reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

a orientujesz się czy długość i szerokość szyjki ma znaczenie przy porodzie? Czy szyjka potrafi zmienić się przez te kilka miesięcy? Może to głupie pytanie, ale ja mam długą i wąską szyjkę (każdy lekarz mi to mówił) i zastanawiam się czy ma to znaczenie przy porodzie, czy jest trudniej itd.
no teraz to bardzo dobrze że jest długa i zamknięta, jakby było inaczej to by było groźnie. Przed porodem szyjka się skraca i otwiera. Ale nie u mnie ostatnio.. choć pierwszą córkę urodziłam sn. I teraz chyba też będę próbować sn. Cesarka to zuo
 
reklama
no teraz to bardzo dobrze że jest długa i zamknięta, jakby było inaczej to by było groźnie. Przed porodem szyjka się skraca i otwiera. Ale nie u mnie ostatnio.. choć pierwszą córkę urodziłam sn. I teraz chyba też będę próbować sn. Cesarka to zuo
tzn przed ciążą mi mówili, że jest długa i wąska. Teraz wiem, że jest długa i zamknięta i jest okej. Bardziej mi chodziło czy to, że przed ciążą była długa i wąska nie utrudni mi porodu sn?
 
tzn przed ciążą mi mówili, że jest długa i wąska. Teraz wiem, że jest długa i zamknięta i jest okej. Bardziej mi chodziło czy to, że przed ciążą była długa i wąska nie utrudni mi porodu sn?
wątpię czy ma to jakieś znaczenie, ale pewności nie mam. Skoro przed porodem nasze kości biodrowe potrafią się rozejść to myślę że taka szyjka to pikuś. Chyba że też nie będzie chciała ruszyć tak jak moja ostatnio 🤷🏻‍♀️ ale jak mówię to chyba nie reguła bo pierwsza córkę urodziłam naturalnie 🤷🏻‍♀️ jest tu jedna położna, może jak przeczyta to da ci jaśniejsza odpowiedź
 
A z jakiego powodu cesarka? Szybko dosyc sie dowiadujecie o tym
właśnie 🙈 ja to tak naprawdę nie wiem jeszcze jaki mam termin porodu, w sensie tak naprawdę nie wiem w którym tygodniu jestem, bo miałam USG jak nie było jeszcze zarodka, a mam różnice między USG/miesiączką, a owulacją 🙈 dopiero we wtorek zapytam lekarza jak to u mnie jest, bo już się pogubiłam 🙈 a Wy już wiecie, że cesarka, podziwiam 😁
 
A z jakiego powodu cesarka? Szybko dosyc sie dowiadujecie o tym
często lekarze robią już z rozpędu gdy jest to kolejna. Są też różne wskazania medyczne jak oczy czy kręgosłup. W niektórych miejscach można też zapłacić i ma się na żądanie. Ja osobiście bardzo źle wspominam cesarkę, zwłaszcza że przed wymęczyło mnie 18h, szczerze to wolałabym już urodzić normalnie. Teraz chciałabym spróbować sn
 
U mnie będzie 3 cc więc nie będą nawet podejmować próby.
W poprzednich ciążach była za wąska miednica to wagi dziecka.
Plus ubytek w bliźnie po cc - konsultowana w Gdańsku.

Startuje z wagą 52 kg i jest to moja 4 ciaza. Mam nadzieję , że standardowo 12- 14 kg przytyje... ale zobaczymy;)
 
Witam sie po przerwie. Mam baaardzo intensywny weekend, a jeszcze złapała mnie jakaś infekcja i czuję się słabo.
Z pozytywnych wieści, mdłości mi odpuściły, ale też mam ochotę na dziwne rzeczy ;)
W kwestii zakupów ciążowych to ja się dołączam jako fanka H&M dobrej jakości są to rzeczy, bardzo wygodne i w dobrych cenach. Mnie daleko na razie do zmiany ubrań, ale po mału już muszę chyba myśleć o bieliźnie, bo piersi rosną w zastraszającym tempie.
 
reklama
właśnie 🙈 ja to tak naprawdę nie wiem jeszcze jaki mam termin porodu, w sensie tak naprawdę nie wiem w którym tygodniu jestem, bo miałam USG jak nie było jeszcze zarodka, a mam różnice między USG/miesiączką, a owulacją 🙈 dopiero we wtorek zapytam lekarza jak to u mnie jest, bo już się pogubiłam 🙈 a Wy już wiecie, że cesarka, podziwiam 😁
Też jak czytam to myślę że ja to jestem w czarnej dup.. 😂Bo nic nie wiem 😁 pierwszy dzidziuś i wszystkie wiadomości, informacje to dla mnie nowość 😆☺️
 
Do góry