reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co szkodzi faskolkom??

Witam Was dziewczyny,jeśli ten wątek już był to niestety ale się na niego nie natknęłam więc postanowiłam zapytać.Ponad dwa lata naturalnych starań i nic w końcu wizyta u gin i poważne starania.Jestem po clo i pregnylu ale to nic nie dało,później miesiąc przerwy od tabletek i co.... idę do swojego lekarza po kolejne wskazówki a tu masz babo :-(zapalenie jajnika a właściwie powiększony jajnik i zaczątki nadżerki.Gin przepisał mi czopki doodbytniczo 10 szt i kazał się obserwować a za miesiąc powrócić do starań z clo i pregnylem.Jeśli któraś z Was miała podobny problem to proszę napiszcie czy to poważne jeśli staramy się o dziecko i jak dlugo leczylyście takie zapalenie.

pozdrawiam :-)
 
reklama
a na jakiej podstawie gin stwierdził zapalenie jajnika??? miałaś chociaz morfologię zrobioną? leukocytoza podwyższona??
czy zanim zaczelaś blac clo, miałaś stwierdzony brak owulacji??
miałaś badania hormonalne robione?
 
Z punktu widzenia weteranki - proponuję znaleźć profesjonalną klinikę leczenia niepłodnosci lub lekarza który naprawdę dobrze się tym zajmuje............
 
lekarz stwierdzil zapalenie na podstawie wlaściwie wywidu ze mną tzn podczas stosunku coś mnie tam w środku bardzo bolało i od pewnego czasu boli mnie lewy jajnik,czuję taki tępy ból,zrobił mi również cytologię i przebadal ręcznie stwierdzając powiększony jajnik i początek nadżerki.Dodam ,ze badania USG dopochwowego nie miałam tylko takie po brzuchu(nie wiem jak fachowo to się nazywa).Jak z moją morfologią i leukocytami tego nie wiem nie zlecił mi badań tego typu.Jeśli chodzi o hormony to dokładnie rok temu wyglądały tak:

prolaktyna-17,7 ng/ml
FSH-17,2 mlU/ml
LH-56,7mlU/m
progesteron-4,50ng/ml

owulacja u mnie występuje,nie wiem czy co miesiąc z tąd też chyba clo i pregnyl ,pco gin wykluczył ale tak sobie myślę że ten doktorek sam nie jest do końca pewien.Właściwie to leczę się u niego już prawie rok,najpierw kazal mi zrobić "porządek"(hehe)z mężem i miał rację stan zapalny i leukocyty w nasieniu ale już jest z mężem w porzo.Może macie rację,że przydałaby się opinia innego lekarza.

Ale się rozpisałam ale same wiecie jak to jest....
Dziękuje dziewczyny za wszelkie rady i pomoc będe wdzięczna Elżbietko :-)i wam wszystkim jeśli macie jeszcze kakieś wskazówki to chętnie je przyjmę.....

pozdrawiam:-)cieplo
 
sylwio, nie neguję umiejętności i wiedzy Twojego lekarza, ale wydaje mi się, że z większymi problemami z płodnością, to on sobie nie poradzi. nie wiem dokładnie skąd jestes (puławy??), ale napewno masz gdzies tam specjaliste od leczenia i przede wszystkim diagnozowania niepłodności, czy raczej problemów z płodnościa.
a teraz powiem co mi se nie podoba w twoim ginekologu :p
- stawia diagnozę beż żadnych badań. Owszem, powiekszony jajnik MOŻE być spowodowany zapaleniem, ale też tysiącem innych czynników. postawowym badaniem przy podejrzeniu zpaalenia jest morfologia i choćby ob. przy stanach zapalnych jajnika podwyższone też jest Ca-125.
- daje ci CLO nie zrobiwszy uprzednio kompletnego profilu hormonalnego!!! te badania co napisałać nie przedstawiają żadnej wartosci diagnostycznej. nie wiem w jakim dniu cyklu były one orbione, a to ma ogromne znaczenie.
- zleca co CLO, które stymuluje jajniki doprodukcji pecherzyków i nie zleca ci monitoringu USG!! CLO wbrew pozorom nie jest obojętnym lekiem i powinno sie go dawac w konkretnym przypadku, kiedy owulacja nie występuje, albo jest słaby wzrost pecherzyków.
poza tym skutkiem ubocznym CLO jest czesto hiperstymulacja jajników, co moze spowodowac powstanie torbieli. a to już przestaje być wesołe. dlatego też przy CLO konieczny jest monitoring, chocby po to, zeby wiedziec cyz warto podawac pregnyl.

co możesz zrobić ty:(o ile tego nie robisz)
- mierz temp, rób wykresy, obserwuj sluz, szyjke macicy
- ZNAJDŹ NORMALNEGO LEKARZA, KTÓRY WIE CO ROBI!!
- zrób na własną ręka, ale lepiej na zlecenie lekarza, badania hormonalne w 1-3 dniu cyklu, później 11-13 dzień cyklu i ok 22 dnia cyklu. i w połowie cyklu USG dopochwowe. wtedy będzie jakis obraz twoich ewntualnych problemów z jajeczkowaniem/2 fazą cyklu.
jak będziesz zainteresowana, to mogę dac ci rozpiską badań hormonalnych, którą ja dostałam w klinice leczenia niepłodności.
- niech maz jeszcze raz pójdzie na badanie nasienia. i w zalezności od wyników: sex do upadłego, albo dalsza diagnostyka przeplatana sexem:laugh2:

na początek tyle. w zaleznosci jak wyjdą twoja hormony, dalsze postępowanie i ewentualna diagnostyka

pozdrawiam
 
Dziękuję Ci Elżbietko za wskazówki,z tym specjslistą to u nas jak na lekarstwo,jestem z puław tak więc najbliższa klinika w lublinie:sorry2: to chyba najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.Badania hormonalne miałam robione w 7-10dc(FSH,LH,PRL) natomiast progesteron w 20-23dc.Clo brałam raz i miałam usg przed podaniem pregnylu ale bez rezultatu.
Dodam,że po ostatniej wizycie moj gin nakreślił mi dalszy tok działania a mianowicie jeszcze max dwa cykle z clo i pregnylem a potem doktorek chce sprawdzić drożność jajowodów(o zgrozo):-(
Czy to jest dobry kierunek....?
jeśli mozesz Elżbietko to prześlij mi tą rozpiskę badań hormonalnych:-)

dziękuje za odpowiedzi bo już gubię się w tym wszystkim,
pozdrawiam
 
napisze ci po południu, bo teraz musze nakarmic dziecia i siebie:blink:

co do nakreslonego olanu: ja dalej nie wiem czy u ciebie rosną i dojrzewają pęcherzyki?? pękają??
ja to szczerze mówiąc trochę "boję" się clo i tak od razy bez badań nie brałabym go.
 
to bylo tak::blink:
w 6dc zaczęlam brać clo na wzrost pęcherzyków(przez 5 dni po jednej) a w 12dc mialam usg po którym wyszło endometrium 8,4 mm,j.lewy(distA55,0mm, distB33,1mm; distC18,3mm) j.prawy(distA43,0mm distA21,5mm distB 28,8mm) następnie w 13dc dostałam w pupę pregnyl(5000j) no i od następnego dnia staranka przez 3 dni.Czy pęcherzyk pękł tego nie wiem bo usg nie było.Ale wiesz co Elżbietko było w tym coś dziwnego(może to zbieg okoliczności),bo następnego dnia po zastrzyku obudziłam się z bólem pęcherza no i w ruch poszedł furaginum.Niestety ale prawie od dziecka borykam się z zapaleniem pęcherza a w przeciągu ostatniego roku atakuje mnie dosyć często.

Wracając do mojej owulki to kupiłam sobie testy owulacyjne nie wiem czy pomogą ale... wczoraj w 12dc(cykle mam regularne 28-29 dni)zrobiłam sobie ten test i kreska testowa wyszła mi bledsza od kontrolnej czyli że zbliża się ten dzień(ale jak wiesz zero sexiku w tym miesiącu):-(,i mam zamiar je wypróbować za miesiąc.:rofl2:
Tak właściwie to ja nigdy nie uslyszałam żadnej diagnozy,muszę się przyznać że ja tego doktorka to na początku w ogole nie rozumiałam:-Dhehe,dopiero tu na forum dowiedziałam się więcej niż od gina.:-)za co jestem bardzo wdzięczna

Elżbietko,jakie badania wskazują na to aby brać clo i jakie sa skutki złego doboru leku?
pozdrawiam
 
reklama
sylwio, najpierw trzeba sie dowiedziec czy masz owulacje czy nie. bo moze nasz i nei trzeba waszerowac się CLO, tylko np wspomóc drugą faze. no a jesli nie masz owu, do dlaczego nei masz. ja np nie miałam bo miałam wysoki poziom prolaktyny, która blokuje owualcję.
zaraz poszukam rozpiski badań

już mam rozpiske

1-3 dzień cyklu:
FSH
LH
Testosteron
+ ewent:
Estardiol (E2)

11-13 dzień cyklu:
Estradiol (E2)
Prolaktyna
Prolaktyna Z obciażeniem Metaclopramidem (na początku można sobie odpuscic to badanie)
LH
+ USG dopochwowe

21-22 dzień cyklu:
Progesteron
Prolaktyna

oprócz tego ,niezależnie od dnia cyklu:
TSH
T3
T4

UWAGA!
badanie prolaktyny musi być robione na czczo, można wypić ewentualnei max 1/2 szkl niegazowanej wody. warto być wyspanym i wstac min 2 godz przed wykoananiem badania. no i nie nie stresowac sie, bo to podnosi poziom PRL.
 
Do góry