reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Mogę się wypłakać? Byłam dzis na monitoringu po CLO , niestety pęcherzyk tylko jeden i mały, lekarz mówi ze raczej niz niego nie będzie. Jestem załamana :-( Juz mam dość, tarczyca, cykle bez owulacji, stymulacja która nic nie przynosi procz bolu jajnikow a jeszcze ta znajoma co mnie nachodzila z tym dzieckiem - dzis normalnie uwyzywala mnie i dziecko-ze to moje dziecko wszystko poniszczylo w domu, bo uwaza ze jak za reke nie zlapalam to znaczy ze nie jej dziecko... szkoda gadac.... Dosc mam dzisiejszego dnia, i tego cyklu, wszystkiego

A za Was kobietki trzymam kciuki :)))))
 
reklama
Airfix płacz płacz mogę Ci pomóc też mam dziś taki dzień,przez tą tarczycę.Tamta pseudo znajoma jeszcze nie dała Ci spokoju? wykończy Cię psychicznie, skończ tą znajomość lepiej
Elmo a ty jesteś? ja czekam na czwartek i dobre wieści:-)
Piranha pytałaś o moją obronę, miałam ją rok temu, dziękuję bardzo za troskę;-) I jeśli możesz to napisz mi a propos tych moich wyników a raczej jednego.
Wyobraźcie sobie, że zrobiłam jeszcze prolaktynę i pytam o wynik a one szukają i szukają, potem zaczęły przepraszać że najwidoczniej gdzieś się zawieruszył wynik, do tej pory nie znalazły wrrrr:wściekła/y:
Po drugie, endokrynolog do której miałam iść jest na urlopie:baffled:
pech?!
 
mamakaja, przytulam bo faktycznie wynik dość wysoki :-(, musisz koniecznie iść do endokrynologa i zrobić USG tarczycy, sprawdź też poziom FT3 i FT4. Na pewno odpowiednie leki typu Euthyrox uporają się z problemem. Będę mocno za Ciebie trzymać kciuki. Jak mogły zagubić Twoje wyniki, no masakra jakaś, dzwoń i się upominaj bo warto znać pozostałe hormony żeby lepiej wroga poznać.

viedźma, najlepiej w 2-3 dc zrób LH, FSH, estradiol i testosteron a w połowie fazy lutealnej prolaktynę (najlepiej od razu test czynnościowy) i progesteron.

agulek, według mnie zrobiłaś sporo, wpisałam Ciebie do tabeli i z czynników uwzględniłam dietę, odstęp, pH, jony oraz połowicznie minerały (za łykanie tylko Mg bez Ca ;-)), no chyba, że dieta pokrywała te 1200-1800 mg Ca dziennie to wpiszę 5 czynników :-), nie uwzględniłam suplementów i hormonów. Będzie córcia, zobaczysz :tak:, sama dieta i pilnowanie niskiego pH od starań do owulacji to według mnie najistotniejsze czynniki.

Fajna stronka gdzie można wyliczyć ile wapnia zawierają poszczególne produkty Źródła Wapnia w diecie (w diecie i suplementach należy przyjmować 1200-1800 mg Ca).

Czynniki mające wpływ na płeć: pH, minerały (Ca, Mg, K, Na), dieta, hormony, suplementy, odległość od owulacji, jony.
L.p.​
Nick​
Planowana płeć​
Ilość czynników wziętych pod uwagę​
Czy udało się​
1​
Piranha​
dziewczynka
6​
TAK​
2​
Noemi​
dziewczynka
TAK​
3​
Nullka​
dziewczynka
TAK​
4​
Truskafffka​
dziewczynka
TAK​
5​
Magda UK​
chłopiec
TAK​
6​
Czarna​
chłopiec
TAK​
7​
Elmo​
chłopiec
8​
Ewelin​
dziewczynka
6​
9​
Mamawczesniaka​
dziewczynka
10​
Polisia​
dziewczynka
11​
Agulek​
dziewczynka
4,5​
Dotychczasowa skuteczność 100%​

Wpisujcie ilość czynników jeśli znacie :-), fajnie byłoby się cofnąć do starań np. nullki i Magdy bo zrobiły sporo i wpisać ilość czynników.

Airfix, a jaką wielkość miał pęcherzyk? To dopiero 9 dc, jeszcze są spore szanse, że pęcherzyk urośnie.
 
Ostatnia edycja:
Dzwoniłam trzeci raz do przychodni i powiedziały, że może będą dziś jeszcze ale mam zadzwonić po 16, a jak nie dziś to w czwartek bo muszą z laboratorium przesłać itp.
Piranha prolaktynę robiłam 5 dnia cyklu. Czy ten wynik będzie nieważny?
 
mamakaja ja nawet nie wiem jaki poziom TSH na ten moment, bede robic w polowie wrzesnia, no chyba ze sie uda zajsc w ciaze to wczesniej. Powiedzialam tej znajomem po raz drugi zeby nie przychodzila bo jej syn grzebal w moich rzeczach higienicznych i sobie tego nie zycze, wiec zaczela pisac ze to moje dziecko jest niegrzeczne ( a to moje dziecko jak sie go posadzi to siedzi, chyba ze ktos robi szum kolo niego to on tez zaczyna, u innych kolegow jest bardzo grzeczny, nie niszczy nic ), ze ona nie da na swoje dziecko mowic tak, ze jak go za reke nie zlapalam, ( nie wystarczy ze widzialam ) ja tlumacze krowie ze moje dziecko tak sie nie zachowuje jak jest samo i nie niszczy tylko jak oni przyjda to te zniszczenia powstaja, to stwierdzila ze klamka musiala miec wade techniczna i sie ulamala hahaha smiech na sali.. te moje wkladki, podpaski,tampony,paski Ph tez chyba maja wade techniczna i normalnie same biegaja po lazience- niesamowite wrecz :D

Piranha dzis mam 10dc pecherzyk ma 8mm, a owulacje przewiduje teraz kolo 13dc bo juz mam sluz kremowy,a u mnie tak 2 dni wystepuje on, popatrzyl tylko i mowi ze pecherzyk peknie juz, ale ze jest za mały zeby sie udało, byc moze jeszcze podgoni w te pare dni, ale musze sie liczyc z tym ze sie nie uda. Cykl z CLO i takie rzeczy, to chcialabym wiedziec jaka wielkosc ma pecherzyk bez CLO u mnie :( a drugi jajnik w ogole nie podjął pracy. Ja tu liczylam na kilka pecherzykow, a tu jeden i jeszcze lichy
 
mamakaja, jak najbardziej wynik będzie ważny :tak:, prolaktynę w zasadzie można robić w dowolnym dniu cyklu (podobno jest nieco wyższa w FL stąd zalecam zrobienie jej razem z progesteronem).

Airfix, co za babsko, skąd się biorą tacy ludzie, szok po prostu! Przepraszam ale strasznie się uśmiałam z tej wady technicznej tamponów :-D Chyba po jej tekstach nie masz już wyrzutów sumienia by to definitywnie zakończyć? Co do pęcherzyka to może jak raz ten cykl Ciebie zaskoczy dłuższą fazą folikularną (jak było w moim szczęśliwym cyklu, zawsze owulka była w 13-14 dc a w szczęśliwym cyklu w 18 dc) a tym samym pęcherzyk zdąży jeszcze dorosnąć do odpowiedniej wielkości? Coś mi świta, że tak było u Ewcik, pęcherzyk na monitoringu był mały, ginka mówiła, że nic z tego nie będzie a jednak pierwsza faza się wydłużyła i była piękna owulacja.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki piranha! Czyli za 2 dni idę na pierwsze hormony. Sama jestem ciekawa wyników.
Mogłabyś rzucić okiem na mój cyk(nie wiem czy link wchodzi?). Jak oceniasz kiedy była owulacja,w 13dc kiedy był taki drastyczny spadek temp?? :-(spodziewałam się wtedy skoku,ale jak zobaczyłam temp rano,to już wiedziałam że kiszka wyjdzie. Poza tym w dniach pozytywa mam zawsze podwyższoną temp,to może występuje u mnie ten przedwczesny wzrost progesteronu,o którym kiedyś pisałaś?
 
Airfix też się uśmiałam z tej wady technicznej tamponów, taaa :-D Co za kobieta? Ona sama Ci wchodzi do domu czy co?
Bo ja bym jej nie wpuściła o nie :no: Nie wyobrażam sobie takiej "znajomej" i "kolegi" dla mojego syna. A właśnie co Twoje dziecko na to? Jak reaguje jak widzi tą (przepraszam ale muszę) : Babę? i tego smarkacza ? przepraszam za wyrażenie ale nie da się inaczej w tej sytuacji:wściekła/y:
 
Pirania


1) pH: PH niskie 4-4,5 maksymalnie jakie odnotowałam to 4,7, zakwaszałam się profilaktycznie :)

2) Minerały: Przyjmowane zgodnie z zaleceniem w formie cytrynianu wapna 2 razy dziennie, plus woda magnezowo wapniowa i dieta bogata w nabiał

3) Dieta: Spełnione w 75% bo zdarzało mi się zjeść wołowinę, a tak to mleko, nabiał, truskawki, kurczak, ryby...

4) Hormony: Tu w sumie nie mam pewności, bo nie mam potwierdzenia lekarskiego. Brałam castangus, temperatura w pierwszej fazie była ani niska ani wysoka, ale wyższa niż cykl wcześniej stąd sądzę, że progesteron nie był zły :)

5) Suplementy: Witamina C, bcomplex, żurawit

6) Odległość od owulacji : Tego NIE spełniłam na 99% (bo ovu była 20 dc a przytulanki 18 i 19 dc)

7) Jony: Lato, bransoletka z jonami na tak, na NIE faza ksiezyca (połowa – rogalik po pełni a przed nowiem)

czego nie spełniłam:
kalendarz chiński, fazy księżyca, No i ten odstep od ovu

Czyli w sumie nie wiem, jak liczyć :D bo jony są spełnione w połowie, odległość zwalona całkowicie, dieta nie restrykcyjna, ale naprawdę się starałam, reszta moim zdaniem b. dobrze



czytam też Nulki starania, bo mam skopiowane te Wasze jako naukę :D więc może teraz pomogę :) chyba nie będą miały nic przeciwko najwyżej poprawia, ale wklejam też link do oryginału, żeby nie było :)

z jej opisu wynika, że ph pilnowała, brała minerały i suplementy (calcium, witamina c, bcomplex, żurawina), dieta nie restrykcyjnie bo zdarzał się pomidor, nie spełniła jonów z pełnią, ale miała bransoletkę (nie wiem jaka pora roku niestety, ale to może Wy pamiętacie)
metoda 3 dni przed lub 0+12
tutaj całość https://www.babyboom.pl/forum/stara...c-dziewczynka-1147/index1548.html#post9475693

Noemi starania
z tego co czytam chyba wszystko prócz odstepu i jonów, bo pisze, że na to nie patrzyła
tutaj całość: https://www.babyboom.pl/forum/stara...c-dziewczynka-1147/index1554.html#post9488076
 
reklama
Do góry