reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Moim zdaniem już śniadanie źle - bo owszem jajecznica spoko, ale gdzie do tego warzywa, węglowodany?

Zobacz załącznik 1569495

Zobacz załącznik 1569496

Wyżej przykłady jak to powinno wyglądać.

Na II śniadanie też sam jogurt odpada - każdy posiłek musi być zbilansowany o węglowodany, tłuszcze i białko. Powinnaś tam dorzucić jakieś orzechy, owoc

Dokladnie. Sniadanie czy kolacja to moze byc ciemne pieczywo (weglowodany zlozone), bialy twarog czy jajko na twardo (bialko) i jakies warzywo do tego, np. papryka, pomidor, ogorek, awokado.
 
reklama
Moim zdaniem już śniadanie źle - bo owszem jajecznica spoko, ale gdzie do tego warzywa, węglowodany?

Zobacz załącznik 1569495

Zobacz załącznik 1569496

Wyżej przykłady jak to powinno wyglądać.

Na II śniadanie też sam jogurt odpada - każdy posiłek musi być zbilansowany o węglowodany, tłuszcze i białko. Powinnaś tam dorzucić jakieś orzechy, owoc
Na śniadanie zjadłam jajecznicę i 2 kanapki z pomidorem i avokado.
A jogurt z borówkami. Tylko właśnie nie wiem ile mogę zjeść na 2 śniadanie i co. Czy taka kanapka np z pomidorem o serkiem jest wystraczająca? Lub ten jogurt naturalny z borówkami?
 
Na śniadanie zjadłam jajecznicę i 2 kanapki z pomidorem i avokado.
A jogurt z borówkami. Tylko właśnie nie wiem ile mogę zjeść na 2 śniadanie i co. Czy taka kanapka np z pomidorem o serkiem jest wystraczająca? Lub ten jogurt naturalny z borówkami?
Tez odczuwam trochę głód właśnie pomiędzy głównymi posiłkami
 
Na śniadanie zjadłam jajecznicę i 2 kanapki z pomidorem i avokado.
A jogurt z borówkami. Tylko właśnie nie wiem ile mogę zjeść na 2 śniadanie i co. Czy taka kanapka np z pomidorem o serkiem jest wystraczająca? Lub ten jogurt naturalny z borówkami?
Tez odczuwam trochę głód właśnie pomiędzy głównymi posiłkami

Wiesz, ja się opieram na tym co napisałaś czyli, że tylko jajecznicę ;) Jogurt z borówkami jest okej - ale musisz do tego odrzucić jakieś orzechy, żeby były tłuszcze i węglowodany. Skoro jesteś głodna tzn. że posiłek nie jest dobrze zbilansowany.

Do tego nie wiem jak w Norwegii, ale w Polsce sprawdza się jeszcze ketony w moczu - jeżeli występują tzn. że węglowodanów jest za mało.

Lekarze też polecają informacyjnie taką stronę: Link do: Co to jest cukrzyca? Przydatne informacje i w zakładce "zalecenia" masz dokładnie opisane wszystko plus przykładowe jadłospisy
 
Wiesz, ja się opieram na tym co napisałaś czyli, że tylko jajecznicę ;) Jogurt z borówkami jest okej - ale musisz do tego odrzucić jakieś orzechy, żeby były tłuszcze i węglowodany. Skoro jesteś głodna tzn. że posiłek nie jest dobrze zbilansowany.

Do tego nie wiem jak w Norwegii, ale w Polsce sprawdza się jeszcze ketony w moczu - jeżeli występują tzn. że węglowodanów jest za mało.

Lekarze też polecają informacyjnie taką stronę: Link do: Co to jest cukrzyca? Przydatne informacje i w zakładce "zalecenia" masz dokładnie opisane wszystko plus przykładowe jadłospisy
Dziękuje ☺️
 
Do góry