reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Verita dzięki, coraz bardziej skłaniam się ku tej cesarce.

Dziewczyny super,że wszystko dobrze na wizycie :-).

Lilith Ty już niedługo utulisz swoje maleństwo- zazdroszczę Ci :-).
 
reklama
Cześć dziewczyny, moze któraś z Was rodzi juz po raz kolejny i macie troszke doświadczenia, moglibyście mi podpowiedzieć co mi będzie potrzebne do szpitala dla mnie, bo dla dziecka to mniej wiecej wiem :-) wiem ze sa jakieś maty na łóżko poporodowe i podpaski i specjalne majtki, gdzie to wszystko kupic wilkinson czy booths? macie jakieś sprawdzone?
 
Dziewczyny mam do was takie pytanko. Jestem w 23 tygodniu. Od paru dni zauważyłam, że twardnieje mi brzuszek nad pępkiem szczególnie jak chodzę i już pod koniec dnia. Malutka jest w dole brzucha wiem bo czuje tam kopniaczki i słucham serduszka , jest pod pępkiem. Natomiast okolice, ktore mi twardnieja to sporo nad pępkiem. Nic mnie nie boli, nie mam żadnych upław, plamień itp. Czy to mogą być te skurcze ? czy ze zmęczenia ? Czy to niebezpieczne ? Położną mam dopiero 22 lipca. Zresztą ona raz na poczatku zapytała czy biorę jakieś witaminy i tyle. Zadnych nakazów na folik magnez .... nic . Biorę oczywiście sama caly zestaw dla mam Vita-min plus mama tam niby wszystko jest. Ale zastanawiam sie czy nie brac jeszcze magnezu olimpu dla mam. moze mi zaszkodzic ? Jak to wyglada u was czy polozne daja wam magnez dodatkowo ? czy macie tez takie twardnienie brzuszka ?
 
Znalazłam artykuł na ten temat mam nadzieje ze Ci pomoże:-)

Dlaczego w ciąży może twardnieć brzuch? Czy skurcze wywołujące twardnienie brzucha są groźne? Przeczytaj wskazówki położnej.

Pytanie z forum mamazone.pl:

Jestem w 32. tygodniu ciąży. Dotychczas zauważałam twardość brzucha po aktywnym dniu, ale ustępowała ona po odpoczynku. Nie towarzyszyły temy żadne inne dolegliwości. Dwa dni temu jednak pojawiło się inne twardnienie - zauważyłam je, leżąc wieczorem w łóżku. Najpierw pojawia się w dole brzucha uczucie podobne do lekkiego bólu miesiączkowego, potem promieniuje wyżej i brzuch robi się twardy jak kamień. Trwa to kilkanaście sekund, ale wczoraj naliczyłam takich twardnień ok. 10 i to co dwie minuty.

Czy to skurcze Braxtona-Hicksa, czy coś innego? Czy powinnam skontaktować się z lekarzem? Nina

Zadaj pytanie położnej na forum eksperckim mamazone.pl.

Na pytanie odpowiada Barbara Pilucik, położna z infolinii poloznaradzi.pl:

Opisane przez ciebie twardnienie brzucha to prawdopodobnie typ fizjologicznej czynności skurczowej macicy związanej z ciążą, czyli tzw. skurcze Braxtona-Hicksa. Nie powodują one dużej bolesności, tylko napięcie w dole i twardnienie w górze brzucha. Często pobudzamy je same, głaszcząc się wieczorem po brzuchu. Poza tym wieczorem jesteśmy bardziej wyciszone i dlatego odczuwamy skurcze intensywniej.


Wspomnij o twardnieniu brzucha na kolejnej wizycie u lekarza, który oceni długość szyjki macicy - jeśli okaże się, że jest prawidłowa, powinno cię to uspokoić. Gdyby jednak skurcze nasiliły się znacznie i/lub pojawiło się plamienie z dróg rodnych, wtedy bezzwłocznie skontaktuj się ze swoim ginekologiem prowadzącym ciążę lub odwiedź szpital.
 
Poczekam spokojnie do wizyty u położnej. Ona chyba i tak nie oceni długości szyjki macicy bo tu chyba tego nie robią ale może da jakiś magnez czy coś ...Dzieki
 
Ja sama biore mg I nospe, na Co Ci decyzja poloznej Co do tego, skoro oni tu inaczej do tego podchodza? Moja lekarka wie I tyle. Niektore to nawet nie wiedza jak dziala ten mg I po Co go brac.. W zyciu bym sie nie zdala na sama polozna..
Ona dlugosci szyjki raczej nie oceni, to tylko na usg. Skurcze to sa na calej macicy, nie tylko na kawalku I w tym okresie juz mozesz miec :-)

Tynka jeszcze 2 tyg. Tez nie moge sie doczekac :-) szybko to przelecialo :-)
 
Ja tez mialam napinanie brzucha, najczesciej wieczorem i jak duzo chodzilam, stalam. Nie ma co sie dziwic, cialo w ciazy jest bardzo obciazone. Wystarczy wiecej odpoczynku i relaksu. Lilith ciesze sie, ze wszystko dobrze. Mowilam, zebys sie nie zamartwiala na zapas :-) teraz zostaje tylko czekac na maluszka:-)
 
W ciąży to się chyba już tak dzieję, że się martwimy czasem zupełnie niepotrzebnie.
Powiem Ci Karolina, że wolałam podejść w ten sposób do tego, nawet bardziej negatywnie i właśnie miło się rozczarować. Sam lekarz od scanu mówił, że różnie to bywa i nie może dać gwarancji, że przy 30% i tak coś nie wrośnie. Kazał się przygotować i się ogólnie nie przejmować, bo nie ma niczego z czym by sobie nie poradzili :-D
A tu prosze, teraz tylko wtorkowa wizyta z lekarką i psych plus ta konsultacja.

Verita a na tej konsultacji to co się dzieję?

Już sobie z lekarką załatwiłam, że mąż ma być przy znieczuleniu, jeszcze tylko musi mi potwierdzić, że nie będzie opóźnień, by mnie nie przesuwała.
Cc mam na jakąś 13 jak wyjdzie z kliniki a stawić się na 11.
Dalej jem żelazo w dawce 400mg.
Kończymy już remont i czekamy.
Córa rónież się cieszy, akurat tego dnia kończy szkołe więc zaczną się wakację :tak:
 
reklama
Dziewczyny, czy ktoras z Was rodzila w wodzie? Tak sobie zaczelam myslec bardzo na wyrost I zastanawiam die, jak to jest. Zadna z moich kolezanek nie rodzila w ten sposob, a ja biore ta opcje pod uwage. Macie jakies doswiadczeniA?
 
Do góry