reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czuje, ze jestem w ciąży

Sisinka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Luty 2018
Postów
24
Czesc.
Bralam przez 4 lata tabletki anty. W styczniu odstawilam. Ostatnie krawienie mialam 15-18 stycznia. Cykle przed tabletkami mialam zawsze regularne 28 dni. Przypuszczam ze owulacje mialam 28 stycznia czyli 14 dc. Wspolzylismy bez zabezpiecznia 27 i 28 stycznia. Dzis jest 25 dc. Do miesiaczki pozostały 4 dni. Temperature zaczelam mierzyc od 4 dni o stalej porze i bylo to: 22 dc-37.1
23 dc-37.2
24 dc-37.00
25 dc-37.2
We wczensiejszyxh dniach nie mierzylam temp. Ale 37 powyzej 37 mam tylko gdy jestem chora. 22 dc czuje tez lekkie skurcze w podbrzuszu. Dzis sa wyjaktowo mocniejsze. Tak jakbym miala zaraz dostac okresu. Nie mam zadnych innych objawów. Dzisiejszy test ciazowy wyszedl negatywnie. Mysle ze po prostu za wczesnie. Powiedzcie prosze co mysliscie. Z niecierpliwoscia czekam co bedzie dalej... .
 
reklama
Nie pozostaje Ci nic innego jak poczekać do dnia miesiączki. Jeśli nie mierzyłaś wcześniej temperatury to ta metoda może być zawodna. Poza tym robi się to zawsze o tej samej porze i najlepiej w pochwie. Po odstawieniu tabletek cykle mogą się znacznie różnić od tych przed ich braniem czyli to tez nie jest żaden wyznacznik. Zrób test w dniu miesiączki, albo jedź na betę, jest pewniejsza.
 
Albo czekaj parę dni i zrób test, albo idź na betę. Obawiam się, że nikt tu Ci nie powie, że jesteś w ciąży. Niestety nie mamy takiej wiedzy. A z temperaturą jest tak, że ona generalnie trochę wzrasta w 2 fazie cyklu bo spada estrogen i wzrasta progesteron niezależnie od tego czy zajdziemy w ciążę czy nie. Dopiero jeśli temperatura utrzymuje się po przewidywanym terminie miesiączki, która się nie pojawia to może sugerować ciążę.
 
Tak jak wyżej. Test z krwi beta hcg albo test ciążowy najszybciej w dniu spodziewanej miesiączki

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie w dniu spodziewanej test sikany byl negatywny. Dopiero po 4 dniach powtorzylam i byl pozytywny.
@Sisinka - poczekaj i zrob test albo zbadan beta hcg w krwi
Dlatego mówię najszybciej w dniu miesiączki, wcześniej raczej nie ma co :p. Ja robiłam dzień po spodziewanej miesiączce i miałam już druga kreske. Dość blada, ale zarazem widoczna :)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Twoje cykle teraz mogą być przez jakiś czas nieregularne. Musisz teraz uważnie obserwować swoje ciało pod kątem objawów owulacji, możesz też kupić sobie testy owulacyjne.
Temperaturę należy mierzyć przez kilka cykli, żeby móc zauważyć jakiekolwiek odchylenia.
Testy ci powiedzą prawdę. Albo beta HCG z krwi, albo z moczu dopiero w dniu spodziewanej miesiączki.
 
reklama
Do góry