reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

gal na cycki niezwracaj uwagi i na to jakie objawy mialas w oprzednich ciazach. moja serdeczna kolezanka ktora juz 2 razy byla juz w ciazy (niestety ma jedno dziecko) i starajac sie o kolejne dziecko, w tym cyklu w ktorym zaszla byla pewna ze znowu sie nie udalo (pare cykli juz probowali). twierdzila ze nie ma zadnych objawow ciazowych,jedynie objawy zblizajacej sie @. zapewniala mnie ze ona by wiedziala ze zaciazyla bo byla juz 2 razy w ciazy i wie jak to jest ;-) nawet testu jej nie chcialo sie robic 1 dzien po terminie bo strasznie cierpiala za kazdym razem jak widziala 1 kreseczke. test zrobila chyba po 4 dniach (?). no to sie zdziwila jak zobaczyla 2 kreseczki.
a zeby bylo smieszniej to w poprzednich nieudanych cyklach miala wszystkie objawy ciazy- sennosc, drazliwosc piersi,czeste sikanie,zawroty glowy itp;-)

gal ja tez zadnych objawow nie mialam, zadnych! dopiero na 2-3 przed terminem zabolaly mnie piersi jak przy nawale, a potem znowu nic.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sylwia, ja tam bym testowała, przez 3 dni mogło się wiele zmienić :-)

Noemi, co do tego, że powyżej 3 dni wzrastają szanse na chłopaka to bladego pojęcia nie mam dlaczego :-) Robione były badania w tym temacie, analizowano tysiące ciążowych wykresów na Fertility Friend i na tej podstawie opracowano statystyki, wedle których szanse na dziewczynkę były największe w O+12 i przy odsunięciu 2-3 dni od owulacji, przy większym odsunięciu rodziło się już więcej chłopców. Podane przez Ciebie menu dla Ciebie i Twojego M brzmi bardzo dobrze, oprócz B-100 łykaj jeszcze 1 tabletkę Foliku dziennie. Co do starań to jeśli bardzo zależy Ci na dziewczynce to najpierw próbowałabym kończyć tak najbliżej na 2 dni przed owulacją a do samej owulacji pilnowałabym niskiego pH (choćby aplikując sobie Sylk albo stosując wypomniane irygacje). No i nie zapomnij o diecie, przy staraniach o dziewczynkę zalecane dzienne spożycie Ca to 1200-1800 mg, Mg - 200-300 mg, K - 2500-3500 mg, Na - 700-1000 mg. I nie przepraszaj proszę, pytaj kiedy chcesz i o co chcesz, cieszę się jak mogę pomóc
b0223.gif


Mama05, dzięki kochana, Tobie również dobrej nocki i kolorowych snów, a rano proszę mi tu meldować o tempce
b0224.gif


Szok jeśli chodzi o te pomyłki na USG, moja lekarka na połówkowym powiedziała mi, że Krzysiu to chłopiec na 1000%, teraz też była pewna, że dziewczynka ....mam nadzieję, że do połówkowego nic między nóżkami nie wyskoczy hehehe
b0226.gif


Kinga, dobranoc i kolorowych snów! :-)

marti_ka, ale szok normalnie! :-D

Gal, każda ciąża jest inna, mnie piersi na początku nic a nic nie bolały i nic nie nabrzmiały. Strasznie miłe to co napisałaś!
b0228.gif
Poczytam o tych irygacjach i dam Ci znać co i jak :-)

truskafffka - Sylk to lubrykant o niskim pH, stosujesz go tuż przed starankami i podobno bardzo zwiększa szanse na córkę. Kupowałam go w Anglii poprzez serwis eBay ale podobno można go też zakupić na Allegro ...tyle, że tą aukcję ciężko namierzyć gdyż ani w tytule ani w opisie aukcji nie pada słowo Sylk hehehe
b0206.gif
W rozpoznaniu owulki najbardziej pomocne będą testy owulacyjne oraz wykresy temperaturowe.
 
Czesc CioteczKi,
zaglądam z wieczora...
u nas srednio na jeża, bylam dzis z maksiem u lekarza bo noc nieprzespana...Okazalo sie ze Maksio ma zapalenie uszu i oskrzeli....no w zyciu bym sie nie spodziwala ze oskrzela, nie goraczkowal, nie kaslal...szok!!!
to jeszcze nic- ja tez juz mam swisty w oskrzelach i takim sposobem oboje jestesmy na antybiotyku.
Maksio ostastnio mial rok temu antybiotyk, tak to mi nie choruje no ale zdarzylo sie i nic , trzeba sie wykurowac!
Do tego wszytskiego @ ,mi sie spoznia i mam stresa....Tylko nic mi nie piszcie!!!:)
 
Czarodziejko witaj wieczornie! biedny synek, dzieci nie powinny chorować, to dla mnie, też wielka tragedia zawsze!
A ostatnie zdanie jest super:-D, przecież nic nie pisze!!!!
 
Czarodziejko, współczuję choróbska (ja zawsze strasznie przeżywam choroby mojego synka, tak jak pisze axarai dzieci nie powinny chorować) i dużo zdrówka Wam życzę. Co do spóźniającej się @ to miałam już zażartować czy testujesz hurtowo z dziewczynami w piątek ale rozumiem doskonale Twojego stresa i życzę by wszystko skończyło się po Twojej myśli :-) ...a miałam nic nie mówić :-D

axarai, widzę, że poratowałaś linkiem do aukcji, ja nigdy nie potrafię jej namierzyć :-D
 
Kurczę muszę pisać jeszcze raz:wściekła/y: a tyle sie napisalam, zawsze jak wklejam jakiegoś linka to mi znika widomość...Piranha chciałam zapytać o opinię na temat sylku(to jest ten sam co na ebayu) do którego linka podałam w poprzedniej wiadomości czekam na twoją odp i zamawiam lub nie:-D dzięki za poprzednia odp, ale mam jeszcze parę wątpliwości czy np starać się codziennie czy co 2 dni, jak lepiej? I czy jest konieczne łykanie sodu i potasu, czy poprostu zwracać uwage na to by tej dawki nie przekraczać? Jak długo brałaś przed zajściem w ciążę te wszystkie suplementy?3 miesiące wystarczą?Te wszystkie suplementy powinny a szczególnie Mg wpłynąć na śluz żeby był mniej płodny...Czy coś jeszcze można zrobić...Ahhh i np ciemny chleb razowy, slodycze i mięso to bardziej dziewczynkowe produkty bo dużo tu o diecie ale ja nie mam zielonego pojęcia co do konkretnych produktów. Dziewczyny późno więc życzę spokojnej nocki:-)

P.S. Zaczynam obserwację cyklu poprzedni był po hormonach więc będę wrzucać skan karty bo chcę ręcznie sobie zapisywać;-)
 
reklama
Czarodziejko, trzymam mocno kciuki, aby choróbsko poszło precz w ekspresowym tempie!

Piranha, dzięki jeszcze raz, myślę o tym replens i refresh, co to takiego? :szok: Ciągle coś nowego, ale może po to, żeby się w końcu udało?

I wiecie, co jak czytam, to co dzisiaj napisałaś, o tym ładowaniu komórki jajowej na dodatnio, aby ona przyciągała męskie plemniki, to przypomniało mi się, że na blogu o planowaniu płci, było napisane, że na dziewczynkę dobra jest lampa solna. Ja nawet taką w domu mam od kilku lat, tylko zastanawiam się czy ona rzeczywiście ładuje komórkę jajową dodatnio? Sód jako jon, na pewno ma ładunek dodatni. Może wszystkie dziewczynki powinny też takową mieć:-)

No może te, które starają się o dziewczynkę :)

Co sądzisz o tym Piranha?
 
Ostatnia edycja:
Do góry