reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę podejrzewać ciąże?

reklama
Spokojnie, na pewno nie jesteś w ciąży :) Tak jak wyżej - nie ma stosunku, nie ma ciąży. Te plemniki migrujące z kołdry czy z majtek to jest mit. Wiesz, gdyby nam wszystkim udawało się tutaj tak szybko i łatwo zajść w ciążę, to nie byłoby połowy wątków na tym forum :D
Plamienie implantacyjne nie trwa 6 dni, a max 2-3 jeśli w ogóle występuje (to wcale nie jest tak popularne, na 3 ciąże miałam je raz) i będzie to albo bladoróżowa, albo beżowa krew w śladowych ilościach, na pewno nie ze skrzepami.
Dobrze, że w końcu poszłaś do ginekologa, bo widać, że jest tu sporo spraw do ogarnięcia. Rozumiem Twój strach, bo chyba większość nastolatek boi się ciąży w momencie, gdy "ich życie dopiero się zaczyna" :) Ale nie musisz na co dzień męczyć się z tym stresem i całkiem rezygnować ze współżycia. Pogadaj z ginekologiem o najlepszej dla Ciebie antykoncepcji i nie czytaj historii, że ktoś tak zaszedł w ciążę na tabletkach anty :p Zawsze można stosować podwójne zabezpieczenie i jakbyś przy czymś takim zaszła w ciążę, to proponowałabym od razu zagrać w lotka, bo nagroda główna gwarantowana.
 
Rozważ może tabletki antykoncepcyjne lub inną tego typu metodę antykoncepcji. Po co masz się stresować za każdym razem?
W ciąży nie jesteś, nie ma w ogóle takiej możliwości, wyniki tyle dni po stosunku to potwierdzają. Większa jest szansa, że jednego dnia zgarniesz główną nagrodę w lotto i EuroJackpot 🤣
Nie jesteś w ciąży.
 
A ja dodam tak na przyszłość : KAŻDY wynik bety poniżej 5 oznacza brak ciąży.
Nieprawda. Mazdy wynik powyżej 5 oznacza wg przyjętych norm ciąże ale wyniki rzędu 3/4 jeśli są podane dokładnie (tj = a nie <) też powinny oznaczać implantację i wczesną ciążę

Nawet wartości diagnostyczne z labu podają np ciąża > 5 a brak ciąży <1 … a pomiędzy tez coś jest :)
 
reklama
19 lat i takie braki w wiedzy mnie przerażają...
😳😳😳? A mnie przeraża ocenianie innych osób przez to, ze dopiero zaczynają życie seksualne i są zmartwieni. Np. Mój chłopak od początku wiedział, ze to mniejsze krwawienie nie jest ze względu na ciąże, ale tak jak wspomniałam: podejrzewam, ze jestem chora, mam ku temu podstawy, gdyż to już kolejny raz gdy się tak zamartwiam. Po moim pierwszym razie tez o mało nie mdlałam ze strachu, bo po prostu to dla mnie stres. Może nie jestem gotowa na życie seksualne. Ale jest mi przykro czytać komentarze o niewiedzy, bo każdy kiedyś od tego zaczynał. Ja nie miałam w szkole edukacji seksualnej, nie miałam rozmów z rodzicami na temat seksu, wiedzę czerpie z różnych portali internetowych, podobnych do tego. A nawet tutaj znajdzie się jakiś troll, który napisze, ze dziecko ma z sytuacji, gdzie mężczyzna włożył palec w pochwę i na nim były śladowe ilości spermy i z tego ma „pięknego synka”. Takie komentarze nie uspokajają. Dlatego proszę następnym razem powstrzymać się od uszczypliwości. Rozumiem, ze to wszystko bezmi irracjonalnie i mój post może jest dla Ciebie śmieszny, ale ja nie uważam, ze Twój komentarz wnosi coś do mojego życia, sytuacji, ani Tobie tez dnia chyba nie poprawia. Miłego dnia i mniej uszczypliwości proszę, bo to tak jak z prawem jazdy. Każdy kiedyś zaczynał, bal się i dopiero po czasie stwierdził, ze to nic strasznego. Pozdrawiam
 
Do góry