reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

Ehhh.. no i wlasnie tego scenariusza sie obawiam, do tego niech mi sie jescze przydarzy piekne pekniecie w miejscu intymnym i zalamka totalna :-(Ze tez kurcze natura nie wymyslila prostszego wyjscia...:zawstydzona/y:
 
reklama
bedzie dobrze:-D moze nie pekniesz:-D nastaw sie pozytywnie.
Jedziesz do Polski na wakacje? my lecimy w poniedzialek juz sie nie moge doczekac,
z jakiego regionu Polski pochodzisz?
 
Witam wszystkie mamusie!!

Mozna do Was dolaczyc?? Pare dni tem okazalo sie, ze jestem w ciazy. Nie ukrywam, bardzo mnie to zaskoczylo (nie byla planowana), a z winy mojego zapracowanego trybu zycia, nawet sie nie zorientowalam, ze minely 3 miesace od ostatniego zastrzyku antykoncepcyjnego, wiec stalo sie... Moj chlopak nic o tym jeszcze nie wie :blink:

Mieszkam na Sardynii (w jej poludniowo-wschodniej czesci).

Pozdrawiam Was serdeczie i mam nadzieje, ze przygarniecie mnie do swojego grona....:zawstydzona/y:
 
nikka85 witaj:happy2: i GRATULACJE mowia ze dzieci nieplanowane sa super, ile jestes w ciazy?
Zazdroszcze Sardynii.
 
Ostatnia edycja:
Witaj luczka, to dopiero 4 tydzien, wiec mozna powiedziec,ze nosze w sobie dopiero ziarenko ryzu ;-)
Nieplanowane dzieci napewno przewracaja zycie do goy nogami....:-D

jeszcze za bardzo w to nie wierze i robie test co 5 minut :szok: w tym tygodniu czeka mne wizyta u lekarza, chcialabym ardzo pojechac do polsk by tam zaliczyc wizyte, ale narazie jest to niemozliwe....

Sardynie owstem jest piekna, ale ciezko tu zyc przez caly rok :nerd:
 
Planowane dzieci tez przewracaja zycie do goy nogami....:-D uwierz mi na slowo:tak:
A czemu chcesz isc w Polsce na wizyte? ja chodzilam tutaj przez cala ciaze i nie narzekam,jedynie tylko usg w 12 tyg ciazy robilam w Polsce ale tylko dlatego ze akurat tam sie znajdowalam.
Na wizyte za tydzien to chyba jeszcze za wczesnie? najlepiej isc w 7 tyg wtedy na usg slychac serduszko a w 5 tyg to moze widac tylko pechezyk ciazowy;-)
nie rob juz tych testow tylko moze zrob Bete hcg wynik z krwi ktory jest bardziej wiarygodny.
Moja przyjaciolka wlasnie przeprowadzila sie na Sardynie(maz Sardo) ale oni mieszkali wczesniej na wyspie Panteleria tam to dopiero jest koniec swiata:-D
 
witaj Nikka :-) dzieciaki to szczescie, planowane czy nieplanowane :tak: Tez mysle zebys zrobila badania krwi na bete.. Mnie lekarz jak w 6 tygodniu poszlam to spytal skad ja wogole juz wiem ze w ciazy jestem :-D jak to dopiero co sie zaplodnilo :-D A potem pojechalam do pl. bo w pl. od razu usg robia, a tu czekaja do 12 tygodnia, a mi sie nie chcialo czekac nic a nic :wściekła/y:
 
witam serdecznie nikka!!!nastepna mamuska do nas dolaczyla....evvivaaaaa!!!
powiem wam ze nie ma dokladnej daty w ktorej robia pierwsze usg we wloszech,,,to zalezy tylko od lekarza...
prawda ze 4 -5 tydzien to troche wczesnie,bo tak jak pisze luczka moze byc malo co widac....ale nie powiedziane!!!
ja w obydwoch ciazach pierwsze usg miaram robine w 7 tygodniu....a potem co 30-40 dni
za kazdym razem jak szlam na wizyte mialam robione usg,zalezy to od lekarza czy ma w gabinecie maszyne...ale zazwyczaj prawie wszyscy maja....
odzywajcie sie dziewczynki....:tak:
 
Ehhh.. no i wlasnie tego scenariusza sie obawiam, do tego niech mi sie jescze przydarzy piekne pekniecie w miejscu intymnym i zalamka totalna :-(Ze tez kurcze natura nie wymyslila prostszego wyjscia...:zawstydzona/y:


Hej,nie mysl tak o porodzie,podchodz do niego optymistycznie.Ja nie wiem czemu,ale nigdy sie go nie balam.Po prostu chec zobaczenia mojej coreczki byla silniejsza niz wszystko inne,nie myslalam o tym i podobno to bardzo dobrze.
Poza tym to wspaniale doswiadczenie,ktorego na pewno nigdy nie zapomnisz,a cesarka to co to to jest?!to porod bez zadnych emocji.Moj porod byl bolesny aczkolwiek piekny.najgorsze byly skurcze,ktore nastepowaly jenden po drugim,takze nie moglam zrobic kroku nawet.Na szczescie trwal tylko 20 mina potem to juz radosc i szczescie:))Porod naturalny jest piekny,pamietaj :)
 
reklama
Dziekuje Was serdecznie za tak mile powitanie :happy:

Bete mialam juz robiona (w poniedzialek) i tylko na jej podstawie moglam 100% stwierdzic, ze tak owa ciaza o ktorej mowily testy ma miejsce :tak: dlatego zarazpo tym zalogowlam sie na tym forum.

Chcialabym pojsc w polsce do mojeo lekarza, bo on mnie zna od podszewki (bylam pod stala obserwacja u niego z powodu problemow hormonalych)...

W ogole to po tej calej euforii teraz przyszedl czas na rozerki. Przeciez my wogole nie jestesmy gotowi na posiadanie dziecka, zyjemy w ciaglym ruchu, przmieszaczamy sie (zazwyczaj na wakacje) tam gdzie jest praca. Chcielismy od wrzesnie szukac czego stalego i osiasc jak normalni ludzie, by zaczac budowac powoli jakies fundamenty naszej przyszloci, a dziecko..... matko, musze wkoncu jakos powiedziec mu o dziecku (ale chce to zrobi w dobrym momencie, zeby mi zawalu nie dostal), a i tak teraz sie tak rzadko widujemy, ze chyba dobrego momentu nie bedzie....:wściekła/y:
 
Do góry