reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Codzienne rozmowy Samotnych rodziców

witajcie a u nas wyszło że mały ma anemię - chyba najgrubszy anemik ;-) i muszę podawać żelazo i kwas foliowy, któraś z Was też walczyła z anemią? Śmieję się że mamy mało czerwonych krwinek, bo ja też anemiczka, bo mamy błękitne w to miejsce :-D:-D:-D
Objawem anemi nie jest szczupła sylwetka czy niedowaga. Anemie mają nawet osoby z ostrą nadwaga. Na szczęscie anemia to jeszcze nic groźnego. Dawaj mu to co lekarz zalecił i kontroluj czy dochodzi po nich do normy i dawaj jemu dużo soku. Najlepiej buraczanego ( najlepiej podnosi HGB)
 
reklama
My mieliśmy wyniki na granicy i do żelaza i kwasu foliowego mieliśmy także witaminę B.
Dużo żelaza jest w wątróbce. Na smażoną jeszcze za wcześnie, ale spróbuj gotowaną podać.
 
martunia415 o soku burakowym już ktoś mi mówił muszę spróbować, a same buraczki to lubi buzię otwiera jak są na obiad aż miło
Elena no też daję wit B zwłaszcza że już jesień to nie zaszkodzi
ollka22 zdrówka dla małej

u mnie do czterdziestki to bliżej niż dalej ale jakoś wiekiem się mało przejmuję no chyba jak idę na rozmowę o pracę i wszyscy są dekadę młodsi to wtedy się przejmuję :-D a wogóle to czuję się młoda bo mówię że ktoś jest w moim wieku a potem wychodzi że jest dużo młodszy :-D
 
najlepiej podawać żelazo pipetką,bezpośrednio do gardelka bo strasznie niszczy ząbki,potem czarne,nawet jak jeszcze nie ma maluch to wplywa na dziąsełka.Nie podawać z mlekiem,bo słabo się wchlania,dobrze popić sokiem z vit c.

no i często niestety wpływa na wypróżnianie,zaparcia.
 
Wlasnie mialam napisac o tych zabkach,ewusia mnie uprzedzila:tak:

Nie znam sie na dzieciach i ich anemi ale wiem ze doroslym najszybciej poprawia sie wyniki jezeli bedzie sie pilo wywar z pokrzywy.Zarowno w ciazy jaki i po.
Także jamis,pij duzo pokrzywy.2x dziennie.

U mnie w ciazy silnie spadly krwinki i zelazo.mama podawala mi wiec pokrzywe,nie chcialo mi sie wierzyc ale pilam.Wkoncu nie zaszkodzi.
I juz po miesiacu morfologia tak sie podniosla ze lekarz kazal powtarzac badania bo myslal ze cos nie tak zabadali:-Dale wynik byl identyczny.
Ja jestem bardzo chuda a anemi nie mam ani ewa nie miala mimo ze malutka i drobniutka sie urodzila.To zapewne przez te pokrzywe.:-)
 
reklama
Do góry