reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Codzienne rozmowy Samotnych rodziców

Martat,przeczytalam pobieznie i byc moze czegos nie doczytalam dotyczacego twojej sprawy.
Chce ci cos dodac od siebie,z wlasnego doswiadczenia w walce o pieniazki.

Przede wszystkim najlepiej by bylo gdybys miala udokumentowane wplaty po 500 zl ktore do tej pory dawal.Wtedy raczej jest pewne ze sad nie zasadzi mniej skoro przedstawi zarobki 1100 a dawal 500 czyli w dalszym ciagu moze tyle dawac.
Druga sprawa.Jezeli ma jakies nalogi to wszystko mow w sadzie.Bo to tez swiadczy o nim,ze ma np. kase na papierosy(ile pali dziennie) czy alkohol lub inne uzywki.Mozesz nawet sama to wymienic ile przepija a na wlasne dziecko żałuje.
Albo czy w tym czasie jezdzil na wycieczki jakies albo jaki ma samochod itp.

No i jeszcze mnie adwokat pouczyl ze bardzo dobrze w jest widziane jak wypowiadasz sie nie DLA NAS POTRZEBA,DLA NAS NIE DAJE tylko zeby mowic DLA DOBRA DZIECKA POTRZEBUJE PIENIEDZY NA TO CZY NA TAMTO,DLA DOBRA DZIECKA UCZE SIE ZEBY ZDOBYC DOBRY ZAWOD ITP.
Wszystko dla dobra dziecka,wtedy to on bedzie postrzegany jako ten ktory zaluje cokolwiek dac.


A to ze studiujesz to zaden sąd ci nie wypomni,ojciec za to placi a nie ty.Tak samo sad ci nie powie ze np. idziesz do pracy to opiekunka ci nie potrzebna bo babcia moze sie zajac.Nie ma wcale babcia obowiazku zajmowac sie wnukiem.
Takrze mozesz jeszcze dolozyc ze opiekunka cie bedzie kosztowala tyle i tyle.Wcale nie musisz tlumaczyc ze masz mame ktora sie zajmie albo pojdzie do przedszkola(chyba ze juz chodzi do przedszkola).
Sad moze zapytac o babcie czy sie zajmie dzieckiem,wtedy musisz miec wiarygodne wytlumaczenie dlaczego nie moze np. ze jest chora lub cos podobnego.

No i najwazniejsze WEZ ADWOKATA!Iinaczej sprawa bedzie przebiegla.Popros z urzedu jezeli cie nie stac,a on jeszcze kosztami jego bedzie obciazony.

Pisze tobie tak jak bylo u mnie i dzieki temu udalo mi sie wywalczyc mniej wiecej tyle ile chcialam.
 
reklama
martatt mam nadzieje ze teraz bedzie ci juz latwiej napisac pozew.

popieram rosi, nigdy nie mow DLA NAS, tak jak ci zaznaczylamze to jest zle w pozwie, w sadzie licza sie tylko potrzeby dziecka.

i fakt zadna babcia nie ma obowiazku zajmowac sie wnukiem, babcia ma prawo miec wlasne zycie.
 
Czesc . Niestety kursy nie dla mnie:crazy: staralam sie o income sapport .ale nie przyznali mi bo jestem spoza uk .i sie nie kwalifikuje,wiec ponownie staralam sie o jobsskers alowance ,wiec na tym zasilku -radz sobie sama ,szukaj pracy.Rozmowa z dorada w jc wygladala juz zupelnie inaczej..
 
Rosi to dobra sedzine mialas, bo ja od swojej uslyszalam ze moj eks maz tez moze powiedziec ze nie moze isc do pracy jak jej to powiedzialam, bo stwierdzila ze 350 zl mozemy obydwoje na pol pokrywac. Smiac mi sie chcialo, on sie chlopcami nie interesuje wogole a to ze ja mam dzieci od razu jestem skreslona u pracodawcy.
Powiedzialam to w sadzie to sie uciszyla sedzina, wogole ona jakas strasznie za nim byla.
 
iwona-33 to szkoda że z kursami nie wypaliło ale na dziecko dadzą np przedszkole jak znajdziesz już pracę??? A podobno jakieś agencje są tam i się zapisujesz i szukają ci pracy
Mam nadzieję że nie będziesz długo szukał

nie mieści mi się w głowie co piszecie o sędziach, powinien być obiektywny i działać z literą prawa ciekawę na jakiego ja trafię i kiedy ;-)
 
Dziewczyny!!mialam okropna sedzine brala strone ojca,nawet nasmiewala sie ze mnie w czasie rozprawy.Byla taka sytuacja jak ex twierdzil ze mieszkal podczas ciazy ze mna i utrzymywal mnie co bylo wierutna bzdura.Musialam sasiadke stawiac na swiadka ze to nieprawda to sedzina na to do swiadka- a pani cala dobe z powodka siedziala?a moze on nocami przychodzil?i glupie usmieszki robila.Bylo jeszcze wiele podtekstow na korzysc ojca.
Ale mysle ze wiele dal mi adwokat ktorego zaraz po pierwszej rozprawie wzielam i skonczylo sie mi dogadywanie i mialam tez cos do powiedzenia.Bo na pierwszej rozprawie to nie mialam prawa glosu:-(a wrecz bylam uciszana.
Takrze radze brac adwokata bez wzgledu na to czy tatusiek wezmie czy nie.Bo warto!
 
Dobrze dziewczyny ze ruszyłyście ten temat. Zapoznaj sie martatt. I lepiej nie nastawiać sie na wygraną a być mile zaskoczony.
Moja spraw tez byla pełna moich argumentów. 200 nagran, zdjecia, 9 świadków .... i niestety - kłamstwo przyczynilo sie do tego, ze nie potraktowano "panią" tak jak bym chcial. Ale mam dziecko przy sobie i to jest najważniejsze.
 
Ja teraz bede brala adwokata na sprawe jak zaloze o ojcostwo i o to zeby zwrocil za 3 miesiace do tylu.
Na rozprawie rozwodowej nie przyznali mi adwokata z urzedu bo stwierdzili ze za madrze napisalam zeznanie majatkowe i pozew.
Nie odwolywalam sie no ale do winy sie przyznal eks maz wiec ok, teraz pol roku minie i skladam o podwyzke i odebranie calkowicie praw i o adwokata.

A w sadzie u eks faceta tez sedzina za nim, wiec nie wiem o co chodzi.
 
reklama
DZIEN DOBRY
matitka ja dostalam taka sama odpowiedz w sprawie pelnomocnika z urzedu, ze jestem obeznana w sprawach o czym swiadcza moje pozwy i wypowiedzi w sadzie. pelnomocnika odmowilm mi sad rejonowy i okregowy biorac pod uwage poprzednie sprawy...
dla mnie to jest smieszne, bo ja walczylam o dobro corki a oni odmawiali mi pomocy... tatus nie robi nic a byl na lepszej pozycji...

dobrze ze mam to wszystko za soba
 
Do góry