reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co robicie dzis na obiad...

reklama
ja robię najczęściej na deser ;-):tak:

Wolfia a jaką śmietanką polewasz słodką 12% czy 30% ??? i jak posypujesz cukrem waniliowym :confused: mieszasz cukier ze śmietankę :confused::sorry2: bo ja ze śmietanką jeszcze nie robiłam ;-) i jak ten ryż zapiekasz to ile czasu i kiedy polewasz śmietanką jak wystygnie ;-):-D :confused:

A ja przeważnie na obiad, bo mój mąż nie przepada za mięsem. Kiedyś przez długi czas w ogóle nie jadł:-p A śmietaną polewam, jak już wyłożę zapiekankę na talerz. Dzisiaj miałam 18%. Dosypałam zwykłego cukru, bo była zbyt kwaśna i trochę cukru waniliowego dla smaku:tak: Ugotowany ryż z surowymi jabłkami zapiekam 15-20 min. w 180*C. Smacznego Gosiu;-)
 
o fasolke po bretonsku ostatni raz jadlam o rany jak bylam malutka z rodzicami pod namiotem.
kurcze trudno to sie robi taka dobra bym zjadla- tylko skad mam wiedziec czy mi wyjdzie smaczna taka jak z dziecinstwa.
ja lubie czasem tego typu dania jak fasolka leczo.

na sobote u mamy juz mamowilam sobie knedle:-p:tak::-)
 
Ja fasolki Milence nie dawałam jak robiłam ostatnio, jakoś się bałam że jej zaszkodzi :baffled: Ostatnio obiady na szybko i z byle czego - dzisiaj racuchy z jabłkami....
 
reklama
Do góry