reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę się cieszyć z ciąży ?

Wizytę mam zaplanowaną już wcześniej, na 16.07. Lekarz zlecił wykonanie bety przed wizytą, jestem z nim w kontakcie SMS. Jak sam powiedział ,, będziemy wtedy znali wynik tego cyklu”.
To po co robiłaś tą betę tak wcześnie? I nie rozumiem też w jakim celu Prolutex. Progesteron masz bardzo dobry.
 
reklama
A po co Prolutex? I masz wskazania do Clexane? Robiłaś badania?
Tak, jestem po serii badań genetycznych i z krwi. Wyszły mi 3 mutacje trombofili. Biorę acard i aktywny kwas foliowy. A od wczoraj zaczęłam zastrzyki z Clexane, które mam brać naprzemian z Prolutex.
Progesteron tak naprawdę robiłam pierwszy raz, w poprzednich ciążach może nie zdążyłam zanim doszło do poronienia
 
Tak, jestem po serii badań genetycznych i z krwi. Wyszły mi 3 mutacje trombofili. Biorę acard i aktywny kwas foliowy. A od wczoraj zaczęłam zastrzyki z Clexane, które mam brać naprzemian z Prolutex.
Progesteron tak naprawdę robiłam pierwszy raz, w poprzednich ciążach może nie zdążyłam zanim doszło do poronienia
Ok, nie rozumiem jedynie takiego dawkowania. Czyli bierzesz np jednego dnia Clexane a drugiego Prolutex?
 
Ok, nie rozumiem jedynie takiego dawkowania. Czyli bierzesz np jednego dnia Clexane a drugiego Prolutex?
Tak, jednego dnia zastrzyk Clexane, drugiego Prolutex. Plus kolejnego włączamy duphaston i utrogestan.
Prawdopodobnie jeżeli ciąży nie będzie to po tygodniu odstawię zastrzyki i zaczniemy całą procedurę od początku.
Czy dawka Prolutex może zaszkodzić ?
 
Tak, jednego dnia zastrzyk Clexane, drugiego Prolutex. Plus kolejnego włączamy duphaston i utrogestan.
Prawdopodobnie jeżeli ciąży nie będzie to po tygodniu odstawię zastrzyki i zaczniemy całą procedurę od początku.
Czy dawka Prolutex może zaszkodzić ?
Nie, nie zaszkodzi. Ale dla mnie to dziwne, że nie wiedząc o ciąży będziesz ładować w siebie heparynę ( którą ogólnie powinno brać się codziennie). Zazwyczaj Clexane włączony jest dopiero po pozytywnym teście. A konsultowałaś swoje wyniki z hematologiem?
 
Nie, nie zaszkodzi. Ale dla mnie to dziwne, że nie wiedząc o ciąży będziesz ładować w siebie heparynę ( którą ogólnie powinno brać się codziennie). Zazwyczaj Clexane włączony jest dopiero po pozytywnym teście. A konsultowałaś swoje wyniki z hematologiem?
Wizytę u hematologa mam dopiero 13.07, czekam na nią 2 miesiące.
Tak jak pisałam wyżej w 14 dniu cyklu nie było już śladu po owulacji, wiec jeżeli była to może ciąża się dopiero rozwija
 
reklama
Do góry