reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

No właśnie oni tak do końca sami nie wiedzą co nam przepisać jedni mówią jedno drudzy drugie a tak naprawdę nie ma żadnych badań na ciężarnych z takimi lekami. Chociaż dziewczyny biorą chemię i też rodzą się
zdrowe
Badan nie ma, ale od lat kobiety braly te leki, bo przeciez jakos musialy dawac rade to nie jest miesiac tylko 9 i rodzily zdrowe maluszki, a co z kobietami które chorują na ciężkie choroby psychiczne np. schizofrenia bez leków ani rusz.
 
reklama
Badan nie ma, ale od lat kobiety braly te leki, bo przeciez jakos musialy dawac rade to nie jest miesiac tylko 9 i rodzily zdrowe maluszki, a co z kobietami które chorują na ciężkie choroby psychiczne np. schizofrenia bez leków ani rusz.
No dlatego piszę że ile lekarzy tyle opinii bo sami do końca nie wiedzą co i jak :) No są różne ciężkie choroby nawet nie psychiczne i też muszą dziewczyny brać leki na stałe przez cały okres ciazy.
 
Droga Reese nie mialam nic zlego na mysli...chcialam tylko uprzedzic ze nie jestem odpowiedzialna za praktyki u innych lekarzy i szpitalach. W trakcie tej ciazy bylam badana przez 6 lekarzy. Kazdy mowil co innego. Teraz wiem w ktorym szpitalu bede rodzic i musialam przyjąć sposób leczenia i podejscie do cesarki i nerwicy przez ordynatora. Bardzo fajnie ze masz empatycznego ginekologa. Moj wlsnie wyjechal na narty i ma mnie w dupie. Jestem w 40 tc. Musialam sie pogodzic ze nie mam co liczyc na cc. Ale teraz pomyslalam sobie ze kto wie czy bardziej stresowalaby mnie sytuacja kiedy podaja znieczulenie i nie czuje nóg...nie znam tego uczucia, a kolatanie serca, wysoki puls, cisnienie, milion mysli na minute, oblewanie potem, rumień od szyji pod czoło, dusznosci ...hmm przeciez wiem ze to nerwica. Nie jestem tutaj zeby urazic kogokolwiek. Szanuje każda z Was. Kazda noc to dla mnie czuwanie czy to bedzie dzis? W tym momencie JA stalam sie malo istotna. Najważniejsze dla mnie jest ten obywatel w brzuchu. A musze sie Wam przyznac ze kiedy nerwica sie nasilala mialam wrazenie ze bardziej jestem skupiona na sobie.


wiem wiem, nie mam Ci absolutnie za złe :)

Bardzo pechowo z tym Twoim lekarzem, mnie stresuje każda perspektywa, czy to sn czy cc. Pocieszam się tylko tym, że podadzą mi coś na uspokojenie przed cc i jakoś przeżyję....

Trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie.
 
wiem wiem, nie mam Ci absolutnie za złe :)

Bardzo pechowo z tym Twoim lekarzem, mnie stresuje każda perspektywa, czy to sn czy cc. Pocieszam się tylko tym, że podadzą mi coś na uspokojenie przed cc i jakoś przeżyję....

Trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie.
Ja bylam prywatnie u tego ordynatora, pokazuje teczke zaswiadczen, opowiadam historie życia a on mina jakby znudzony...i w koncu wypaliłam ze "Panie doktorze chodzi ni tylko o jedno. Jak wpadne w panike proszę wstrzyknac mi cos na uspokojenie i przeciwbólowego. A on tak na mnie...dolargan... patrze w chacienw ksiazeczke zdrowia starszego tez mialam to podane...i było fajnie, kolorowo i motyle latały
 
Dziewczyny dzisiejsza noc była koszmarem mimo tabletek było jeszcze gorzej :( całą noc nie przespana dopiero zasnęłam gdy zaczelo switac. Teraz po przebudzeniu ciagle płacze :(
 
Ja codziennie, od poltora miesiaca jestem wybudzana zimnymi potami, lękami i ogolnie czuje sie spieta. Spie dobrze, a rano zaczyna sie kosmos. Potem caly dzien walcze ze swiatem i ide znowu spac. Tak mi sie kojarzy wlasnie 2 trymestr ciazy...staram sie walczyc z myslami i jest to bardzo wykanczajace
 
To ja mam na odwrót w dzień wszystko ładnie a jak przychodzi do spania to od czterech dni jakbym była opętana budzę się co 5 min na bezdechu z atakiem :(
 
Ja wciaz studiuje i ogarniam to ze jak mnie budza od rana takie symptomy ze strony ciala to musze olewac i probowac spac dalej. Caly czas czujesz ze Twoje cialo walczy z Toba ale trzeba to przyjmowac jako cos normalnego, inaczej widze ze sie popada w paranoje i krag sie napedza. Wiem co czujesz, bo dokladnie to samo mialam jakis czas temu z tymi nockami. W ciagu dnia staram sie bardzo zmeczyc, isc spac jak jestem wykonczona, a przed snem Radio Plus:-d
 
reklama
Oj dziewczynki nerwiczki moje. Widzę że każda z nas przechodzi tą ciążę jak na huśtawce. Są dni że jest ok( nie pisze że jest pięknie i kolorowo , bo u mnie aż tak dobrze nie ma, przynajmniej na razie)a innym razem gdy huśtawka idzie na dół to same wiecie.:-( :(
Ten cholerny lęk i to wszystko co jest z nim związane. A kysz kysz ;-) ;)
Psychoterapia bardzo dobry pomysł. Raz byłam ale że tak powiem nie nadawalysmy z psycholog na tych samych falach i już więcej nie poszłam. Spróbuję znowu ale jak się ogarnę po porodzie. . .
 
Do góry