reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa. Ktoś może podzielić się doświadczeniem?

reklama
Po zlych wynikach ginekolog kieruje do diabetologa. Najpierw próbują zbic dieta a potem insulina. Tak jak mowie, po posilkach udalo mi sie zbic dieta a na czczo niestety nie. Więc biore na noc insuline.
Jeśli mialas po 1h ponad 180 to bardzo duzo. Nie wiem co to za bzdury pisza ale lekarze bardzo pilnują i nie może Ci przekroczyć na czczo 90 a 1h po posilku 120. Gdy dostaniesz juz glukometr to po 2h nie mierzymy [emoji846]

180 to dużo po posiłku, ale po glukozie w normie.
Nie strasz dziewczyny :)
Tak naprawdę glikemia 180 to nie jest jakiś cukrzycowy dramat. Ale cukrzyca ciążowa rządzi się innymi prawami.

120 mg/dL 1h po posiłku to jest stara norma!
Obowiązująca to 140. Przy 120 chyba można wpadać w ketozę ...

I też nie róbmy dramatu z przekroczeń - to nie jest tak, że absolutnie nie możesz przekroczyć. Jakby hiperglikemia utrzymywała się stale to byłoby szkodliwe, ale 94 na czczo czy 145 raz dziennie to nie jest jakaś tragedia. Oczywiście staramy się nie osiągać takich wartości i modyfikujemy dietę/ insulinoterapię jeśli się powtarzają.
 
180 to dużo po posiłku, ale po glukozie w normie.
Nie strasz dziewczyny :)
Tak naprawdę glikemia 180 to nie jest jakiś cukrzycowy dramat. Ale cukrzyca ciążowa rządzi się innymi prawami.

120 mg/dL 1h po posiłku to jest stara norma!
Obowiązująca to 140. Przy 120 chyba można wpadać w ketozę ...

I też nie róbmy dramatu z przekroczeń - to nie jest tak, że absolutnie nie możesz przekroczyć. Jakby hiperglikemia utrzymywała się stale to byłoby szkodliwe, ale 94 na czczo czy 145 raz dziennie to nie jest jakaś tragedia. Oczywiście staramy się nie osiągać takich wartości i modyfikujemy dietę/ insulinoterapię jeśli się powtarzają.
Mi lekarz mówił że juz nie ma 140 , niby jest ale nie trzymamy się tej normy.
 
Mi lekarz mówił że juz nie ma 140 , niby jest ale nie trzymamy się tej normy.
To jest indywidualne zalecenie konkretnego lekarza a nie oficjalne wytyczne i normy. Dla większości dieta z normą poposiłkową 120 byłaby zbyt restrykcyjna.
Trochę tak jak z dietą - część diabetologów zakazuje jedzenia pomidorów, co nie znaczy, że to są wytyczne PTD.
Każdy organizm inaczej reaguje i stąd te rozbieżności w prowadzeniu każdej z nas. Nie znaczy, że jakiś lekarz robi to lepiej czy gorzej.
 
Witam, może mi coś poradzicie. W 9 tyg ciąży miałam badaną glukozę wynik: 92. W ok. 15 wynik: 95. Teraz w czwartek w 25+1 tygodniu byłam na badaniu obciążenia glukozą i z glukometru wyszło 112 na czczo, a sam test:89-na czczo/89-po godzinie/88- po dwóch godz. Dzisiaj byłam na samym badaniu glukometrem i wyszło:111 na czczo. Krew na glukometr pobierana była z żyły. Co o tym myślicie. Lekarz stwierdził, że dziwne te wyniki i dał powtórnie na obciążenie skierowanie.
 
Witam, może mi coś poradzicie. W 9 tyg ciąży miałam badaną glukozę wynik: 92. W ok. 15 wynik: 95. Teraz w czwartek w 25+1 tygodniu byłam na badaniu obciążenia glukozą i z glukometru wyszło 112 na czczo, a sam test:89-na czczo/89-po godzinie/88- po dwóch godz. Dzisiaj byłam na samym badaniu glukometrem i wyszło:111 na czczo. Krew na glukometr pobierana była z żyły. Co o tym myślicie. Lekarz stwierdził, że dziwne te wyniki i dał powtórnie na obciążenie skierowanie.

Faktycznie bardzo dziwne wyniki, myślę, że powtórzenie badania to bardzo dobra decyzja.
 
reklama
Do góry