reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

U mnie nie ma opcji na ruch po jedzeniu. Po jakiś 30 minutach, czasem szybciej zaczynam się złe czuć. Bardzo chce mi się pić, jest mi słabo, serce wali jak szalone. Boję się czy nie padne po piciu glukozy :) i w ogóle witaj, trochę nieogarnieta jestem dzis :)
 
reklama
Hej Ewna tez jestes lipcowka 2019? Ja tez narazie tylko na diecie, parametrow Ci nie podam bo u nas sa inne jednostki.

Slodkatrojeczka, w pierwszej ciazy nie mialam objawow. Ostatnio wspominalismy jak sie dowiedzialam od poloznej ze mam cukrzyce i zaczelam plakac. Czulam sie jakby ktos dal mi w twarz. Teraz natomiast czulam skoki cukru.
Jeszcze przed pierwsza ciaza, badalam sie kilka razy bo mialam objawy. Zawsze jednak wszystko wychodzilo idealnie. Moja babcia ma typ 2,.dlatego tez przebadali mnie tutaj. Najlepsze ze mam 2 siostry i zadna nie miala cukrzycy, tylko ja taka slodka owca w rodzinie[emoji6]
Mój dziadek ma typ 2. Tylko jak pytała mnie położna o choroby w rodzinie, to jakoś zapomniałam o tym.
 
U mnie na dwóch kostkach czekolady by się nie skończyło więc wolę nie kupować.
Jak chcecie macie tu przepisy na desery, u mnie cukier nie jest przekroczony po nich.
Gofry
 melon 150g
 Jajko - 1 sztuka 50g
 olej rzepakowy - 1 łyżka 10 ml
 Proszek do pieczenia - 1/2 łyżeczki
 Mąka razowa - 1/2 szklanki
- borówka 150g,
Muffinki
mąka razowa/orkiszowa/graham – szklanka
 otręby owsiane – 2/3 szklanki
 proszek do pieczenia – 1½ łyżeczki
 orzechy włoskie/migdały – 3 łyżki
 suszone daktyle – 15 sztuk
 jogurt naturalny – szklanka
 jajo – sztuka
 brzoskwinia 120 g
30min w 190 °C
Ciasto truskawkowe
mąka razowa - szklanka
 płatki owsiane ( zmielić)– szklanka
 żurawina 80g (przelać wrzątkiem)
 proszek do pieczenia - 2 łyżeczki
 ziarenka z jednej laski wanilii
 posiekane orzechy włoskie - 1/4 szklanki
 mleko 1,5% - szklanka
 truskawki (mrożone)– 1,5 szklanki
 jaja - 2 sztuki
190°C 30-40 min
 
Slodkatojeczka, zapisuj wszystkie pomiary. Jak masz ponad norme pisz obok co jadlas. Bedzie Ci latwiej wszystko ogarnac.
 
Ja stoje I robię naleśniki.
U mnie taki myk że muszę bezglutenowe wszystko a jak same wiecie mąka ryżowa to ma wysoki indeks ale jakoś cukier nie skacze
 
Ennis, ja bede testowac jutro pancajki z maki z cieciezycy. To chyba bez glutenu? Dam znac, czy dobre
 
Zapisuję :) Już mam zeszyt od cukru, zeszyt od cisnienia. A mówią, że ciąża to nie choroba. W poprzednich ciążach nie miałam cukrzycy ale wyniki miałam i tak ponad 130. W pierwszej 139 - musiałam pic drugi raz, wtedy sie pilo 50g ale po 75g bylo w normie. W drugiej 2 godziny po 75g - 133. Chyba się zestarzałam.
 
reklama
Do góry