reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2020

@Nerwicówka35 Ja nie zmieniłam nic w swojej diecie w stosunku do tego co jadłam przed ciążą. No może oprócz eliminacji produktów zakazanych takich jak sery pleśniowe, surowe ryby, wątróbka itp. Okresowo miałam pomysły żeby eliminować słodycze, ale szybko poległam. Chciałam nie jeść zbyt dużo słodyczy aby dziecko nie było zbyt duże ( Rodzą mi się duże egzemplarze 😄) Jednak z kilku źródeł wiem już, że to nie ma za bardzo wpływu na masę dziecka. Więc jem normalnie 🙂 słodkie śniadania też i czasem słodycze, a i pizza się pojawia😏
 
reklama
@Nerwicówka35 Ja nie zmieniłam nic w swojej diecie w stosunku do tego co jadłam przed ciążą. No może oprócz eliminacji produktów zakazanych takich jak sery pleśniowe, surowe ryby, wątróbka itp. Okresowo miałam pomysły żeby eliminować słodycze, ale szybko poległam. Chciałam nie jeść zbyt dużo słodyczy aby dziecko nie było zbyt duże ( Rodzą mi się duże egzemplarze 😄) Jednak z kilku źródeł wiem już, że to nie ma za bardzo wpływu na masę dziecka. Więc jem normalnie 🙂 słodkie śniadania też i czasem słodycze, a i pizza się pojawia😏

to czuję się trochę usprawiedliwiona :p
 
Mój w 34w3d ważył 2.500 kg, więc Twoja malutka waży dobrze :). Ale na tym etapie maluchy przybierają ok 200- 250 gram tygodniowo ;), więc obstawiam, że mała bedzie ważyła koło 3 kg ;).

No 3 kg to już bezpieczna masa jak dla mnie :) w zasadzie, jak na pierwszą ciążę, to chyba akurat, jak urodzi się 3200, 3400 g. Fakt, że oboje z mężem nie jesteśmy filigranowi, ja prawie 180 cm a mąż 190cm... Gin mnie straszyła na początku, ze dziecko może ponad 60cm mieć przy porodzie, ale ostatnio powiedziałą, ze ubranka mogę sobie przygotować na 56cm....no i weź tu bądź człowieku mądry...nakupowałam na 62 i 68cm... no ale to pewnie po miesiącu założę :p ehh
 
No 3 kg to już bezpieczna masa jak dla mnie :) w zasadzie, jak na pierwszą ciążę, to chyba akurat, jak urodzi się 3200, 3400 g. Fakt, że oboje z mężem nie jesteśmy filigranowi, ja prawie 180 cm a mąż 190cm... Gin mnie straszyła na początku, ze dziecko może ponad 60cm mieć przy porodzie, ale ostatnio powiedziałą, ze ubranka mogę sobie przygotować na 56cm....no i weź tu bądź człowieku mądry...nakupowałam na 62 i 68cm... no ale to pewnie po miesiącu założę :p ehh
Mój w 35 tc też ważył 2500 g. ,więc widzę waga w normie :)

Byłam z córka w laboratorium. Ludzie co sie dzieje przed przychodnią 😱😱 ,biją się wyzywają matko boska . Dziewczyny z przychodni nie mogą sobie poradzić...

Ja mam wizytę na czwartek 21-go ,będzie też KTG zobaczymy co tam młody w brzuchu robi :D w piątek do pulmonologa z córka i mogę iść rodzić 😂
 
Właśnie ja znalazłam taki Link do: Haxe Aspirator Do Nosa NS1 - Ceny i opinie - Ceneo.pl cena mi odpowiada i opinie też ma pozytywne w większości. Może któraś mamusia miała z nim styczność? Coś ktoś może o nim opowiedzieć? :)
Kochana ja ci nie pomogę ja mam pongo
 
@Doriis @sariska no dobra to może przesadzam :p
u mnie śniadanie to zazwyczaj bułka pszenna z twarożkiem albo serem i warzywami, albo owsianka z suszonymi owocami + kawa z mlekiem, później są owoce, zazwyczaj 2 h po śniadaniu jem jabłka, ananasa, banany, morele, gruszki itd Później lunch, czyli najczęściej jakiś jogurt z sucharkiem, albo kanapka. Obiady gotuję zdrowe i zróżnicowane ( 2 x w tygodniu świnka, 3 razy drób, 1 ryba i 1 wege), kolacji raczej nie jadam, albo jest to budyń albo kisiel. Wieczorami często siadamy przed tv, no i zdarza mi się pochrupać paluszki albo chipsy :/....chociaż chętniej wciągam lody 🙄

W środę mam wizytę u gin, ciekawe ile Malutkiej przybyło. 2 tygodnie temu miała 2600 g 35 tc. Zastanawiam się czy to nie za mało, chociaż lekarka powiedziała, ze jest ok....Ile dziecko przybiera tygodniowo mniej więcej? W rożnych źródłach znalazłam, ze miedzy 20 a 50 g dziennie, serio tyle? to by dawało rozstrzał między 140 a 350 g 🤔

Mamy bardzo podobne jadłospisy chociaż u mnie jeszcze słodycze/ orzeszki/ masło orzechowe dochodzą w ciągu dnia, bo na wieczór nie mam już ochoty. Na dziś (37 t) przytyłam 10kg, ale czuję, że będzie więcej ;)
Co ciekawe, od kiedy zaczęłam przybierać (2 trymestr) to tyje również mój narzeczony 😂

Mi doktor mówiła, że około 200g na tydzień powinno przybierać.
 
Mamy bardzo podobne jadłospisy chociaż u mnie jeszcze słodycze/ orzeszki/ masło orzechowe dochodzą w ciągu dnia, bo na wieczór nie mam już ochoty. Na dziś (37 t) przytyłam 10kg, ale czuję, że będzie więcej ;)
Co ciekawe, od kiedy zaczęłam przybierać (2 trymestr) to tyje również mój narzeczony 😂

Mi doktor mówiła, że około 200g na tydzień powinno przybierać.
To normalne, że faceci też tyją jak kobietka w ciąży ;). Ja tym razem na diecie ;) to i mój też hehe i się szczypior zrobił ;). Tylko mój balast rośnie ;). Zazdroszczę tego nie jedzenia wieczorem. Ja jeszcze muszę jeść o 23 😱. Jednak póki co nie ma efektów ubocznych ;) w postaci dodatkowych kg. Nadal mam na plusie 2,5 kg.
 
To normalne, że faceci też tyją jak kobietka w ciąży ;). Ja tym razem na diecie ;) to i mój też hehe i się szczypior zrobił ;). Tylko mój balast rośnie ;). Zazdroszczę tego nie jedzenia wieczorem. Ja jeszcze muszę jeść o 23 😱. Jednak póki co nie ma efektów ubocznych ;) w postaci dodatkowych kg. Nadal mam na plusie 2,5 kg.

A zrzucają to potem tak bezproblemowo jak kobiety?😉
 
Tu bym polemizowała [emoji846]
Ja ze swoim małym siedzę prawie tydzień na położnictwie
Mój to wczesniak... Przez pierwsze dnj jak już był ze mną leżał w dwóch rożkach i kocykiem przykryty.. a nadal nóżki zimne i mój R. Na cito kołderkę zimowa kupował i przywoził... Ale udało się .
U nas poszly już 3 opakowania pieluszek każda po 24 sztuki. Teraz jak ma żółtaczkę i oczyszcza się pieluszki idą jak woda. To samo z chusteczkami. Mój R dziś ma mi dowieść kolejne dwa opakowania pampersów i chusteczek ...

Najlepiej zadzwonić do szpitala i zapytać się czy ostatnieje możliwość donoszenia rzeczy...
Bo w wielu tego nie ma
@Nerwicówka35 kochana po co ci tyle kocyków :) ja wzięłam jeden bambusowy i tyle , ew. rożek ,ale nie bierz tego aż tyle kochana uwierz że ci się to nie przyda . Chusteczki też jedną paczkę ,nie zużyjesz 2 nawet przez 2 tygodnie ;) Poduszka do karmienia też zostaje w domu .
 
reklama
Do góry