reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Dzięki za kciuki :)
Wow, naprawdę się dziewczyna musiała przejąć... Nie wiem co tak strasznego u Was mówili na SR, bo u nas babka tłumaczy to bardzo sympatycznie, choć nie ukrywa, że no boli i tyle...
Właśnie, a propos rodzenia, któraś z Was planuje rodzic z TENS?
No właśnie bardzo się zdziwiłam, ta dziewczyna chyba jest bardzo wrażliwa, no nie wiem, ciężko gdybać. Położna prowadzi zajęcia w fajny sposób, czasami nawet przyspiesza szybko tematy, bo kończy się jej czas. Nie pomija kwestii bólu, wspomina o ewentualnych komplikacjach, ale bardzo pobieżnie, żeby dziewczyny mogły się skupić na szczęśliwym urodzeniu dziecka, co chwile powtarza, że to najpiękniejszy moment w życiu, przy tym jest naprawdę sympatyczna. Także nie wiem co się mogło stać, albo była to taka wymówka, żeby jakoś ten przedwczesny poród wytłumaczyć. Tak jak mówię, ciężko gdybać.
Muszę poczytać co to jest TENS, bo o tym nie słyszałam, albo nie zakodowałam.
 
reklama
Hmm, ja mam wyraźne zdjęcie siusiaka z 22 tyg., bo się rozkraczył, no i ostatnio też lekarz pokazywał worek mosznowy, więc liczę, że płeć się nie zmieni :) ale jakby co, to mam dużo białych/ jasnych ciuszków, więc damy radę jak płeć się zmieni :)
 
U mnie na połówkowych powiedział lekarz że dziewczynka na 80%. Ale w taki sposób ,żę przez całe badanie nic tam między nóżkami nie wyszło to dziewczynka. Więc pewności nie miałam, choć zawierzałam lekarzowi że się nie myli :D W sumie dopiero teraz co byłam 2 tygodnie temu na USG lekarz powiedział na 100% dziewczynka, pokazał dokładnie wargi sromowe i powiedział że nie ma mowy o pomyłce.
Ale jeśliby się pomylił to na szczęście pracuje w szpitalu w którym rodzę więc na pewno się spotkamy :D:D:D Jak nie będzie przy porodzie to na pewno na jakimś obchodzie się spotkamy :D


Emilka to śliczne imię, sama bym tak dała córci. Ale mam chrześnicę Emilkę , jest córką kuzynki więc tak blisko w rodzinie to sobie odpuściłam :) Więc będzie Natalcia i też już inaczej sobie jej nie wyobrażam żeby miała na imie :)
 
Agata.szy, a co to jest to TENS ? Pierwsze slysze o_O



Muszę poczytać co to jest TENS, bo o tym nie słyszałam, albo nie zakodowałam.

Niefarmakologiczna metoda łagodzenia bólu. Byłam na warsztatach i się zastanawiam nad wypozyczeniem, generalnie chodzi o prąd o niskim natężeniu, który odpowiednio zastosowany ma zmniejszać bóle (brzucha częściowo, krzyżowe bardzo). Do tego przydatny jest w przypadku konieczności wywołania porodu, wtedy podłącza się elektrody do odpowiedniego punktu na nogach i podobno często oksytocyna nie jest potrzebna.
 
U mnie na drugich prenatalnych lekarz wpisał na badaniu "płeć żeńska" śmieję się, że mam dowód gdyby się pomylił :D Podpis jego jest pod badaniami, nie wywinie się :)
 
u mnie od pierwszego usg genetycznego była mowa o chłopcu, a potem wielokrotnie oglądałam na USG klejnoty małego, także jakby mi ktoś po porodzie powiedział, że dziewczynka to bym pomyślała, ze mi dziecko podmienili :baffled:;)
 
Ja dzisiaj mam kiepski dzień. Od rana wymiotuje. Nie mam ani gorączki ani nic więc pewnie to ciążowe klimaty:( macie jeszcze takie przypadłości? Ja jestem w 32+2 TC i po ponad tygodniu od jednorazowego kontaktu z porcelaną od nowa się zaczyna:( mam nadzieję że to będzie tylko 1 dzień a nie dłużej
 
Mnie na szczęście mdłości i wymioty omijają od samego początku. A Ty może poleż i odpocznij [emoji846] jutro pewnie bedzie lepiej.
U mnie dzis w porządku, byłam na krótkim spacerze i z bratem zajęliśmy sie przydomowym ogródkiem. Pierwsze nasiona wsadzone [emoji846][emoji1308]
 
reklama
@emer185 nie ma tak dobrze ze sobie poleżę córką się muszę zająć do 16:45 aż mąż nie wróci;) zazdroszczę wysiewu nasionek:) ja mam tylko pomidory do donic, paprykę i czekam aż mi wykiełkują arbuzy. W maju wystawię donice z pomidorami i paprykami, będę musiała poprzecinać rury pcv na arbuzy i tyle. Chciałam jeszcze truskawki ale skończy się na kupnie gotowych sadzonek
 
Do góry