reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
Dzięki Aniu za dodanie otuchy i odpowiedz :) W sumie, to masz racje. Może faktycznie warto zaufać lekarzowi.
Bardzo mi przykro z powodu dziecka. Nie potrafię sobie chyba nawet wyobrazić jak bardzo bolała Cię starta dzieciątka, skoro mnie bolała bardzo starta moich kruszynek. Mam ostry schiz, że coś ze mną jest jednak nie tak... Pierwsza ciąża i od razu niepowodzenie...
 
reklama
Kropka87 bardzo mi przykro z powodu Twojej straty;( nawet nie wiem co powiedzieć, nigdy nie byłam w takiej sytuacji i trudno mi sobie wyobrazić jak cierpisz;( ale wierzmy że wszystko będzie dobrze.
Ja też się staram o dzieciątko od jakiegoś czasu. Mam długie nieregularne cykle i czasami plamienia przed.
Byłam u lekarza od 30 dc kazał brać duphason ( w 30dc do niego poszłam) brać tydzień i odstawić. Na forum wyczytałam że nie można odstawiać jak się jest w ciąży. Dzisiaj jest 37 dc i wziełam ostatnią tabletkę. Kupiłam test ciążowy i nie wiem czy czekać te 10 dni czy robić test teraz i w razie pozytywnego kontaktować się z lekarzem.
Lekarz powiedział, że owulacja w tym cyklu na pewno była.
Ok 16 dc miałam płodny śluz, od 17 dc lepki kleisty.
Od 21 dc do 23 dc miałam brązowe plamienie. ( 2 miesiące temu też miałam i łudziłam się że to implementacja ale @ przyszła)
Czy to plamienie mogło mieć związek z owulacją, czy była ona wcześniej jak był płodny śluz?
Boli mnie brzuch jak na okres i pewnie go dostane, ale zawsze tli się we mnie nadzieja ze może nie.
Czy moge odstawić teraz duphaston?
Dzięki dziewczyny za pomoc;)
 
Polinka najpierw zrob test a pozniej jak neg to odstaw dupka ja ogolnie polecam robienie bety zamiast testu bo czesto im sie zdaza klamac albo moze byc za szybko naa niego ,niewolno odstawiac progesteronu jak nie masz pewnosci ze nie ma fasolki!!!&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Kropka takie schizy ma chyba każda kobieta tracąca dziecko. A czemu tak się stało, a co mogłam zrobić, a dlaczego o tym nie pomyślałam itp. Ale ta faza minie. To że straciłaś pierwszą ciążę nie znaczy że za każdym razem będą problemy. W Polsce co roku odnotowuje się 20 tys. poronień. Ja mam kumpelę po dwóch, zachodziła bez problemu, roniła za każdym razem w 8 tc. Trzecia ciąża się udała, ma ślicznego zdrowego bobaska. Niestety choć te słowa są trudne, ale widać tak po prostu musiało być. Nie mamy na to wpływu. Widać Bóg potrzebuje takich małych aniołków w niebie bardziej niż my tutaj na ziemi. Nie łam się, działaj, wszystko się na pewno ułoży
 
Witajcie dziewczyny.
Mam do was pytanie.
Od 1,5 roku staramy się o drugie dziecko, niestety bezskutecznie. Moja pani ginekolog zleciła mi badania hormonalne TSH i progesteron. TSH jest w normie, okazało się że mam za niski progesteron więc od 3 miesięcy biorę luteinę dopochwowo 3 razy dziennie od 18 do 25 dnia cyklu. Po luteinie cykle skróciły mi się do 28 dni. Miałam nadzieję, że luteina mi pomoże ale dzidzi na razie nie ma. Mam zamiar zmienić lekarza bo moja gin twierdzi, że luteinę mam brać jeszcze kilka miesięcy i wtedy pomyślimy co dalej. A ja martwię się, że może mam problemy z owulacją bo nigdy nie czuję, że ją mam. Przed wizyta u nowego lekarza chcę zrobić wszystkie badania, żeby na wizytę iść z wynikami. Stąd moje pytanie jakie badania hormonalne miałyście robione i w którym dniu cyklu. Z góry dziękuje za odpowiedź.
 
madzia ja bym sie skonsultowala jeszcze z kims innym bo sama luteina nie rozwiaze problemu.. tez dostalam luteine SAMĄ na samiutkim poczatku jak bylam zielona w leczeniu i co? guzik dala, dopiero wspomaganie owulacji...
 
Dzień Dobry:) Melduję się po wizycie u ginki...Pokazałam jej wyniki męża, stwierdziła, ze jeszca szału nie ma, ale za wcesnie i eby jeszcze raz powtorzyć badania za 2 miesiace...muszę tymczasem zapisać meza do urologa...Ja tymczasem dostałam skierowanie na badania hormonalne...w poniedzialek idę na pierwsza część, a w 1-5 dc na drugą....tymcxasem jestem w 13 dc i w trakcie owulacji, wiec się dalej staramy,ale bez specjalnej spinki...nie mierzę temperatury, normalnie żyjemy i czekamy co przyniesie czas...
Zastanawiam się tylko, bo moja gin powiedziala ze po badaniach zastanowimy się nad sprawdzaniem drożności jajowodów....nie za szybko taka decyzja??:crazy:
 
ikasia, jak ci proponuja droznosc to idz ;p mi pomoglo :) a moze tu pies pogrzebany? wydaje mi sie ze przy leczeniu nieplodnosci to wlasnie powinno sie zaczynac od takich rzeczy i badan hormonow.... zanim zacznie sie faszerowac kobiete lekami...
 
reklama
Przychylam się do tego co powiedziała błonka , gdybym nie miała zrobionej drożności HSG to na nic byłoby faszerowanie się hormonami , podczas badania porozrywali mi zrosty, któr blokowały jajowody. I po 5m-cach efekty są ;)
 
Do góry