reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

reklama
zyta,szybko czytalam i zle zrozumialam,myslalam ze mala jest wpisana w twoj paszport,w takim razie kto wam wydal paszport dla malej?bo juz w ogole nie rozumiem...
 
Aaaaa czyli nie byloby mozliwosci tak czy siak..

Se il figlio viene riconosciuto prima dalla madre e solo successivamente dal padre, acquisisce alla denuncia di nascita il cognome materno. Il seguente atto di riconoscimento paterno è determinante ai fini dell'attribuzione del cognome ma lo è altrettanto l'età del figlio:
- se il figlio è minorenne il cognome viene deciso dal Tribunale per i minorenni competente per territorio;
- se il figlio è maggiorenne può scegliere se assumere il cognome del padre in aggiunta a quello della madre, assumere il cognome paterno in sostituzione di quello della madre o mantenere quello della madre.
Se il figlio riconosciuto ha compiuto il sedicesimo anno di età deve dare il suo assenso al riconoscimento.
Se il figlio riconosciuto ha meno di 16 anni il genitore che per primo lo ha riconosciuto deve esprimere il suo consenso al riconoscimento successivo.

Jedynym rozwiazneim byloby nie uznanie dziecka od razu tylko pop czasie hehe
 
To ja juz sie pogubilam....questura wydaje paszporty obywatelom poslkim na emigracji? albo cos zle zrozumizlam...oboej jestescie Polakami tak? czy ktores z Was ma podwojen obywatelstwo polsko-wloskie wiec z automatu corka dostala wloskie..i moglas zalatwiac jak dla obywatelki wloskiej przez questure?
Ja myslalam ze my poza krajem to mozemy tylko dokumenty polskie zalatwiac ale prze organy typu ambasada/konsulat?
 
zyta z tym nazwiskiem to mam tak samo.tylko , ze ja dowod mialam nowy z nazwiskiem po meze , ale paszport stary i pani w agenzia di entrate powiedziala , ze jej moj dowod nie interesuje tylko paszport.probowalam wytlumaczyc , ze mam zmienione nazwisko.zrobiono mi codice fiscale na panienskie i tak juz poszlo.
troche sie zagmatwalam i juz naprawde nie wiem.bo moja sytuacja wyglada tak.chcielismy z mezem jechac jesienia do ambasady i wyrobic dzieciom paszporty, bo Maji tez sie konczy, a pozniej jechac do Polski i pozalatwiac reszte.to w koncu musze Lenke zarejestrowac w Polsce szybko , czy moge normalnie wyrobic paszport i jak pojedziemy to wtedy to zalatwic?
 
reklama
strega ja tez nic nie rozumiem z tgo co pisze zyta...jezeli ma paszport wydany przez questura to znaczy ze ma paszport wloski,czyli musi miec obywatelstwo,bo przeciez bez obywatelstwa niemozliwoscia jest miec wloski paszport...
 
Do góry