reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Ja biorę luteine 200, po której nic mi nie jest. Biorę ja od 40 dc wraz z neoparinem I akardem.
Wcześniej przez dzień wzięłam dwie dawki duphastonu, ale dla mnie miał on smak Sioforu .. leku który przyprawia mnie o mdłości juz na samo wspomnienie o nim.
Musze kombinować jak brac zeby cos zjesc i ta tabletka sie wchlonela, rano to jakias godz po śniadaniu, po południu na 3 godziny przed obiadem i na noc juz jak kładę sie do łóżka zeby odrazu spac
 
reklama
Musze kombinować jak brac zeby cos zjesc i ta tabletka sie wchlonela, rano to jakias godz po śniadaniu, po południu na 3 godziny przed obiadem i na noc juz jak kładę sie do łóżka zeby odrazu spac
No ja biorę co równe 8 h, bardzo tego pilnuję. Dwie z tych dawek są w nocy (a ściślej mówiąc w czasie kiedy jest moja, nieco wydłużona pora na sen) - wtedy jest mi najbardziej niedobrze jak się przebudzę. Na szczęście zwykle po paru minutach udaje się zasnąć więc większość tego ciężkiego czasu po progesteronie przesypiam. Trzeba to przeżyć ;)
 
Dziewczyny. Jestem załamana. Mamy początek 10 Tc lekarz stwierdził podwyższona przeziarnistosc karkowa. Maleństwo ma 3cm więc ciężko stwierdzić czy będzie chore w przyszłości. Mówił że może się wchłonąć dlatego że to jest początek ciąży. Czy któraś z was tak miala? Jestem przerażona. Prenatalne 13 listopada...
Postaraj się w miarę spokojnie poczekać do prenatalnych , jeszcze jest bardzo wcześnie [emoji8] trzymam kciuki ,żeby wszystko było dobrze
 
Guziczek dlaczego lekarz ją badał na tym etapie jest za wcześnie nie potrzebnie cię stresuje. Musisz sobie powiedzieć że i tak nie masz na tą sytuację wpływu a stres może tylko pogorszyć wszystko. Ja bym to skonsultowała z innym lekarzem ale merytorycznie bo USG prenatalne również dają mylne wyniki wiem że jest to bardzo rzadkie ale naprawdę się to zdarza.
Dziewczyny. Jestem załamana. Mamy początek 10 Tc lekarz stwierdził podwyższona przeziarnistosc karkowa. Maleństwo ma 3cm więc ciężko stwierdzić czy będzie chore w przyszłości. Mówił że może się wchłonąć dlatego że to jest początek ciąży. Czy któraś z was tak miala? Jestem przerażona. Prenatalne 13 listopada...
 
Tinia mam nadzieje ze w koncu cos sie ruszy z tym forum;)

Skilly, Malinowa to i ja postaram sie byc spokojniejsza z. Tymi bolami...
Ja biore dupka juz od 20dc nie mialam zadnych mdlosci wiec ich teraz tez z nim nie kojarze. W poprzedniej ciazy bralam luteine na noc i 3x dupka i zero zero objawow wiec prog chyba na mnie tak nie dziala;)

Guziczek wez takiego lekarza to w łeb trzasnac!! Nie bada sie orzeziernosci w tym tygodniu! Teraz to najlepiej zrob prenatalne blizej 13 tc moj lekarz tak bada bo mowi ze najwiecej juz widac, wiec lepiej przeczekaj w tej sytuacji. Na grupie mialam taka mame co jej lekarz w 9 lub 10tc powiedzial to samo z przeziernoscia tez byla zalamana a na prenatalalnych i tescie pappa wszystko wyszlo dobrze. Lekarz ja tylko nastraszyl.
 
Dziewczyny. Jestem załamana. Mamy początek 10 Tc lekarz stwierdził podwyższona przeziarnistosc karkowa. Maleństwo ma 3cm więc ciężko stwierdzić czy będzie chore w przyszłości. Mówił że może się wchłonąć dlatego że to jest początek ciąży. Czy któraś z was tak miala? Jestem przerażona. Prenatalne 13 listopada...
Lekarz nie powinien w tym tygodniu mierzyc przeziernosci i cie straszyc tylko jak bedziesz 11-13+6
Kiedys czytalam na Forum ze lekarz tez niezle nastraszyl mierzac za wczesnie a pozniej okazalo sie ze we wlasciwym tyg bylo wszystko dobrze
Nie stresuj sie bedzie dobrze
 
Teraz nie wiem co myśleć :( czemu mierzył? Nie wiem.. Zauważył, że jest coś nie tak i postanowił zmierzyć. Mówił sam ze jest za wcześnie żeby cokolwiek ocenić bo często samo się wszystko wchłania przed prenatalnymi, a teraz jest etap rozwijania wczystkich narządów i samo może się wchłonąć. Dzidzia jest bardzo ruchliwa. Te malutkie rączki i nóżki tak energicznie do mnie machaly, prawie płakałam bo nie dowierzam, że takie małe ruchliwe maleństwo może być chore. Trochę żałuję że mi o tym powiedział, sam mówił że nie potrzebnie wspominał.. Ale cóż.
Co mam teraz zrobić



Guziczek dlaczego lekarz ją badał na tym etapie jest za wcześnie nie potrzebnie cię stresuje. Musisz sobie powiedzieć że i tak nie masz na tą sytuację wpływu a stres może tylko pogorszyć wszystko. Ja bym to skonsultowała z innym lekarzem ale merytorycznie bo USG prenatalne również dają mylne wyniki wiem że jest to bardzo rzadkie ale naprawdę się to zdarza.
Tinia mam nadzieje ze w koncu cos sie ruszy z tym forum;)

Skilly, Malinowa to i ja postaram sie byc spokojniejsza z. Tymi bolami...
Ja biore dupka juz od 20dc nie mialam zadnych mdlosci wiec ich teraz tez z nim nie kojarze. W poprzedniej ciazy bralam luteine na noc i 3x dupka i zero zero objawow wiec prog chyba na mnie tak nie dziala;)

Guziczek wez takiego lekarza to w łeb trzasnac!! Nie bada sie orzeziernosci w tym tygodniu! Teraz to najlepiej zrob prenatalne blizej 13 tc moj lekarz tak bada bo mowi ze najwiecej juz widac, wiec lepiej przeczekaj w tej sytuacji. Na grupie mialam taka mame co jej lekarz w 9 lub 10tc powiedzial to samo z przeziernoscia tez byla zalamana a na prenatalalnych i tescie pappa wszystko wyszlo dobrze. Lekarz ja tylko nastraszyl.
Lekarz nie powinien w tym tygodniu mierzyc przeziernosci i cie straszyc tylko jak bedziesz 11-13+6
Kiedys czytalam na Forum ze lekarz tez niezle nastraszyl mierzac za wczesnie a pozniej okazalo sie ze we wlasciwym tyg bylo wszystko dobrze
Nie stresuj sie bedzie dobrze
 
W tak wczesnej ciąży mierzyć przeziernosc? Oby wszystko było dobrze. Trzymam kciuki i czekam w kolejce na swoją wizyte
 
reklama
Ciągle jest mi okropnie zimno. Raz próbowałam rozgrzać się kąpielą to zaraz po wyjściu miałam lekkie plamienie - pewnie wlałam za gorącą wodę. W pracy u mnie też co chwila otwierają i zamykają okno, bo jak siedzimy w pokoju w pięć osób to jednej osobie gorąco, a drugiej zimno ;). Brakuje ludzi do pracy i ciężko będzie mi zostawić wszystkich w najgorszym okresie, ale niedługo będę musiała już iść na zwolnienie.


Ja mam tak samo, ciagle mi zimno, czy to w pracy czy w domu.
 
Do góry