reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
adolfina a może Ty idź betkę zrobić ?!?

Kurcze ja bym się bała tak z tym dupkiem kombinować żeby przerywać. Ktoś tu pisał kiedyś że całkiem prawdopodobne że przez to stracił fasolinkę.
 
reklama
adolfina a może Ty idź betkę zrobić ?!?

Kurcze ja bym się bała tak z tym dupkiem kombinować żeby przerywać. Ktoś tu pisał kiedyś że całkiem prawdopodobne że przez to stracił fasolinkę.
no własnie , tez o tym czytałam , ale i mój i Dzastiny lekarz mówił zeby przerwac to chyba wiedzą co mówią
 
Ostatnia edycja:
dziewczynki dziś miałam usg, widać było ciałko żółte w prawym jajniku ;-) więc jest krok do przodu. Teraz pozostało nam tylko czekać czy będzie @ , czy nie będzie i testować

Ale zaświeciła się mała iskiereczka nadziei, clo jednak troszkę pomógł ruszyć się mojemu organizmowi
 
dziewczynki dziś miałam usg, widać było ciałko żółte w prawym jajniku ;-) więc jest krok do przodu. Teraz pozostało nam tylko czekać czy będzie @ , czy nie będzie i testować

Ale zaświeciła się mała iskiereczka nadziei, clo jednak troszkę pomógł ruszyć się mojemu organizmowi

czyli Clo działa &&&&& i czekamy na II , duzo cierpliwości zycze
 
no własnie , tez o tym czytałam , ale i mój i Dzastiny lekarz mówił zeby przerwac to chyba wiedzą co mówią

Niby tak, ale ja jakoś od smego początku nie mogłam pojąć jak tabletki na wywołanie @ mogą podtrzymywać też ciążę. Dlatego pilnuję jak nie wiem co żeby brać wszystkie dawki.

dziewczynki dziś miałam usg, widać było ciałko żółte w prawym jajniku ;-) więc jest krok do przodu. Teraz pozostało nam tylko czekać czy będzie @ , czy nie będzie i testować

Ale zaświeciła się mała iskiereczka nadziei, clo jednak troszkę pomógł ruszyć się mojemu organizmowi

No to super :-) teraz tylko czekać...ja trzymam &&&
 
kochane duphaston to inaczej progesteron kobiecy, który jest nie zbędny do podtrzymania ciązy... ja też tego pojąc nie mogłam, jak to się dzieję itd...ale! Jeśli kobieta zachodzi w ciążę biorąc duphaston lub luteinę, odpowiednia dawka podtrzymuję ciążę..i..jeśli płód jest silny to 7 dniowa przerwa nie wywoła miesiączki a przy tym poronienia. inaczej jest jeśli kobieta bierze np. 3 miesiące lek bez przerwy i robi gwałtowną przerwę...wtedy poziom progesteronu spada i wywołuję @. więc spokojnie, 7 dniowa przerwa nie wpłynie źle dla płodu tak wczesnego, ponieważ dodatkowo kobieta sama wytwarza progesteron który jak juz pisałam wcześniej pomaga fasolce. Ja biorę duphaston po to by zapobiegac torbiela i wyregulowac cykl..a przy okazji podtrzymac płód w razie gdyby udało mi sie zajś w ciąże...
jeśli lekarz przepisuję lek trzeba pamiętac o regóralnym dawkowaniu..i stosowa się do jego zaleceń. Pozdrawiam:)
 
Ja dzis po pierwszym dniu bez Dupka i powiem wam, ze czuje sie rewelacyjnie, żadnych mdłości, niesmaku w buzi, kurcze to prawdziwy dupek... narobił mi tylko nadziei, no ale ważne ze dobrze sie czuje bo myślałam ze to jakaś gryba żoładkowa czy inna infekcja
i do tego zaczyna bolec podbrzusze na @ :-((
 
Ja dzis po pierwszym dniu bez Dupka i powiem wam, ze czuje sie rewelacyjnie, żadnych mdłości, niesmaku w buzi, kurcze to prawdziwy dupek... narobił mi tylko nadziei, no ale ważne ze dobrze sie czuje bo myślałam ze to jakaś gryba żoładkowa czy inna infekcja
i do tego zaczyna bolec podbrzusze na @ :-((

Ojoj trzymam kciuki żeby nie przyszła.

Mnie też kręci w jelitach... czasami w żołądku ale o dziwo cyce mnie nie bolą...wogóle nic, zero!!!
Ale narobiłam se kłopotu... w któryś dzień nie pamiętam który łykłam 2 razy duphaston a powinnam raz dziennie. Dziś powinnam wziąść szóstą tabletkę a biorę siódmą... a mam brać 10 dni. I przez to że łykłam dwie wychodzi na to że powinnam przewać w 9 dniu. Bo to będzie 10 tabletka.. Co robić? Poradzcie? łyknąć 11 tabletek tak aby było 10 dni czy 10 tabletek i w 9 dniu wziąść ostatnią? Ale nakręciłam... mam nadzieję że zrozumiecie:) a no i chyba nic mi się nie stanie nie? nie wiem jak ja to zrobiłam, a najśmieszniejsze że nadal nie pamiętam kiedy łykłam dwie tabletki? skleroza normalnie!!!
 
hm ja bym chyba patrzyła na dzien cyklu czyli do tego dnia co kazł, tak mi sie wydaje .. wziełaś wieksza dawke ale wszedzie raczej piszą w dawkowaniu nie dawkami a przedziałem dni w cyklu . Ja zrobiłam lepszy numer mialam jesc do 25dc a pomieszłam cos dni i zjadłam jeszcze 26 dc, u mnie z liczeniem to zawsze problemy , nawet mam swój FF a i tak ciagle coś
 
reklama
Do góry