reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Naan, nie mam pojęcia czy wszystkie adaptery pasują do każdego wózka. Jeszcze nie wiem jaki wózek będziemy kupować, więc nie interesowałam się tematem adapterów. Ale z chęcią poczytam jak któraś wie coś wiecej w tym temacie ;)
Źle zacytowałam. Pytanie zadała Just&yna ja odpowiedziałam, ale wyszło niezbyt jasno
 
reklama
Ciśnienie zazwyczaj mam aż za niskie, ale kazali mi sprawdzać rano i wieczorem i zapisywać. Nie dostałam na razie żadnych leków, wzięli mi dzisiaj krew i mocz i mają się ze mną kontaktować jak będą wyniki.
 
Hej. No połóg jest średnio przyjemny. Szczególnie te skórcze. Spadek nastroju miałam po 3-4dniach ale na szczęście to był zawsze tylko jeden dzień. Przy córce załamałam się kiedy tego 3 dnia ledwo co wrocilam do domu wykończona a jaśnie pan mąż poprosił o herbatę :eek: ...
Macie już tą linię na brzuchu? Mam leciuteńką. Pisałyscie raz o pielęgnacji stóp. Ja myślę o tej maseczce złuszczającej bo zaniedlugo sezon sandałowy a moje stopy takie jakieś.. czy może postawić na stary dobry olejek rycynowy i smarować na noc?
 
@nixie linię na brzuchu mam od bardzo dawna. Bardzo wcześnie mi się pojawiła teraz jest wyraźna od samego dołu aż do biustu.
O pielęgnacji stóp póki co nie myślę, stopy mi puchną serdelki takie gdzie to takie pokazać. Będę śmigać w jakichś ciapkach , obym po porodzie mogła wskoczyć w sandałki :)


Mam pytanie w niedzielę jedziemy oglądać wózki używane . Doradzicie na co szczególnie zwrócić uwagę??
 
Ostatnia edycja:
Hej. No połóg jest średnio przyjemny. Szczególnie te skórcze. Spadek nastroju miałam po 3-4dniach ale na szczęście to był zawsze tylko jeden dzień. Przy córce załamałam się kiedy tego 3 dnia ledwo co wrocilam do domu wykończona a jaśnie pan mąż poprosił o herbatę :eek: ...
Macie już tą linię na brzuchu? Mam leciuteńką. Pisałyscie raz o pielęgnacji stóp. Ja myślę o tej maseczce złuszczającej bo zaniedlugo sezon sandałowy a moje stopy takie jakieś.. czy może postawić na stary dobry olejek rycynowy i smarować na noc?
Ja te linie mam chyba od listopada.
Na te skarpetki zluszczajace trzeba uważać bo znam dzirwczyny, które sobie tym poraniły stopy i skóra im krwawila i schodziła przez dlugi czas.
Polecam wymoczyc, peeling i ma noc smarować gruba warstwa kremu z mocznikiem(ziaja ma taki chyba z 15 czy nawet 20% zawartością)
Super jest tez peeling z nacomi - on zostawia po sobie taka tłusta warstwe, jakby w sobie miał jakies maslo nawilżające. Serio cud!
A jak to nie podziała- ja np mam problem z pietami :/ to jednorazowo pedicure - pani frezarka opracuje stopę, nalozy peeling krem maske i potem w domu nadal peelingowac i maski, bo skóra po frezarce bedzie pięknie chlonela.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale jest też w aptece co do stóp taka maść chyba za 5 zł, z witaminą a+ e on świetnie nawilża stopki. Ja pamiętam jak kiedyś miałąm takie nieładne to ktoś mi jego polecił. I wymoczyć peeling i potem tą maść i były super stópki.
 
Mam pytanie w niedzielę jedziemy oglądać wózki używane . Doradzicie na co szczególnie zwrócić uwagę??

Ja kupowalam uzywany, z tej perspektywy dla mnie:

* Stan kół przede wszystkim (stopień starcia, czy nie zmacerowane i wykrzywione, czy jak prowadzisz to jedzie rowno, a nie ucieka w jeden bok i czy przy skretności dobrze skręca),

* Zapach gondoli i części. Czasami ludzie trzymaja te wozki np w piwnicach gdzie przesiakają wilgocią i pleśnią, wiec warto sie upewnic czy na pewno wozek jest w dobrym stanie materialu, bo jednak to maluch tam bedzie egzystowal w tej budzie.

* Czy jak są adaptery do fotelika i do spacerowki to czy dobrze są dopasowane i lekko wchodzą.



Co do rzeczy, ktore rzucaja sie w oczy a są mało istotne to stan rączki/drążka. W Xlanderach np raczka jest zrobiona z takiej gabki obkutej pseudo-skórą, ktora sie szybko luszczy i po nawet delikatnym uzywaniu tego wozka to raczka u mnie wygladala jakby ja 19 kotow drapalo. Nie wiedzialam - na allegro mozna kupic dokladnie taka sama obudowę za jakies 30 zl i samemu zalozyc.


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej. No połóg jest średnio przyjemny. Szczególnie te skórcze. Spadek nastroju miałam po 3-4dniach ale na szczęście to był zawsze tylko jeden dzień. Przy córce załamałam się kiedy tego 3 dnia ledwo co wrocilam do domu wykończona a jaśnie pan mąż poprosił o herbatę :eek: ...
Macie już tą linię na brzuchu? Mam leciuteńką. Pisałyscie raz o pielęgnacji stóp. Ja myślę o tej maseczce złuszczającej bo zaniedlugo sezon sandałowy a moje stopy takie jakieś.. czy może postawić na stary dobry olejek rycynowy i smarować na noc?
u mnie linia prawie niewidoczna cały czas.
Skarpetki złuszczające ok pod warunkiem, że później dokładnie i długo je wyszorujesz czymś w stylu pumeksu - inaczej przez tydzień będą się "obierać" ze skóry, co jest dość obleśne ;)
 
Ja kupowalam uzywany, z tej perspektywy dla mnie:

* Stan kół przede wszystkim (stopień starcia, czy nie zmacerowane i wykrzywione, czy jak prowadzisz to jedzie rowno, a nie ucieka w jeden bok i czy przy skretności dobrze skręca),

* Zapach gondoli i części. Czasami ludzie trzymaja te wozki np w piwnicach gdzie przesiakają wilgocią i pleśnią, wiec warto sie upewnic czy na pewno wozek jest w dobrym stanie materialu, bo jednak to maluch tam bedzie egzystowal w tej budzie.

* Czy jak są adaptery do fotelika i do spacerowki to czy dobrze są dopasowane i lekko wchodzą.



Co do rzeczy, ktore rzucaja sie w oczy a są mało istotne to stan rączki/drążka. W Xlanderach np raczka jest zrobiona z takiej gabki obkutej pseudo-skórą, ktora sie szybko luszczy i po nawet delikatnym uzywaniu tego wozka to raczka u mnie wygladala jakby ja 19 kotow drapalo. Nie wiedzialam - na allegro mozna kupic dokladnie taka sama obudowę za jakies 30 zl i samemu zalozyc.


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Oj tak, zgadzam się z zapachem (z resztą oczywiście też ;)) - stęchłego zapachu nie da się pozbyć!
Ogólnie patrzyłabym na ślady zużycia (to chyba najbardziej widać na stelażu), bo wiadomo że coś intensywnie używane ma większą szansę na usterki niż coś używane sporadycznie :)
No i te adaptery do fotelika to ważna rzecz do zwrócenia uwagi, widać że @Jasmina88 zna się na rzeczy :D

Sama kupowałam wózek używany (niewiele) i jestem fanką takiego rozwiązania - byle tylko trafić na niezbyt wyeksploatowany egzemplarz :) Wszędzie w razie czego jest masa firm oferujących pranie wózków, ewentualnie ozonowanie - i to za śmieszne pieniądze (np. znalazłam firmę, z dobrymi opiniami, która robi to za 60-90 złotych, więc na serio się opłaca ).
 
reklama
Ja miałam linie na brzuchu przy synku szybko i długo, bo jeszcze 4m po porodzie miałam. A teraz nie mam wcale [emoji5] nie wiem od czego to zależy.

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry