reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

witajcie dziewczyny, po spónianej @ zrobiam test beta i i 4622,00 to znaczy jestem w wyczekiwanej ciąży , nareszcie po 5 m-cach starań, mamy już córcie ma 4,5 roku . Dla mnie jest najważniejsze żeby dzidziuś urodził sie zdrowy a czy to będzie dziewczynka czy chłopiec to nie ważne aby było zdrowe. Co sie urodzi bedziemy sie cieszyć.
ticker.php
 
reklama
Halina Gratuluje

Zrobilam dzis 2 test owulacyjne w odstepach godzinnych i wyszly pozytywnie oby dwa wiec poszlam na monitoring pecherzyka bo robie co pare dni i nie ma dominujacego pecherzyka, sa dwa ale jeszcze za male bo maja 12mm wiec nie wiem co tu jest grane dodam ze mam regularne ale dlugie cykle bo co 38- 40 dni. Teraz mamy 24 dc. Gin powiedzial ze on tu owulacji jeszcze nie widzi, ze moze byc za 3 - 4 dni ale tez nie musi. Wiec nie wiem czy dzialac dzis cos z mezem czy lepiej nie bo dodam ze ostatnie zblizenie bylo 3 dni temu wiec jesli owulka bedzie za pare dni to mlode raczej nie dozyja. Nawet suwaczek pokazuje mi juz owulacje. :confused:
 
Ostatnia edycja:
Mysle tak zrobic ale jajniki mnie bola i sluz jest wiec nie wiem czy jest mozliwosc zeby jakis pecherzyk sie schowal i nie widac go bylo na usg bo skad takie objawy :confused: i dlaczego test owulacyjny jest pozytywny. Zadzialamy tylko dzis pozniej juz nie.
 
hej dziewczyny ja w tym wątku jestem nowa.Wlaśnie mam @ i po chce zacząć staranka o dziewczynkę.Kupiłam sobie testy owulacyjne i mam nadzieje ze mi się uda i mój Aniołek wróci do mnie niedługo.
Czy któraś tak prróbowała i wyszło jej?
troche czytałam o tym ale sa rózne opinie.
pozdrawiam i bede wdzieczna za kazda rade jak wstrzelic sie w dziewczynke dodam ze mam nieregularne cykl bo to teraz dopiero drugi po.....
 
witam sie
ogólnie z braku czasu zapomnialam ot ym wątku :sorry:



Witajcie kochane po dluzszej nieobecnosci!

W pierwszej kolejnosci chce pogratulowac rozpakowanym mamusiom- Paaajecko Tobie i Sylwio Tobie duuuzo radosci z malenstw. Niech sie zdrowo chowaja i dadza pospac ;)

Dzisiaj nie nadrobie zaleglosci, ale moze w weekend bede na bb troche dluzej.
U nas dobrze.
Ponad miesiac nie mialam sprawnego komputera, teraz od poniedzialku zmienilam prace i mam duuuzo szkolen, dzieciaczki zakatarzone, Macio ledwo zaczal przedszkole a juz od poniedzialku w domu choruszek, alan podlapal od niego. Alanek to niezly lobuziak, turla sie po calym mieszkaniu, najbardziej interesuja go kable, miesiac temu pokazal ze potrafi podpelzac do przodu(czolga sie jak zolnierz) ale nadal nie raczkuje, najbardziej szczesliwy jest jak jest na nogach prowadzany, a dis postawiony przy kanapie sam przeszedl wzdluz niej kilka kroczkow. Chyba szybciej zacznie chodzic niz raczkowac. No i od miesiaca siedzi sztywno, ale sam nie siada. leniuszek moj kochany ;)
Pozdrawiam was mocno. Nie zapomnialam o Was i bardzo sie ciesze, ze Wy o mnie tez nie-Rybka mnie informowala :)))

dziękuję :) za gartulacje:)

dzien dobry wszystkim:-)
mam takie pytanie bo wiem zeby zaplanować dziewczynkę to stosunek musi sie odbyć dwa ,trzy dni przed owulacja.
Dlatego kupiłam testy owulacyjne i tam pisze ze one pokazują zbliżającą się owulacje 2 ,3 dni przed.
To czy w takim razie muszę odbyć stosunek wtedy jak na tym teście pojawią się dwie kreseczki czy dla pewności lepiej dzień przed??
proszę o pomoc ...
Pozdrawiam wszystkie mamy chcące zajść w ciąże :)

ogolnie tylko monitoring cyklu powie Ci czy masz owulację czy nie. Ja nie miałam owu a testy wychodziły pozytywne dlatego, ze są one zależne od skoku LH , który nie jest połączony z pęknięciem pęcherzyka:) także tylko monitoring testy mozesz uzywać w momencie jak bedziesz miala potwierdzone przez lekarza , ze w ogóle masz owulacje:)

Owulacja ma znaczenie. Już tłumaczę.
Plemniki męskie(Y) są szybsze bo mniejsze ale za to znacznie bardziej delikatne, wrazliwe na niesprzyjajace warunki. Plemniki żeńskie(x) są większe cięższe, wolniejsze ale bardziej wytrzymałe, dłużej zyją w niesprzyjających warunkach. Jesli współżycie bedzie parę dni przed owulacją gdy śluz jest mniej płodny, bardziej kwaśny to plemniki męskie szybciej zginą w kwaśniejszym śluzie, żeńskie przetrwają by dotrzeć do jaja. Jesli współzycie bedzie w czasie owulacji plemniki męskie w płodnym, wodnistym sluzie bedą szybsze niż większe plemniki zeńskie i szybciej dotrą do jaja.
To metoda potwierszona w 80% Jesli więc komus zalezy to czemu nie próbować? :-)

ale głupota soryy to mój syn musiałby być dziewczynką a nie jest :sorry:jestem tego pewna :-p

Wiecie co? Ja bede nawet na uszach stawac zeby dziewczynke zrobic teraz ale tez wydaje mi sie ,ze i tak jak ktoras pisala sa faceci ktorzy nie robia dziewczynek albo nie robia chlopcow.Nie chodzi bynajmniej o to ,ze nie maja takich plemnikow ale zwyczajnie o jakos nasienia.Sa tacy u ktorych np. wszystkie plemniki wolno sie poruszaja i wtedy meskie nie maja szans dotrzec na czas.Co do kobitek to mysle ,ze poprostu bardzo ciezko jest trafic w odpowiedni moment.Nawet jesli bede sie stosowala do wszystkich zasad to moze np. w miesiacu kiedy juz bedziemy dzialac tak sie tym zestresuje ,ze owu mi sie przesunie i wyjdzie chlop? Tak czy siak warto probowac (u mnie na zasadzie do 3razy sztuka) ;) Ja mam w planach robic tak:
1. wyczuc jak przedstawiaja sie moje cykle i celowac przed owu zaczac od 3-4 dni i co miesiac przesuwajac o 1 do przodu
2. wcelowac w chinski kalendarz, ktory jak dobrze policzyc sprawdzil sie u wszystkich znajomych
3.okolo pol roku przed brac wapn z magnezem i ograniczyc kawe i pomidory ;)
a co z tego wyjdzie zobaczymy hehe

powiem Ci, ze w 80 % płeć zależy niestety od faceta :sorry:

witajcie dziewczyny, po spónianej @ zrobiam test beta i i 4622,00 to znaczy jestem w wyczekiwanej ciąży , nareszcie po 5 m-cach starań, mamy już córcie ma 4,5 roku . Dla mnie jest najważniejsze żeby dzidziuś urodził sie zdrowy a czy to będzie dziewczynka czy chłopiec to nie ważne aby było zdrowe. Co sie urodzi bedziemy sie cieszyć.
ticker.php

gratuluje i witam :)

Halina Gratuluje

Zrobilam dzis 2 test owulacyjne w odstepach godzinnych i wyszly pozytywnie oby dwa wiec poszlam na monitoring pecherzyka bo robie co pare dni i nie ma dominujacego pecherzyka, sa dwa ale jeszcze za male bo maja 12mm wiec nie wiem co tu jest grane dodam ze mam regularne ale dlugie cykle bo co 38- 40 dni. Teraz mamy 24 dc. Gin powiedzial ze on tu owulacji jeszcze nie widzi, ze moze byc za 3 - 4 dni ale tez nie musi. Wiec nie wiem czy dzialac dzis cos z mezem czy lepiej nie bo dodam ze ostatnie zblizenie bylo 3 dni temu wiec jesli owulka bedzie za pare dni to mlode raczej nie dozyja. Nawet suwaczek pokazuje mi juz owulacje. :confused:

Przede wszystkim testy owu powinnas robić o jednej stalej porze dnia. Po drugie test owu wychodzi pozytywny tylko jak kreska kontrolna jest mocniejsza od testowej a nie jak są dwie kreski niestety bladość kresek ma tutaj ogromne znaczenie. Po trzecie tak jak wczesniej pisałam tetsty owulacyjne moga pokazywać , ze owulacja jest a tak fajktycznie jej moze nie byc. Należy zbadać stosunek LH do FSH, czy masz skok LH no i o owulacji 100% potwierdzi Ci tylko i wyłącznie monitoring cyklu.
Ja mimo dodatnich testów owu, obserwacji śluzu i mierzenia tempki ( a wszywtko wskazywało na owulację) nie miałam owu. Potwierdziło to usg :)

witam nowe dziewczyny :) no i stare również :)
 
reklama
Pajkaa ja na monitoring chodze juz 3 miesiac i pomomo pozytywnych testow owul. owulacji na usg nie widac a chodze przynajmniej 6 razy bo mam dlugie cykle, a test robie zawsze w poludnie o jednej porze a wtedy zrobilam jeden po drugim bo musialam sie upewnic czy tester nie jest wadliwy bo na usg nie widac bylo pecherzyka. Co do tesow to napewno byl pozytywny bo byly dwie identyczne mocne krechy i to tez wskazuje pozytywny wynik.
Dzis znow bylam na usg i wciaz brak pecherzyka a to juz 26 dc, nastepne usg w poniedzialek.
 
Do góry