reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jak mdleję od leżenia na plecach to dam radę urodzić dziecko?

Mythopoeia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
666
Dziewczyny od 20któregoś tygodnia ciąży nie mogę leżeć na plecach, bo po kilku minutach robi mi się słabo i mdleje. Im ciąża starsza tym cięższa i jest gorzej. Tak się zastanawiam, jak ja mam w takiej sytuacji przetrwać poród?? Lekarz kazał mi poinformować o tym na porodówce, ale zapomnialam zapytać co się robi w takiej sytuacji. Czy któraś miała podobnie? Jak się wtedy rodzi? (na stojąco? :D)
 
reklama
Rozwiązanie
Mi również robiło się słabo jak kładłam się na plecach w ciąży. Miałam duże dziecko i ogromny brzuch i mniej więcej od połowy ciąży nie byłam w stanie tak leżeć. Tak jak wspomniały dziewczyny, są inne pozycje do porodu, a leżąca jest chyba najgorsza, dlatego warto wybrać inna, przy której będzie pomagać grawitacja :)
reklama
O cały poród mi chodzi. Pierwsza faza to wiadomo, że trzeba chodzić czy tam kiwać się na piłce, ale tej II to jakoś nawet nie wiedziałam, że się da inaczej niż na leżąco .. i się wystraszyłam, że zrobią mi cesarkę (a trochę się jej boję). Ale na szczęście są jakieś opcje (chociaż wypychanie dziecka na świat w pozycji na czorakach też nie wydaje mi się spełnieniem marzeń..) :D
Aaaa ok pogubiłam.sie bo choroba nas trawi to myslenie ograniczone :p Można podeprzeć się w razie co na lokciach, także nie powinno być źle. też nie wiem co np z trzesacymi się nogami w takiej pozycji itp, ale jakoś rodzenie na plecach mnie bardziej przeraża. Współczesne podejście to tak żeby pomagała Ci siła ciężkości i żeby otwierać jeszcze bardziej miednice dzięki pozycji, więc wszystko inne niż plecy ;)
 
Mi również robiło się słabo jak kładłam się na plecach w ciąży. Miałam duże dziecko i ogromny brzuch i mniej więcej od połowy ciąży nie byłam w stanie tak leżeć. Tak jak wspomniały dziewczyny, są inne pozycje do porodu, a leżąca jest chyba najgorsza, dlatego warto wybrać inna, przy której będzie pomagać grawitacja :)
 
Rozwiązanie
Do góry