reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

@agnik31 kochana niczym się nie martw . Najgorsze co możesz zrobić ,to porównywać swoje dziecko rozwojowo do innych dzieci .
Oli jak mial 18 tygodni ,tez sie nie przewracał. Na spokojnie ,zobaczysz ze przyjdzie taki moment ze zacznie . My mamy 22 no za chwile 23 tydzien ,i dopiero teraz efektywnie sie przewraca. Może to nie jest takie idealne ,bo ma jeszcze te ruchy nieskoordynowane. Wiec bądź spokojna ,i daj czas swojej pociesze . No i nie martw się na zapas . 18 tydzien to jeszcze ma troche czasu na takie kroki. Pamietaj ,ze czas który podają na mowe możliwości rozwojowe to jest podany mniej więcej od do . Więc wyluzuj kochana :*
 
reklama
@Natqaa a karmisz piersią. Może warto spróbować nutriton on ma zagęszczać pokarm i zapobiegać ulewaniu ale myślę że najlepiej jest poradzić się pediatry.

My mamy teraz problem z karmieniem. Jak wcześniej jadł chętnie i dużo tak teraz nie chce jeść do piersi dostawiam źle, z butelki daje też źle udaje mi się nakarmić go 90-100 ml a i tak częścią z tego opluł mnie i siebie.
Juz zapowiedziałam mężowi że do niespania Dawida się przyzwyczaiłam i nauczyłam się jakoś funkcjonować ale jeśli dojdzie do tego niejedzenie[emoji58] to już mi może szykować turnus w Tworkowie[emoji23]
 
@Natqaa - nasz mały ulewa od ok. 8 tygodnia, ale jest tak zwanym "szczęśliwym ulewaczem" [emoji6] Dopóki przybiera normalnie na wadze to nie powinno być problemu i zazwyczaj to przechodzi po przejściu na pokarmy stałe. I tak - może to wpływać na rozwój, delikatnie go opóźniać. Nasz mały kilka razy obrócił się z brzuszka na plecy, ale to było wszystko jednego dnia i teraz jakby zapomniał. Ostatnio się wygina jakby chciał się obrócić z plecków na brzuszek, ale jeszcze nie może skoordynować nóżek.
A co do zmian w zachowaniu itp. - na netfliksie jest fajna seria "Niemowlęta". W jednym z odcinków mówili, że niemowlęta czasami rosną nawet 1.8 cm w ciągu 24 godzin i to dziecko nie jest w stanie wykonywać tych samych czynności, musi na nowo je poćwiczyć.

Nasz mały od dwóch dni śpi w swoim pokoju. Śpi do 1, a później zaczynają się pobudki na karmienie - 1, 3, 4 i po 5 jest już wyspany... Chyba ma jakiś etap rozwoju/wzrostu, bo znowu na wadze przybiera szybko. Już waży 7500 i wydaje się też być dłuższy.
 
@Emxka - w sobotę skończył 18 tygodni. Te karmienia w nocy są mieszane - wcześniej jak go karmiłam tylko dwa razy to były to pełne karmienia (tj. do opróżnienia piersi). A teraz to jedno pełne, drugie częściowe (chwila ssania i usypia) i tak na zmianę. W ciągu dnia je mniej więcej co dwie godziny i je "do syta". Jesteśmy cały czas na piersi.
 
Widzę, że u każdej z nas jakieś małe problemy... U nas rozwojowo ok, 21 tydzień i obraca się oraz pełza do tyłu, ale popsuła się z jedzeniem. Drugie karmienie w ciągu dnia zjada tylko 30 ml, a wcześniej jadła ładnie i popołudniu jak zjada pół sloiczka zupki to jest max i też nic jej nie wcisnę więcej. Co gorsza przez to że przez 3 tygodnie budziła się co chwilę to tak mi rozbujała laktacje, że teraz mam problem bo budzi się już rzadziej, w dzień je mniej a ja mam piersi przepełnione mlekiem 🤦‍♀️staram się trochę odciągać laktatorem... Ale to wszystko wydaje mi się że nie idzie jak powinno
 
Ja jak kładę małego na brzuszku to czekam minimum pół godziny od karmienia.
Nasz ma prawie 20 tygodni też długo się nie przekręcał ale teraz już i przekręca się na boki i na brzuszek kilka razy mu się udało, jeszcze tylko nie wie jak rękę wyciągnąć. Może na dniach też zacznie.
Oj ja to czekam i z godzinę nawet.. ale i tak uleje. Zreszta nie ważne ile razy i kiedy bym ja położyła na brzuszek to zawsze coś pójdzie 😒
 
@Natqaa a rozmawiałaś o tym z pediatrą?
u mojej kuzynki mała też bardzo ulewała, dodawali do mleka Nutriton i zmienili na butelkę antykolkową żeby trochę wolniej jadła i to pomogło
 
reklama
@Doriis i @Natqaa pisałyście że podajecie swoim dzieciom debridat o ile dobrze pamiętam... Moja mała zaczęła mieć problemy z brzuszkiem a raczej z kupą, ma problem żeby ją zrobić a jak już zdobi to jest mała i twarda.... Czy ten debridat się nada? Czy kupię go bez recepty?
 
Do góry