reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwony pępek

Anna2828

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Październik 2019
Postów
39
Witam, synek niedługo bd miał pół roku. Od jakiegoś czasu borykamy się z czerwonym pępkiem .smarowalam kremem Nivea i polecenia położne zasypka dermatol, ale nic ... Nie ma ropy, ani nic jest tylko czerwony. Dzisiaj na wizycie szczepiennej pediatra powiedziała że nie powinno tak byc żeby wybierać nie ręcznikiem a chusteczka i posmarować clotrimazolum krem i mówi że może to być od wilgoci , chociaż po kapaniu zawsze wycieram i smaruje heh, więc nie wiem dlaczego tak się zrobiło ... Czy któraś z was miała podobnie i może polecić coś , co pomoże ?
 
reklama
Rozwiązanie
Nie zaczęłam jeszcze RD. Psiksm raz w tygodniu. Nie dała sterydu bo mówiła że nie ma aż takiej tragedii i kazała na razie clotrimazolum. Też myślałam że od płynów do kąpieli ale od początku ciągle w jednym i tym samym z HiPP . Wiec nie wiem co jest 😳
Moja ma 4,5 miesiąca i ostatnio dostała uczulenia na płyn do kąpieli, który stosowałam jej od urodzenia. Zmieniłam płyn i problemy skórne przeszły 😊
Ale smarujesz kremem, bo jest czerwony i suchy??
A czy dziecko ma jakieś inne dolegliwości (oprócz czerwonego pępka)? Pępek jest tylko czerwony czy też dodatkowo skóra jest sucha?

Ja bym odstawiła na początek wszelkie maści, zasypki itp. i jak najwięcej wietrzyła - jak zakładasz pieluszkę, to dobrze by było ją podwinąć, by pępek odsłonić.
 
Ale smarujesz kremem, bo jest czerwony i suchy??
A czy dziecko ma jakieś inne dolegliwości (oprócz czerwonego pępka)? Pępek jest tylko czerwony czy też dodatkowo skóra jest sucha?

Ja bym odstawiła na początek wszelkie maści, zasypki itp. i jak najwięcej wietrzyła - jak zakładasz pieluszkę, to dobrze by było ją podwinąć, by pępek odsłonić.
Smaruje kremem bo jest czerwony i suchy. Nie ma żadnych innych dolegliwości. Skóra , buzia wszystko ok . Nie jest nie wiadomo jak mocno czerwony i suchy ale jest . Najbardziej to wydaje mi się wieczorem po kapaniu właśnie .
 
To wygląda, że albo od kosmetyków w kąpieli albo od wody.
Ja po takim czasie pewnie bym poprosiła rodzinną o steryd do miejscowego stosowania.

A psikasz octaniseptem?

Nie zaczęłaś przypadkiem rozszerzania diety?
 
To wygląda, że albo od kosmetyków w kąpieli albo od wody.
Ja po takim czasie pewnie bym poprosiła rodzinną o steryd do miejscowego stosowania.

A psikasz octaniseptem?

Nie zaczęłaś przypadkiem rozszerzania diety?
Nie zaczęłam jeszcze RD. Psiksm raz w tygodniu. Nie dała sterydu bo mówiła że nie ma aż takiej tragedii i kazała na razie clotrimazolum. Też myślałam że od płynów do kąpieli ale od początku ciągle w jednym i tym samym z HiPP . Wiec nie wiem co jest 😳
 
Nie zaczęłam jeszcze RD. Psiksm raz w tygodniu. Nie dała sterydu bo mówiła że nie ma aż takiej tragedii i kazała na razie clotrimazolum. Też myślałam że od płynów do kąpieli ale od początku ciągle w jednym i tym samym z HiPP . Wiec nie wiem co jest 😳
Moja ma 4,5 miesiąca i ostatnio dostała uczulenia na płyn do kąpieli, który stosowałam jej od urodzenia. Zmieniłam płyn i problemy skórne przeszły 😊
 
Rozwiązanie
reklama
reklama
W pierwszych tygodniach stosowałam emolienty, ale potem pediatra powiedziała nam, że przy skórze naszego maluszka wystarczy zwykły płyn. U nas sprawdził się Hipp: hipp.pl/pielegnacja/produkty/kapiel/kapiel. Jest delikatny, nie podrażnia i nie wysusza skóry. No i cena normalna :)
 
Do góry