reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki rodzące w 2012 roku

reklama
Ten lump co pisałam jest na Chrobrego 34 koło salonu urody
Dla samych dzieciaczków jeszcze są fajne i tanie ciuszki na wagę w budynku Hotelu Śródmiejskiego na ulicy Kupieckiej :)

Manta czy jak pójdę się zapytać do szpitala jak wygląda poród rodzinny i zapytam się o ceny to odpowiedzą mi bez problemu??? Pytam Ciebie bezpośrednio bo Ty jesteś chyba najbardziej na bieżąco :p:p

Pozdrówka :*

Poród rodzinny jest bezpłatny. Twój mąż/partner może Ci towarzyszyć przez cały poród. W momencie, gdy urodzisz, to musi on opuścic box/pokój na czas rodzenia łożyska i szycia krocza. Potem bez problemów może do Ciebie wrócić. Natomiast jeśli będzie konieczne cesarskie cięcie, to tutaj nie ma możliwości, żebyście byli razem. Cesarka jest zabiegiem chirurgicznym i na sali może znajdować się oprócz Ciebie jedynie personel szpitala.
Jeśli nie chcesz rodzić w boxach, to możesz wynająć pokój jednoosobowy do porodu - koszt 150 zł. Pod warunkiem oczywiście, że żaden nie będzie w tym czasie zajęty - wtedy nie masz wyjścia i zostaje Ci poród w boxie.
Od Pani Reginy (prowadzącej zajęcia w przyszpitalnej szkole rodzenia) wiem, że w sytuacji, gdy wszystkie 3 boxy porodowe są zajęte, rodzące umieszczane są w pokojach jednoosobowych i to od nich już zależy, czy przy wyjściu ze szpitala zapłacą za taki poród.
Po porodzie masz do wyboru sale wieloosobowe lub prywatne jednoosobowe (koszt 250 lub 300 zł za cały pobyt). I tu sytuacja podobna - jeśli nie ma wolnych prywatnych, zostaniesz umieszczona w sali wieloosobowej. Jak zwolni się miejsce, to możesz poprosić o przeniesienie. Dodam, że w prywatnych nie ma oddzielnej toalety, więc różnią się od wieloosobowych jedynie tym, że tu jesteś sama z dzieciaczkiem i nikt Ci nie przeszkadza.

Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to chętnie odpowiem.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Poród rodzinny jest bezpłatny. Twój mąż/partner może Ci towarzyszyć przez cały poród. W momencie, gdy urodzisz, to musi on opuścic box/pokój na czas rodzenia łożyska i szycia krocza. Potem bez problemów może do Ciebie wrócić. Natomiast jeśli będzie konieczne cesarskie cięcie, to tutaj nie ma możliwości, żebyście byli razem. Cesarka jest zabiegiem chirurgicznym i na sali może znajdować się oprócz Ciebie jedynie personel szpitala.
Jeśli nie chcesz rodzić w boxach, to możesz wynająć pokój jednoosobowy do porodu - koszt 150 zł. Pod warunkiem oczywiście, że żaden nie będzie w tym czasie zajęty - wtedy nie masz wyjścia i zostaje Ci poród w boxie.
Od Pani Reginy (prowadzącej zajęcia w przyszpitalnej szkole rodzenia) wiem, że w sytuacji, gdy wszystkie 3 boxy porodowe są zajęte, rodzące umieszczane są w pokojach jednoosobowych i to od nich już zależy, czy przy wyjściu ze szpitala zapłacą za taki poród.
Po porodzie masz do wyboru sale wieloosobowe lub prywatne jednoosobowe (koszt 250 lub 300 zł za cały pobyt). I tu sytuacja podobna - jeśli nie ma wolnych prywatnych, zostaniesz umieszczona w sali wieloosobowej. Jak zwolni się miejsce, to możesz poprosić o przeniesienie. Dodam, że w prywatnych nie ma oddzielnej toalety, więc różnią się od wieloosobowych jedynie tym, że tu jesteś sama z dzieciaczkiem i nikt Ci nie przeszkadza.

Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to chętnie odpowiem.
Pozdrawiam


Super dzięki za informację :) Właśnie chciałam się dowiedzieć czy w boxach może siedzieć ten mój nieszczęsny chłop :p:p
Wielkie dzięki :***

Pozdrówka :*
 
Dodaję jeszcze listę rzeczy, które należy zabrać ze sobą jadąc do szpitala. Listę dostałyśmy od Pani Reginy podczas zajęć w szkole rodzenia:

1) Karta ciąży, oryginalny wynik grupy krwi, książeczka ubezpieczeniowa (z pieczątką ważną przez miesiąc), dowód osobisty
2) Szlafrok, kapcie, klapki pod prysznic, koszula głęboko rozpinana z przodu, przybory toaletowe, ręcznik
3) Stanik laktacyjny, majtki siatkowe jednorazowe (3 pary), wkładki laktacyjne
4) Jednorazowe podkłady na łóżko (3 sztuki)
5) Płyn do higieny intymnej o neutralnym ph lub szare mydło
6) Woda niegazowana do picia (dobra jest mała butelka z "dzióbkiem"), czekolada
7) W automacie należy zakupić fartuch ochronny oraz ochraniacze na obuwie - dla tatusia
8) Aparat fotograficzny

Dla dzieciaczka nie zabieramy niczego - ciuszki, pieluszki, kosmetyki itp. gwarantuje szpital. Jedynie przy wyjściu tatuś musi zabrać ciuszki do przebrania oraz obowiązkowo fotelik/nosidełko.
 
to ja wkleję tutaj listę, którą napisała mi miła dziewczyna w innym wątku (niedawno rodziła):-)
troszkę bardziej szczegółowa ...

cytuję (mam nadzieję, że się nie obrazi):

"Do szpitala na przyjęcie: dokumenty ubezpieczenia, dowód osobisty
Dla ciebie:
-Szlafrok,
-koszule/ pizame do porodu mozesz wziąć szpitalną albo swoja jak wolisz (szpitalne często poniszczone),
-kapcie,
-laczki pod prysznic,
-ręcznik,
-papierowe ręczniki,
-kubek,
-sztućce
- majtki poporodowe
- przybory toaletowe (pasta, szczoteczka itd)
- do porodu tubka mleczka w płynie i woda
- woda niegazowana po porodzie

dla dziecka:
- smoczek
- chusteczki nawilżane
- niedrapki
- rożek jak masz
- ubranka jeśli chcesz mieć swoje

Dla dziecka w szpitalu są ubranka, pieluchy, chusteczki, krem na odparzenia, smoczek dostajesz w paczkach w pokoju ale są to próbki.
Szpital zapewni taż wkłady poporodowe dla Ciebie. "

bardziej szczegółowa jak widać... co prawda tatus został pominięty, ale tatusiowie sobie poradzą:p... połączenie tych 2 list daje nam w 100% dobrze spakowaną torbę - tak myślę (moja juz spakowana) :-)))

co do dokumentów typu: krew, mocz itd... ja biorę teczkę z wszystkimi badaniami z okresu ciąży... tak zeby niczego nie zabrakło i nie pominięto:-)


co do podkładów na łóżko... przeważnie dziewczyny kupują firmy "seni", ale jak byłam ostatnio w tesco to kupiłam 10 sztuk podkładów do przewijania dla dziecka (90 cm na 60 cm za 10 zł! paczka) firma Happy (fioletowe opakowanie)..jest to dokładnie to samo co te podkłady na łóżko firmy Seni tylko tańsze i ma przyjemny rybkowy wzorek, nawet wymiary te same do dostania:-)))... Nie lubię przepłacać więc...;-)) a niewykorzystane przydadzą się zawsze do dziecka:-)))
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny:) dzięki za listy rzeczy do szpitala, ja powoli zaczynam kompletować sobie te rzeczy:) a powiedzcie czy też w III trymestrze macie taką zadyszkę? ja się ciągle czuję jakbym wchodziła pod górę, każda, nawet mała czynność strasznie mnie męczy. Ogólnie jestem coraz bardziej zmęczona - dziś przespałam całe popołudnie:) pozdrawiam
 
hej dziewczyny:) dzięki za listy rzeczy do szpitala, ja powoli zaczynam kompletować sobie te rzeczy:) a powiedzcie czy też w III trymestrze macie taką zadyszkę? ja się ciągle czuję jakbym wchodziła pod górę, każda, nawet mała czynność strasznie mnie męczy. Ogólnie jestem coraz bardziej zmęczona - dziś przespałam całe popołudnie:) pozdrawiam


Ja od początku ciąży mam problem z wchodzeniem po schodach i staniem. Np jak miałam stać dłuższa chwilę na przystanku to jakbym miała zemdleć zaraz :/ Za to jak chodzę to mnie nikt nie może dogonić :p:p chodzę szybko bo wtedy nie boli mnie kość ogonowa... no i też mam mały brzuchol jak na 24 tc więc mogę sobie pozwolić. Zobacze jak to będzie za miesiąc... JUZ SIE BOJĘ :szok::szok:
 
reklama
Do góry