reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża ze stosunku przerywanego.

Moja koleżanka miała 10 lat stosunku przerywanego. Cały czas tylko to. Zero dzieci. Jak już w końcu chcieli mieć dziecko, to dziewczyna musiała udrożnić jajowody. Bez tego ciąży nie było.

Jestem zdania, że skoro stosunek przerywany działa, to coś u kogoś może nie działać.
my z mężem stosujemy stosunek przerywany od 10 lat. Żadnych wpadek. W ciążę zaszłam przy pierwszym cyklu stsran. Oczywiście nikomu nie zalecam tej metody jeśli ciąża byłaby dla kogoś katastrofą. My stosowaliśmy tą metodę bo gdyby zdarzyła się wpadka to nie byłoby tragedii. Jeśli rzeczywiście nie będziemy kategorycznie planować powiększenia rodziny wtedy pomyślę o tabletkach 😉
 
reklama
my z mężem stosujemy stosunek przerywany od 10 lat. Żadnych wpadek. W ciążę zaszłam przy pierwszym cyklu stsran. Oczywiście nikomu nie zalecam tej metody jeśli ciąża byłaby dla kogoś katastrofą. My stosowaliśmy tą metodę bo gdyby zdarzyła się wpadka to nie byłoby tragedii. Jeśli rzeczywiście nie będziemy kategorycznie planować powiększenia rodziny wtedy pomyślę o tabletkach 😉
Metoda stosunku przerywanego w jakimś stopniu sprawdzi się u par, gdzie kobieta ma regularne cykle i wie kiedy występuje owulacja. No ale to loteria i wszystko może się przesunąć i wpadka murowana. Jednym sie sprawdzi, drugim nie. Jeśli ktoś nie chce mieć dzieci, warto pomyśleć o antykoncepcji. U kobiet jak i u mezczyzn. Mamy 21wiek i mnóstwo metod zabezpieczajacych. 🙂
 
Metoda stosunku przerywanego w jakimś stopniu sprawdzi się u par, gdzie kobieta ma regularne cykle i wie kiedy występuje owulacja. No ale to loteria i wszystko może się przesunąć i wpadka murowana. Jednym sie sprawdzi, drugim nie. Jeśli ktoś nie chce mieć dzieci, warto pomyśleć o antykoncepcji. U kobiet jak i u mezczyzn. Mamy 21wiek i mnóstwo metod zabezpieczajacych. 🙂
tak o tym właśnie pisze, że jak jakaś para nie chce dzieci kategorycznie to nie polecam tej metody jednakże u nas się sprawdza. I nie mam regularnych cykli nie zwracam uwagę na dni płodne
 
Do góry