniach :tak:. Ja tez jak sobie cos postanowie to robie na prawde wszystko co w mojej sile aby się udalo.Takze twoja lista mnie nie przerazila :-D widac naprawde ze wszystko SUPER zaplanowalas :-) nie moglo wyjsc inaczej jak chlopczyk, twoja liste juz wydrukowalam . Moze i moja praca zostanie wynagrodzona :p hi hi
Powiedz kupowałaś wszystkie suplementy oddzielnie? Jakies specjalne marki? Sporo tego będzie w tabletkach, takie drugie sniadanie :szok::-D
Ze zmiana jedzenia nie będzie problemu ja gotuje w domku i to co ugotuje to będzie podane, tylko martwie się ze mezu może ze mna nie współgrać.. on zawsze mi powtarzal ze dla niego plec jest obojetna a szczególnie po naszej stracie. Nie wiem jak mam jemu sprzedac te tabletki i ograniczenie kofeiny,jogurtow i słodyczy
 
Witam dziewczynki w ten piękny słoneczny dzień 23C :-):tak:

sprawdzałam ph 4,5 szyjka na palec czyli średnio wysoko, śluz już kremowy brak bólu owu tempka nieznacznie wyżej test owu pozytywny
czyli co była owu czy dopiero będzie ?
to wczoraj otwarta ? to że nie było czy może przegapiłam test owu wczoraj pozytywny ?
Pirania pomocy :baffled:

http://
 
Vivienka testy owulacyjne nie potwierdzaja przebytej owulacji. Pokazuja tylko pik lh, jesli kreski na tescie sa takie same badz kontrolna mocniejsza od testowej to tylko oznacza ze wtedy jest najwieksze stezenie LH w organizmie i dopiero ten pik doprowadza do owulacji krora wystepuje w granicach 8-48 a najczesciej 24-36 godzin pozniej. Takze bez polaczenia tego z mierzeniem temperatury badz monitoringien cyklu poprzez usg nie bedziesz miec pewnosci czy do owulacji doszlo. Warto wiec polaczyc te czynnosci w jedno i zaobserwowac w kolejnych cyklach ile godzin od piku LH wystepuje u Ciebie owulacja, co potwierdza skok temperatury. Na chlopca zaleca sie starac od kilku do 12 godzin przed owulacja.
Co do meza ja tez sie balam ze bedzie ciezko, raz dieta, dwa suplementy :baffled: tak jak Twoj moj jakos specjalnie nie marzyl o synku, wrecz uparcie powtarzal ze bardzo chcialby druga coreczke. Ale usiadlam i na spokojnie wytlumaczylam jak bardzo jest to dla mnie wazne, ze marze o tym od dziecka no i powoli powoli dal sie przekonac. Bardzo sie ucieszylam ze po 3 miesiacach przygotowan udalo sie w pierwszym cyklu staran bo chyba dluzej by nie wytrwal. Mial dosc tabsow i diety, ciagle narzekal ze jest glodny. Ale dalismy rade.
 
Matik- ale fajnie u Ciebie....
U mnie zimno,ponuro i deszczowo :crazy:

Dziewczyny....ja się zaczynam stresować. Czuję się tak dobrze,że aż dziwnie.... Jedynie co to delikatnie bolą mnie piersi.... Nic więcej. Tak może być? No i te bóle brzucha, ale to wieczorem tylko. Może tak być? Z Kacperkiem w ciąży byłam znużona, zmęczona, śpiąca, a teraz.... pracuję codziennie po 12h, w domu będąc się nie oszczędzam. Jest normalnie. A nawet mam więcej siły. Oby do wtorkowej wizyty...
 
Elmo masz racje przy drugiej ciazy robilam tez poranne pomiary temperaturki i w takim razie zaczynam od jutra rano tez robic pomiary. W ten sposob bede wiedziala czy owulka byla czy tez nie :-) wkoncu na chlopczyka musze wychwycic moment na okolo 12 h przed owulka prawda?

Nie wiem czy moge ale zaryzykuje pytaniem :zawstydzona/y::zawstydzona/y: moge wiedziec ile masz lat?
No to widze ze tez za pierwszym cyklem ci sie udalo :-)

Paski na pomiar ph juz zamowione i Alka selzer gold tez juz zamowiony :tak: w domku beda czekac na odpowiedni moment
 
Matik zazdroszcze ciepla. U nas szaro buro i ponuro :baffled:
Gorgusia wiele kobiet dobrze czuje sie w ciazy, mysle ze powinnas sie tylko cieszyc, ale wizyta napewno Cie uspokoi. Wierze ze sie denerwujesz bo takie my baby juz jestesmy, zle to nie dobrze, dobrze to tez nie dobrze hehe :-)
Vivienka no to widze ze temat mierzenia tempek nie jest Ci obcy, i dobrze. Choc nie wiem jak ma sie mierzenie temp w trakcie karmienia :/ nie znam sie na tym i nie wiem czy wtedy warto. Tu raczej dziewczyny czekaly z planowaniem dopoki nie skoncza karmic. Powinnas postarac sie wychwycic raczej sam moment owulacji a nie moment na 12 godzin przed. Moze odczuwasz wtedy jakis charakterystyczny bol owulacyjny? Ja mam 31 lat, prawie 5 letnia coreczke i oboje dzieci udalo sie "ustrzelic" w pierwszym cyklu staran.
 
reklama
Do góry