reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

cucciola moj Lorenzo zawsze po szczepieniu mial goraczke i spal a przy szczepionce ta odra,swinka,rozyczka chyba w 13 miesiacy mial wysypke i goraczke itd tak jakby przechodzil te choroby az wyladowalismy na pogotowiu jedyne co dobrze przeszedl nawet bez goraczki to meningococco ja szczepilam go tym dodatkowo nie jest to szczepionka obowiazkowa.
A wy na co teraz sie szczepiliscie? to terzo richiamo szczepionek obowiazkowych?
agatka a ja mam nadzieje ze w momencie kiedy bedziecie najmniej sie tego spodziewac zajdziesz w upragniona ciaze i donosisz do konca
Naprawde mi przykro ze musisz przez to przechodic:crazy: ciagle mysle o Tobie no i kermitce
Kannah my na wakacje do Polski a wy do Wloch:-) fajny pomysl bedziecie wszyscy razem
 
reklama
zyta u nas szczepionke robia w uda a ta na odre w rece chociaz moj Lorenzo pierwsza szczepionke ta jak mial 3 miesiace mial zrobiona w rece bo mial gips na bioderka i nie bylo jak potem czekalam z nim prawie godzine zamiast 20 min bo chcieli byc pewni ze wszystko jest w porzadku
 
czesc dziewczyny...
jestem i ja...nie chodze do pracy bo chiara sie pochorowala wiec nie pisze rano i czas wykorzystuje na porzedkowanie mieszkania...raz na jakis czas trzeba porzadnie wysprzatac a jak sie pracuje to wiadomo...
strega kosmitka mam nadzieje,ze sie nie dacie...miejmy nadzieje,ze bedzie juz spokojnie u was...
kosmitka ja na pneumkoki tez szczepilam ale moja miala tylko raz temperature...u nas szczepili w nozke a potem w raczke
luczka jak tam zakonczenie basenu?ty nadal pracujesz rankami?jak lorenzo?
agatka przykro mi...ale szczerze ci powiem ja poronilam 4 razy jak ty za piatym razem mnie sie udalo donosic ciaze...i nigdy nie pomyslalam ze koncze z dziecmi...byl bol zlosc zal do swiata lzy czas ze nie moglam nawet patrzec na dzieci i o nich mowic ale wszystko mijalo...ale nigdy nigdy nie powiedzialam dosc...i udalo sie...zycze ci tego samego...nie warto sie poddawac...
cucciola wszystkiego najlepszego dla fiammi spoznione ale szczere...
pozdrawiam wszystkie...
anika a ty gdzie?
 
ooo i anjasie pojawila:-)dziekujemy za zyczonka
agatkonie mialam zielonego pojecia:baffled:teraz Ciebie rozumiem a jest jakas tego przyczyna??co mowia lekarze??posluchaj anji
ma racje nie ma co sie poddawac!!!,
luczkatak tak to trzecie richiamo powtorka, u nas tez w uda jak dotychczas mala byla szczepiona popoludniu byla marudna ale w miare zniosla ,obylo sie bez goraczki
;-)
 
anija wlasnie mialam sie pytac gdzie sie podzialas?:-) a co z Chiara? grypa?
Zakonczenie basenu bylo wzruszajace nawet instruktorka miala lzy w oczach no ale to tylko 3,5 miesiaca w polowie wrzesnia wracamy oczywiscie z ta sama dziewczyna bo sa 2 z ta druga mielismy zajecia na poczatku traktowala dzieci jak zolnierzy normalnie musztra i byl jeden wielki placz a ta pani psycholog 26 lat nic na sile podbila serce mojego dziecka no i oczywiscie moje
Boze ty tez az 4 razy przechodzilas przez strate:crazy: ale dobrze ze sie nie poddalas i masz cudowna coreczke
Moja siostra 10 lat sie starala i 15 lat po slubie urodzila dwoch lobuziakow tez miala chwile zalamania nie mozna bylo nic jej powiedziec a teraz sie smiejemy ze chciala jedynaka a dostala jeszcze gratisa;-):-D
Tak pracuje wszystkie ranki bo mam taka jena dodatkowa prace zona w szpitalu a facet nie daje sobie rady prasowanie itp
kosmitka ja tez szczepilam na pneumokoki tylko ta sa 3 dawki w 2,5 i 12 mz i masz racje to jest szczepionka 6w1 tzn z pneumo byly 2 uklucia w uda
cucciola jak mala? no to teraz chyba bedziecie mieli ta szczepionke na odre itd?
 
dzien dobry

Kosmitko..nie wiem jakie sa Wasze planytzn jak fdlugo macie zamiar zostac jeszcze na wloskiej ziemii..ale wg wloskeigo toku ..serie szczepionek powinniscie zakonczyc ok 13-14miesiaca zycia Aleksa..pozniej jest dluga przerwa i dopiero jakies przypominajace ok 5-6 roku zycia ...o ile sie nie myle
 
ja z dodatkowych szczepilam na pnumokoki i meningokoki ..i szczepilam przed pierwszym rokiem zycia.. wiec mialam 3 dawki. Pneumo slko zawsze razem z tymi 6in1 ( czyli w 3, 5 i 11-12 meisiacu zycia ) w drugie udo a meningococcp szlo zazwyczaj tak z 2-3 tygodnie pozniej. Cala serie zakonczylo szcezpienie w ramie w 13-14 miesiacu i to bylo parotite, morbillo e rosolia
 
Dzien Dobry kobitki:-)
luczka za 3msc.varicella,rosolia i nie pamietam co jeszcze ,poszlo dobrze i oby zawsze tak po kazdym szczepieniu!!!
anjajak dzisiaj Chiara??
no i gdzie reszta???
 
reklama
z ta gruzlica nie wiem jak to bylo moze hcodzi o to ze nie bylo tylu przypadkow co w krajach europy wschodniej
..ale to tylko tkaie moje luzne wnioski
Storicamente la prevenzione della tubercolosi, si è basata su misure igienico-sanitarie generali e su regimi alimentari equilibrati, cosicché la diffusione della malattia ha avuto un andamento inversamente proporzionale alla crescita economica di un paese, ovvero è andata diminuendo nei paesi ricchi e continua ad essere un problema drammatico nei paesi più poveri del mondo.

Vaccinazione contro la tubercolosi - mammaepapa.it
 
Do góry