reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Mnie takie gadki wkurzają. Ja się przyznaje ze jak nie miałam córki i nawet teraz jak mam ale mam ponownie takie samo pragnienie to piłko mnie w serduchu jak komuś się rodziła córka. Ale zawsze życzyłam spełnienia marzenia. Nigdy potem tez nic nie powiedziałam osobom które mi nie „życzyły” córki a jednak się urodziła. Zawsze staram się być życzliwa bo wiem jak to jest mieć pragnienie..,. A ludzie są okropni i zawistni. Czerpią satysfakcję jak komuś się nie udaje. A dziecko to nie zamówienie w sklepie. Pamietam jak ostatnio dziewczyna miała mieć dwóch chłopców i coś się żaliła i jakoś tak z nią porozmawiałam ze będzie dobrze. I wtedy mi powiedziała ze jestem jedyna osoba która tak ja pocieszyła. Nie rozumiem po co miałabym gadać „No faktycznie szkoda ze nie córka, przydałaby się”
Ludzie są bezmyślni i głupi w trzeciej ciąży, którą straciłam dwie osoby spytały co zrobimy jak bedzie 3 syn a przy tej ostatniej jak już lekarz powiedział że córka to mówili że tak ładnie wyglądam, czy aby na pewno corka.
 
reklama
Witam, trochę was czytałam i postanowiłam sie przywitać i opisać moje zawirowania co do płci :rofl2:Martoosia według mnie masz dziewczynke, patrząc na to zdjęcie. W moim przypadku na pierwszych prenatalnych lekarz z certyfikatem fmf sam nas zapytal czy chcemy znać płeć i dość pewnie powiedział ze to dziewczynka, wyrostek plciowy był bardzo dziewczecy. Cieszyliśmy sie bo mamy juz synka, a wiecej dzieci nie planujemy i po cichu liczylismy na córeczkę, dwa tygodnie później mój lekarz prowadzący również powiedział ze wygląda na dziewczynke. W ten poniedziałek to był tydzień 17+3 mój gin zmienił juz zdanie i powiedział ze raczej chlopczyk, ale mówił ze nie mozna bylo za bardzo podglądnac bo dziecko sie zaslanialo i teraz tez jesteśmy w zawieszeniu, czekamy do polowkowych, ale widocznie mój ginekolog cos tam dostrzegl skoro teraz powiedział o chlopczyku, wiec próbuje sie przestawić z myśleniem ze bede miała dwóch synów:happy: cieszę sie ze jak narazie dzidziuś wyglada na zdrowego, ale nie powiem trochę nas zaszokowala informacja o chłopcu, bo przez miesiac żyłam z myślą ze to dziewczynka i nawet imie zaczęliśmy wybierać :happy:Chyba ze na polowkowych( bedzie mi robił ten sam lekarz co pierwsze prenatalne) mi powie ze znowu dziewczynka to juz zglupieje:oo::biggrin2: i chyba nie uwierzę do końca ciąży:laugh2:
 
Ostatnia edycja:
Ludzie są bezmyślni i głupi w trzeciej ciąży, którą straciłam dwie osoby spytały co zrobimy jak bedzie 3 syn a przy tej ostatniej jak już lekarz powiedział że córka to mówili że tak ładnie wyglądam, czy aby na pewno corka.
No gadka ludzi jest najgorsza. Dlatego teraz chyba bym mówiła ze nie wiem co będzie czy syn czy córka o ile będę miała 3 dziecko.
 
Witam, trochę was czytałam i postanowiłam sie przywitać i opisać moje zawirowania co do płci. Martoosia według mnie masz dziewczynke, patrząc na to zdjęcie. W moim przypadku na pierwszych prenatalnych lekarz z certyfikatem fmf sam nas zapytal czy chcemy znać płeć i dość pewnie powiedział ze to dziewczynka, wyrostek plciowy był bardzo dziewczecy. Cieszyliśmy sie bo mamy juz synka, a wiecej dzieci nie planujemy i po cichu liczylismy na córeczkę, dwa tygodnie później mój lekarz prowadzący również powiedział ze wygląda na dziewczynke. W ten poniedziałek to był tydzień 17+3 mój gin zmienił juz zdanie i powiedział ze raczej chlopczyk, ale mówił ze nie mozna bylo za bardzo podglądnac bo dziecko sie zaslanialo i teraz tez jesteśmy w zawieszeniu, czekamy do polowkowych, ale widocznie mój ginekolog cos tam dostrzegl skoro teraz powiedział o chlopczyku, wiec próbuje sie przestawić z myśleniem ze bede miała dwóch synów, cieszę sie ze jak narazie dzidziuś wyglada na zdrowego, ale nie powiem trochę nas zaszokowala informacja o chłopcu, bo przez miesiac żyłam z myślą ze to dziewczynka i nawet imie zaczęliśmy wybierać Chyba ze na polowkowych( bedzie mi robił ten sam lekarz co pierwsze prenatalne) mi powie ze znowu dziewczynka to juz zglupieje i chyba nie uwierzę do końca ale juz sie nie nastawiam
A dawałas gdzieś zdjęcia z usg na jakaś grupę żeby ktoś się wypowiedział ? Ciekawa jestem jak ostatecznie u Ciebiesie skończy. Czy może dopiero dowiesz się w dniu porodu.
 
A dawałas gdzieś zdjęcia z usg na jakaś grupę żeby ktoś się wypowiedział ? Ciekawa jestem jak ostatecznie u Ciebiesie skończy. Czy może dopiero dowiesz się w dniu porodu.
Wlasnie problem w tym ze nie mam zdjęć z prenatalnych, pamiętam tylko obraz z usg ze wyrostek płciowy był bardzo płaski, po tygodniu mialam tylko wyniki bo robiłam również Pappa i zdjęcia żadnego nie otrzymałam:-( :( ostatnio od lekarza również nie otrzymałam żadnego zdjęcia co mnie trochę zdenerwowało ale cóż. Polowkowe mam dopiero po świętach, wiec trochę korci mnie zeby umówić sie do jakiegoś dobrego lekarza z dobrym sprzętem, zeby mieć jakąś pamiątkę w postaci filmiku albo zdjec, i moze by spojrzał jeszcze raz na ta płeć:-p bo jak tak dalej pójdzie to do końca ciąży nie dostane żadnego zdjęcia mojego dzidziusia
 
Płeć nieznana jeszcze. Kiepsko było widać. Lekarz nie chce źle rokować.
Ale człowiek ma już 219g! :)
Poważna waga ja bym jutro poszła na plec do kogoś innego . Ileż można czekać tu 4 tygodnie żeby sie dowiedzieć i co i nie wiesz . Z resztą ja tak się umowilam w ostatniej ciąży w 17 tyg tylko żeby plec poznać i tak pojechałam
 
Poważna waga ja bym jutro poszła na plec do kogoś innego . Ileż można czekać tu 4 tygodnie żeby sie dowiedzieć i co i nie wiesz . Z resztą ja tak się umowilam w ostatniej ciąży w 17 tyg tylko żeby plec poznać i tak pojechałam

Za dwa tygodnie mam połówkowe (15.04) więc wytrzymam. Poza tym na kontrole spinającego sie brzucha i szyjki mam przyjść 12.04 wiec to juz chwila. Wytrzymałam 4 tyg to i 2 wytrzymam.
 
Tak. Ludzie bywają dziwni. Chociaż Wam powiem, że ja sama też mam taką skłonność samodołowania się. Jakoś tak wychodzi i wtedy ja czuję się gorzej a osoba przy mnie-dużo lepiej i jeszcze bardziej cieszy się z upragnionej dziewczynki (patrz moja przyjaciółka). Chyba czas nad tym popracować.
 
Ja miałam znajoma ktora tak potrafiła podciąć skrzydła że po jednym dniu z nią nie widziało sie niczego w kolorach. A jak słyszałam że ona zawsze ma gorzej... ile to kasy potrzebuje, ile wydaje itp. Szkoda słów.
Musiałam się odciąć od niej. Kontakt minimalny.
 
reklama
Hej dziewczyny :)
martoosia04 - jako ojciec dziewczynki i baczny obserwator ponadprogramowych usg (robiliśmy u innego gina po tym,jak nasz prowadzący potwierdził dziewczynkę) pokuszę się wydać zdecydowaną opinię - Córcia jak nic! Gratis do opinii dorzucam cały róż, który pozostał nam z tamtego roku ;) na lcb zielone światło bo @ się wczoraj pojawiła. Będziemy prowadzić dodatkowo apke żeby zwiększyć prawdopodobieństwo prognozy owu...i jak wszystko dobrze pójdzie to może całkiem niebawem zadziałamy na niebiesko...mini buciki czekają już w szafie prawie rok na wyczekiwanego syna :) tylko wspaniałych chwil na dziś dziewczyny!
 
Do góry