reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Widzisz a ja ostatnio szukalam chetnych na moj stary glukometr bo dostalam nowy. Juz sie go pozbylam.

Ennis, ja mysle ze dlatego ze juz mialas cukrzyce albo ze masz insuline. Ja mam sprawdzac rano i 1h po sniadniu, obiedzie i kolacji. Ale widze ze sa dodatkowe rubryki w ksiazce.
Ja póki co pożyczyłam od szwagierki, bo ma dwa ale nakluwacz ma jeden a jest dopiero 2 tygodnie po porodzie i jeszcze musi mierzyć ;) Po obciazeniu dostanę swój glukometr, nie wiem jak jest z nakłuwaczem ale to juz nie jest duzy koszt.
 
reklama
Szkoda zachodu z wysyłaniem :) W razie czego jeszcze teść ma a nie używa. W sumie nie wiem w ogole po co mu glukometr. No ale ma ;)
 
Zjadłam 4 naleśniki z Nutella [emoji85] a tu cukier po godzinie tylko 128 [emoji15][emoji15][emoji15] myślałam że mi wywali.... Co nie znaczy że będę nutele na sloiki jeść
 
Ja póki co pożyczyłam od szwagierki, bo ma dwa ale nakluwacz ma jeden a jest dopiero 2 tygodnie po porodzie i jeszcze musi mierzyć ;) Po obciazeniu dostanę swój glukometr, nie wiem jak jest z nakłuwaczem ale to juz nie jest duzy koszt.
Ja dostałam glukometr i nakłuwacz za darmo w aptece, do tego muszę kupować tylko paski i wkłady z igłą do nakłuwacza.
 
Ja dostałam glukometr i nakłuwacz za darmo w aptece, do tego muszę kupować tylko paski i wkłady z igłą do nakłuwacza.
O widzisz, dobrze wiedzieć. A jak jest z oczekiwaniem do diabetologa? Teoretycznie wiem, że w ciąży powinni przyjąć na cito ale w praktyce - wiem, jak to było u endokrynologa. Zastanawiam się, czy już się rejestrowac czy poczekac na test obciazenia i wtedy sie zarejestrowac.
 
A jak ktoś po jedzeniu czuję się lepiej niż przed to to jest cukrzyca czy antycukrzyca?

Mnie ginka chce umówić na krzywą a ja nie chcę. Mam niewysokie ciśnienie, jak dotąd prawidłowe wymiary (czytałam mamęginekolog, co się bada poza cukrem: obwód brzucha dziecka, ilość wód płodowych i cukier w moczu), żadnego dotąd przypadku cukrzycy w rodzinie, syn urodzony bez nadwagi, małe (za małe) pragnienie, nie siusiam dużo. Nie widzę powodów do wyrywania się z krzywą. W niektórych krajach wogole jej nie robią (tak pisała mamaginekolog ale niestety nie wspomniała w których, czy w tych z rozwiniętą medycyną czy nie :-p )
 
Zjadłam 4 naleśniki z Nutella [emoji85] a tu cukier po godzinie tylko 128 [emoji15][emoji15][emoji15] myślałam że mi wywali.... Co nie znaczy że będę nutele na sloiki jeść
Haha, a ja kupiłam dziś czekoladę mleczną z orzechami, miałem zjeść 4 kostki a nie ma już pół :-) a z nutellą też tak mam, że podjadam po łyżeczce aż zjem cały słoik... póki co od miesiąca nie kupuję :-)
 
reklama
O widzisz, dobrze wiedzieć. A jak jest z oczekiwaniem do diabetologa? Teoretycznie wiem, że w ciąży powinni przyjąć na cito ale w praktyce - wiem, jak to było u endokrynologa. Zastanawiam się, czy już się rejestrowac czy poczekac na test obciazenia i wtedy sie zarejestrowac.
Tu Ci nie pomogę, ja mam w ramach pakietu medycznego z pracy i jeszcze się nie zdażyło, żebym czekała dłużej niż tydzień do jakiegoś specjalisty... czasem udaje się z dnia na dzień wcisnąć.
 
Do góry