reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

reklama
U mnie problem z cukrem po posiłkach jest ok, na czczo jest za wysoki. Podobno miała pomagać mała, późna kolacja, ale jest różnie i już nie wiem od czego to się ma. Macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby unormować cukry na czczo?
 
A co jecie na kolacje? I czy banan odpada całkowicie?
Musisz sprawdzić jak na ciebie banan zadziała. Ja mogę jeść nie podnosi mi cukrów. Na kolacje ogólnie jem obiad [emoji85] bo ja tak śniadanie lunch i obiad. Czasem coś tam skubne przed snem jeśli obiad o 18 a idę spać o 24 i przeważnie to są tosty z serem albo twarożek z warzywami. Czasem flipsy [emoji23] nie wiem czemu ale w ogóle mi cukrów nie podnoszą [emoji848]

Zupa czyta się pysznie na weekend zrobię.
 
U mnie problem z cukrem po posiłkach jest ok, na czczo jest za wysoki. Podobno miała pomagać mała, późna kolacja, ale jest różnie i już nie wiem od czego to się ma. Macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby unormować cukry na czczo?
Insulinę. Nie ważne co bym zrobiła i ile przed snem jadła czy w nocy jadła czy wodę piła czy nie to zawsze był za wysoki. Od 8 tyg ciąży. Dali mi insulinę na noc i od razu lepiej.
 
U mnie problem z cukrem po posiłkach jest ok, na czczo jest za wysoki. Podobno miała pomagać mała, późna kolacja, ale jest różnie i już nie wiem od czego to się ma. Macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby unormować cukry na czczo?
Nie pomogę, bo się nie znam ;) Bez kolacji w cukrzycy nie bardzo, więc chyba jedynie insulina.
 
Insulinę. Nie ważne co bym zrobiła i ile przed snem jadła czy w nocy jadła czy wodę piła czy nie to zawsze był za wysoki. Od 8 tyg ciąży. Dali mi insulinę na noc i od razu lepiej.
Miałam i dalej mam nadzieję, że mnie to ominie. Do kolejnej prawie 3 tygodnie, zobaczymy co lekarz powie na moje zapiski poziomu cukru...i jakie będą dalsze wskazania, na razie mam mierzyć 4 razy dziennie i robić notatki...
 
U mnie problem z cukrem po posiłkach jest ok, na czczo jest za wysoki. Podobno miała pomagać mała, późna kolacja, ale jest różnie i już nie wiem od czego to się ma. Macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby unormować cukry na czczo?
Mi lekarz powiedział, że nie mamy wpływu na cukier na czczo i jak jest za wysoki to włącza się insulinę. Mi zalecili owoce do godz 17. Ja jem 6 posiłków dziennie co 2-2,5h. Banan jak już to pół takiego niedojrzałego.
 
Miałam i dalej mam nadzieję, że mnie to ominie. Do kolejnej prawie 3 tygodnie, zobaczymy co lekarz powie na moje zapiski poziomu cukru...i jakie będą dalsze wskazania, na razie mam mierzyć 4 razy dziennie i robić notatki...
4 trochę mało [emoji848] ja mierze 6 razy czasem więcej jak się źle czuje. No ale jak lekarz kazał to wie co robi.
A metformine dostałaś czy tylko dieta?
 
4 trochę mało [emoji848] ja mierze 6 razy czasem więcej jak się źle czuje. No ale jak lekarz kazał to wie co robi.
A metformine dostałaś czy tylko dieta?
Na razie tylko dieta...ja nigdy nie miałam problemu z cukrami... dopóki nie zaszłam w ciążę :-)
 
reklama
Do góry