reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po ciąży biochemicznej

tak. Teraz w sobotę było 80, a wcześniej w tym tygodniu w środę 50. Czyli rozumiem, że jak cały czas rośnie, ale za wolno, to może to wskazywać na cp?
Tak. Nieprawidłowy wzrost bety jest sygnałem że to może być CP. Jeśli przy okazji wystąpią krwawienia/ból to już bardzo powazny sygnał. Pamiętaj też, że przy CP jeden przyrost może wynosić 200%, następny 30%, kolejny 150% i tak dalej, także to nie zawsze jest zbyt mały przyrost, mogą to też być mocne wahania (u mnie tak było)
 
Ostatnia edycja:
reklama
tak. Teraz w sobotę było 80, a wcześniej w tym tygodniu w środę 50. Czyli rozumiem, że jak cały czas rośnie, ale za wolno, to może to wskazywać na cp?
Tak, może wskazywać na cp.
Ale jest szansa, że było np w piątek ponad 100, ale doszło do poronienia i spadło do 80.
Także trzeba zrobić kolejna beta, aby zobaczyc co się dzieje.
 
Tak. Nieprawidłowy wzrost bety jest sygnałem że to może być CP. Jeśli przy okazji wystąpią krwawienia/ból to już bardzo powazny sygnał. Pamiętaj też, że przy CP jeden przyrost może wynosić 200%, następny 30%, kolejny 150% i tak dalej, także to nie zawsze jest zbyt mały przyrost, mogą to też być mocne wahania (u mnie tak było)

Napisałam do Ciebie na priv.
 
Hej, zdecydowałam się otworzyć ten wątek bo szukam pocieszenia? Kobiet które miały podobną sytuację i mogą podzielić się swoją historią i dać mi nadzieję🙏🥺
Jestem po poronieniu ciąży biochemicznej. Krwawiłam niecały tydzień. Na wizycie kontrolnej Lekarz powiedział, że najlepiej zaczekać do normalnej miesiączki i znów możemy się starać bo teraz już widać, że miałam od razu owulację. Tylko sprawa wygląda tak że doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia właśnie od razu po samym krwawieniu więc teoretycznie mogłam "trafić" w ten moment? 🙈😄 Łapie się każdej nadziei więc to może przekombinowana teoria😄
Podzielcie się własnym doświadczeniem potrzebuję tego🙏
U nas była ciąża po biochemicznej ale osobiście zaczekałam. Nie czułam się psychicznie gotowa na kolejną ciążę. Owulacje były jak w zegarku od razu po krwawieniu więc teoretycznie mogliśmy się starac. Zdecydowaliśmy się po pół roku i aktualnie młoda właśnie ucina sobie na mnie drzemkę :)
 
dla pewności zrób test innej firmy, a najlepiej betę, ale przecież to bardzo możliwe, że tak się właśnie stało i drugi raz jesteś w ciąży. Nie ma już bety z tamtej ciąży, więc jeśli potwierdzi się, że beta jest, to znaczy, że się udało. Gratuluję :)
Zrobiłam jeszcze kolejne dwa z innej firmy. Wiem że najpewniejsza jest beta z krwi ale zanim ją zrobię najpierw chciałam się jeszcze upewnić. Na jednym kreseczka jest delikatna na drugim mocniejsza. Za 4 dni powinnam dostać okres. Cała się trzęsę nie wiem czy bardziej ze szczęścia czy przerażenia🙈 oby tym razem się udało 🙏
 

Załączniki

  • IMG_20240820_161745.jpg
    IMG_20240820_161745.jpg
    922 KB · Wyświetleń: 32
Zrobiłam jeszcze kolejne dwa z innej firmy. Wiem że najpewniejsza jest beta z krwi ale zanim ją zrobię najpierw chciałam się jeszcze upewnić. Na jednym kreseczka jest delikatna na drugim mocniejsza. Za 4 dni powinnam dostać okres. Cała się trzęsę nie wiem czy bardziej ze szczęścia czy przerażenia🙈 oby tym razem się udało 🙏
a ten z delikatna kreska to jakiej firmy?
 
dla pewności zrób test innej firmy, a najlepiej betę, ale przecież to bardzo możliwe, że tak się właśnie stało i drugi raz jesteś w ciąży. Nie ma już bety z tamtej ciąży, więc jeśli potwierdzi się, że beta jest, to znaczy, że się udało. Gratuluję :)
Dzisiejszy test Czyli 3 dni po przewidywanym terminie miesiączki. Piękne dwie kreski. Zrobiłam jeszcze dwa testy i wychodzą wyraźne. Od razu umówiłam się do lekarza ale termin mam dopiero na 12 września. Od kilku dni czuje delikatne kłucie w podbrzuszu i jakby takie ciągnięcie w pachwinach... Strasznie boję się, że znów źle to się skończy. Piersi bolą niemiłosiernie przy biochemie nie miałam bólu piersi a tylko strasznie bolał mnie krzyż i brzuch. Zaczynam świrować normalnie.
 

Załączniki

  • IMG_20240826_104941.jpg
    IMG_20240826_104941.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 18
Dzisiejszy test Czyli 3 dni po przewidywanym terminie miesiączki. Piękne dwie kreski. Zrobiłam jeszcze dwa testy i wychodzą wyraźne. Od razu umówiłam się do lekarza ale termin mam dopiero na 12 września. Od kilku dni czuje delikatne kłucie w podbrzuszu i jakby takie ciągnięcie w pachwinach... Strasznie boję się, że znów źle to się skończy. Piersi bolą niemiłosiernie przy biochemie nie miałam bólu piersi a tylko strasznie bolał mnie krzyż i brzuch. Zaczynam świrować normalnie.
Normalne są takie bóle. Będziesz ich doświadczała jeszcze długo.
 
reklama
Dzisiejszy test Czyli 3 dni po przewidywanym terminie miesiączki. Piękne dwie kreski. Zrobiłam jeszcze dwa testy i wychodzą wyraźne. Od razu umówiłam się do lekarza ale termin mam dopiero na 12 września. Od kilku dni czuje delikatne kłucie w podbrzuszu i jakby takie ciągnięcie w pachwinach... Strasznie boję się, że znów źle to się skończy. Piersi bolą niemiłosiernie przy biochemie nie miałam bólu piersi a tylko strasznie bolał mnie krzyż i brzuch. Zaczynam świrować normalnie.
jak miałam przyjemność przez ulotna chwilę być w prawidłowej ciąży to też miałam takie bóle.

Jeśli się bardzo stresujesz to zrób pomiar beta hcg z krwi, a drugi po 48h i sprawdź o ile przyrosło. Ale póki co nic nie wskazuje, żeby miało być coś nie ok u Ciebie. Gratuluję.
 
Do góry