reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Czesc laseczki :-)
Medio- oj wspolczuje, pewnie sie strachu najedliscie, ale ciesze sie ze juz dobrze. No i pogratulowac, jak Krzys tak chetnie do szkoly chodzi :-) oby mu tak zostalo he he.
Mamunia- co to bylo te CHB, bo mi z glowy wylecialo. A od kiedy najlepiej zaczac skladac papiery o te benefity. Wiem ze na te SSMG nie wczesniej niz 11 tyg przed terminem porodu, ale zeby to przyznali trzeba miec juz jakies benefity przyznane i o te wczesniejsze beneity mi chodzi. Bo formularz mi szwagierka zalatwila, ale nie wiem nawet czy sie na jakies kwalifikujemy, no i kiedy to zlozyc, zeby nie za wczesnie.
Junia- dziekuje za informacje, mam nadzieje ze zdarze wszystko zalatwic :happy:
Olinda- zalatwialas tu w Anglii jakies papiery z kosciola zeby w Polsce ochrzcic mala? Bo ja tez planuje, zeby malego ochrzcic w polsce, ale nie wiem czy kosciol nie potrzebuje w polsce jakiegos potwierdzenia, ze tu sie do kosciola chodzi, bo tak cos slyszalam.
Lucina-nie wiem czy juz ktos tu nie wklejal tego linku, tutaj jest sporo informacij, moze ci to cos pomoze, ale ja jakos ciemna ostatnio jestem i i tak o wszystko wole spyac, zeby mi lopatologicznie wytlumaczyc he he
http://dzieciak.co.uk/index.php?kat_id=8#Ciąża
tam nizej tez jest opis do tax benefit i inne
No to sie rozpisalam he he :-) to do pozniej
 
reklama
Matisek - to mnie zaskoczylas tym pytaniem ja tutaj nic nie zalatwialam w kosciele bo nigdy nie slyszalam ze trzeba takie zaswiadczenie ale Tajchi i Alex Wy chrzcilyscie w Polsce musialyscie miec jakies zaswiadczenie z tutejszego kosciola??????
 
Hej :-Ddzis mialam kolejna wizyte u poloznej i dostalam ta koperte z formularzem na Health in Pregnancy te 190f, ale jak ogladalam to to treba tam wpisac NIN, a ja go nie mam, nie poczytalam jeszcze dokladnie, ale moze ktoras z was mi powie co mam zrobic? Wogole czytalam, ze jesli nie mam jeszcze NIN a chce zlozyc wniosek o benefity to lepiej zlozyc to na meza i nie wpisywac mojego NIN-u i oni pomoga to zalatwic. Sama juz nie wiem, jakas ciemna w tej ciazy jestem. Moze ktos mi to wytlumaczyc?
Czesc Matisek jezeli niemasz NIN to zloz wniosek o WTC na meza a siebie wpisz jako osobe niepracujaca(chyba ze pracujesz) a wtedy oni sami wezwa cie na rozmowe o NIN, jezeli chodzi o child benefit to po porodzie zloz go na swoje nazwisko i wtedy bedziesz miala liczone lata w ktorych opiekowalas sie dzieckiem do emerytury. Jak juz urodzisz to do WTC dodajesz dzidzie i dastaniesz CTC a wtedy skladasz wniosek o becikowe. O WTC skladaj jak najwczesniej bo to troche trwa a widze ze ci jeszcze do porodu troszke zostalo wiec zdaza ci przyznac.
 
karolinka577, a powiedz mi coś na temat housing benefit i council tax benefit - ile trzeba zarabiać, żeby się załapać? nigdzie nie mogę tego znaleźć - jest tylko coś, że oszczędności nie mogą przekraczać 16tys.F, a o zarobkach nic :wściekła/y: dlatego nie wiem czy mam składać ... ale pewnie warto spróbować, najwyżej odmówią :happy:
Czesc lucin@ do housing benefit nie ma ustalonej kwoty zarobkow, wszystko zalezy od tego ile jest osob w rodzinie i w jakim sa wieku. Widze ze u was jest trzy osoby, wiec przypuszczam ze kwota ktora wam musi wystarczyc na zycie bedzie okolo £200 na tydzien, Council liczy to tak np.placisz za dom £1000 miesiecznie, czyli okolo £250 na tydzien, zarabiasz np £300 na tydzien, kwota na Zycie £200 wiec zostaje ci tylko £100, czyli oni doplacaja ci roznice czyli £150 na tydzien. Pamietaj ze do dochodu wliczaja wszystkie benefity.
Pozdrawiam
 
moje kochane na specjalne zyczenie... jeszcze raz wstawiam... moze tym razem mi sie uda i zobaczycie,,,,:-):-):-)
corcia ma juz 5 tygodni....
 
bernadetka, dziękuję za rady, pierwsze co, to musimy się wprowadzić do nowego domu, bo z councilu się nie odzywają na razie a termin porodu coraz bliżej a nie wyobrażam sobie mieszkać z dwójką małych dzieci i z mężem w 1 sypialni - tak jak teraz. Potem składam o benefity housingowe i zobaczymy, ale nie spodziewam się wiele, bo mi nie za bardzo wychodzi żeby coś dorzucili :no:

ale na jedno wychodzi, mamy CTC i WTC, więc już HB i CTB już nie, jakbyśmy nie mieli to pewnie by się hausingowe należało... damy radę :tak:
 
Matisek- no bernardetka Ci już wszystko ładnie wytłumaczyła:-), a Ona wie co mówi, więc nic nie muszę dodawać:-).
bernardetka- a tak skoro już mowa o housing benefitach to powiedz mi jak to jest, że dostawałam go jakis czas a jak mi sie skończył macierzyński i mąż poszedł do drugiej pracy, żeby nadal było tyle samo pieniążków to nie dosć, że zaraz po zgłoszeniu tego zabrali nam wszystko co dostawalismy, to jeszcze kazali oddać wszystko, co dostalismy od początku roku podatkowego, a było tego z 1500f. No myslałam, że się obalę, no ale jak mus to mus i oddalismy:wściekła/y:. Od tego czasu trzymam sie od nich z daleka i już nic od nich nie chcę.
 
reklama
Mamunia2 a powiedz ty mi czy powiedzialas ze ty nie pracujesz, bo jak wczesniej mowilam wliczaja wszystko do dochodu, moze sie pomylili co sie u nich czesto zdaza:wściekła/y:. Musialabym zobaczy decyzje zeby cos wiecej powiedziec na ten temat, bo jezeli wasz dochod sie nie zmienil to nie powinni wam zabierac.
 
Do góry